امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید

با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید

اگر قصد خرید تلویزیون دارید باید ملاک‌ها و معیارهای بسیار گسترده ای را مورد توجه قرار دهید. با توجه به اینکه تلویزیون‌ها امکانات و قابلیت‌های متفاوتی دارند و توسط چه برندی به بازار عرضه شده یا مدل چه سالی هستند از قیمت متفاوتی نیز برخوردار هستند. برای خرید و استفاده از یک تلویزیون باید علاوه بر توجه به کیفیت تصویر به سیستم صوتی و قابلیت‌های هوشمند تلویزیونی توجه داشته باشید. هر تلویزیون دارای نقاط قوت و ضعف متعددی است. نکته بسیار مهمی که در خرید تلویزیون موثر است این است که ابتدا نیاز خودتان را مورد توجه قرار دهید و متناسب با نیاز خودتان دست به انتخاب بهترین تلویزیون بزنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی خرابی تلویزیون دوو بپردازیم و شما را با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا کنیم. اگر قصد خرید تلویزیون دوو دارید یا در خانه تلویزیون دوو خریده اید حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. زیرا در ادامه راهکارهایی را برای شما ارائه می‌دهیم که با انجام آنها می‌توان از بروز مشکلات جلوگیری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و کسب اطلاعات در مورد معایب تلویزیون دوو با ما همراه باشید.

با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید _ زیگمو

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون سامسونگ 55Q80B44,200,000 تومان
2تلویزیون ال جی 83C2253,000,000 تومان
3تلویزیون سامسونگ 65Q70B51,300,000 تومان
4تلویزیون سامسونگ 65Q90T66,500,000 تومان
5تلویزیون سامسونگ 55QN85B48,000,000 تومان
6تلویزیون سامسونگ 50AU800018,890,000 تومان
7تلویزیون سامسونگ 55Q70A32,600,000 تومان
8تلویزیون سامسونگ 55AU900029,100,000 تومان
9تلویزیون سامسونگ 43BU800016,250,000 تومان
10تلویزیون سامسونگ 65Q60B42,500,000 تومان
11تلویزیون سامسونگ 65BU850038,790,000 تومان
12تلویزیون سامسونگ 55BU850024,790,000 تومان
13تلویزیون سامسونگ 55BU800024,100,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 50BU850020,890,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 55Q70B33,600,000 تومان
16تلویزیون ال جی 75UP755039,500,000 تومان
17تلویزیون ال جی 60UP800033,090,000 تومان
18تلویزیون ال جی 70NANO7542,500,000 تومان
19تلویزیون ال جی 43LM550013,500,000 تومان
20تلویزیون ال جی 75NANO7557,000,000 تومان
21تلویزیون ال جی 75NANO7943,500,000 تومان
22تلویزیون ال جی 43UP750016,880,000 تومان
23تلویزیون ال جی 82UP805062,900,000 تومان
24تلویزیون ال جی 32LM550B8,950,000 تومان

به طور کلی عوامل بسیار گسترده‌ای در کیفیت ساخت یک تلویزیون موثر است اینکه تلویزیون در خارج تولید شده باشد یا در داخل می‌تواند در روند کیفیت تصویر تلویزیون و سایر بخش‌های تلویزیون موثر باشد. همچنین هر تلویزیون از ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند. وجود هر ویژگی و تکنولوژی باعث می‌شود که قابلیت‌های تلویزیون افزایش یافته و شما به راحتی میتوانید طعم یک زندگی مدرن و هوشمندی را تجربه کنید. امروزه بیشتر برند‌های تولید کننده تلویزیون و حتی لوازم برقی در تلاش هستند محصولاتی را به بازار عرضه کنند که علاوه بر اینکه کارایی بسیار بالایی داشته باشد از طراحی بسیار شیک و زیبایی نیز برخوردار باشد. شما باید به دنبال خرید تلویزیونی باشید که بتواند تمامی تصاویر را با کیفیت فوق العاده نمایش دهد و صداها را نیز کاملا رسا و با کیفیت پخش کند. همچنین بخش دیگری که در تلویزیون‌های جدید باید مورد توجه قرار بگیرد بخش مربوط به قابلیت‌های اسمارت تلویزیون می‌باشد. هر تلویزیون خصوصیات منحصر به فرد فراوانی دارد. امروزه برند‌های مطرح و بزرگی مانند برند ال جی سامسونگ و سونی به تولید و عرضه تلویزیون و لوازم خانگی فعالیت دارند. یکی دیگر از برندهایی که در زمینه تولید تلویزیون فعال است برنده دوو می‌باشد. محصولات برند دوو از جمله تلویزیون‌هایی هستند که دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاصی می‌باشد. برخی از این ویژگی‌ها با سایر برند‌ها مشترک است و برخی از ویژگی‌ها نیز منحصر به فرد می‌باشد. در ادامه می‌خواهیم به این سوال بسیار مهم بپردازیم که کیفیت تلویزیون دوو چگونه است؟

تلویزیون‌های دوو

اگر به این سوال بخواهیم پاسخ دهیم که کیفیت تلویزیون دوو چگونه است؟ در پاسخ باید بگویم که تمامی وسایل خانگی از جمله تلویزیون که توسط برند دوو به بازار عرضه شده است از جمله محصولات قدرتمند بازار به حساب می‌آید. این محصولات از کیفیت و استاندارد بسیار بالایی نیز برخوردار هستند. اما باید به این حقیقت مهم نیز توجه داشته باشیم که خرابی تلویزیون دوو همچون سایر تلویزیون‌ها ممکن است پیش بیاید. تلویزیون نیز از جمله دستگاه‌های برقی و الکترونیکی است و با خرابی و مشکلاتی روبرو می‌شوید. بهتر است قبل از تعمیر تلویزیون دوو با خرابی‌های تلویزیون آشنا شده شاید بتوان برخی از آنها را خودتان برطرف کرده یا حتی از ایجاد آن جلوگیری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با در مورد خرابی‌های تلویزیون دوو با ما همراه باشید.

ویژگی‌های تلویزیون‌های دوو

امروزه بیشترین تلویزیون‌هایی که توسط برندهای مختلف به بازار عرضه می‌شود دارای قابلیت اسمارت هستند. منظور از قابلیت اسمارت این است که به راحتی به اینترنت متصل می‌شود و بعد از اتصال به اینترنت شما به راحتی می‌توانید در وب و در صفحات مجازی مختلف به جستجو بپردازید و اطلاعات و داده‌های خودتان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست بیاورید. امروزه بیشتر تلویزیون‌ها از جمله تلویزیون‌های دوو دارای قابلیت اسمارت هستند یا به اصطلاح تلویزیون‌های هوشمند می‌باشد. بیشتر برندهای تولیدکننده تلویزیون قابلیت پخش سه بعدی را نیز بر روی تلویزیون‌های خودشان افزوده‌اند. اگر این پارامتر برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد باید به دنبال خرید تلویزیونی باشید که دارای قابلیت پخش سه بعدی باشد. با توجه به اینکه هر تلویزیون ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلفی دارد اول باید به نیاز خودتان توجه داشته باشید و بدانید کدام ویژگی و قابلیت است که برای شما کاربردی تر است و می‌تواند نیاز شما را برطرف کند. شاید کمتر کسی باشد که از قابلیت پخش سه بعدی تلویزیون استفاده کند یا حتی یکی دو بار بهره بگیرد به همین دلیل این گزینه چندان برای بسیاری از افراد مناسب نمی باشد. اگر می‌خواهید تنها یک یا چند بار در سال فیلم سه بعدی مشاهده کنید خرید تلویزیونی که قابلیت پخش سه بعدی دارد توصیه نمی‌شود. نکته بسیار مهم دیگری که هنگام خرید تلویزیون باید مورد توجه قرار بگیرد این است که اگر هدف شما از خرید تلویزیون مشاهده تصاویر و شنیدن صدا با کیفیت بسیار بالا است حتی نیازی ندارید که به دنبال خرید تلویزیون هوشمند باشید. شما به راحتی می‌توانید تلویزیون معمولی تهیه کرده و نیازهای خودتان را برطرف کنید. اما اگر می‌خواهید از قابلیت‌های اسمارت نیز استفاده کنید حتماً به دنبال خرید تلویزیون اسمارت باشید. وجود یک تلویزیون اسمارت باعث می‌شود که با ویژگیهای کارآمدتری سر و کار داشته باشید و به راحتی نیازهای خود را برطرف کنید.

با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید _ زیگمو

علت خرابی‌های رایج در تلویزیون‌های دوو

بیشترین مشکلات و خرابی‌های تلویزیون مربوط به پنل تلویزیون می‌باشد. خرابی تلویزیون دوو نیز از جمله مواردی است که به پنل تلویزیون بازمی‌گردد. به طور کلی علت خرابی‌های رایج در تلویزیون دوو متعدد است. یکی از شایع‌ترین و البته رایج‌ترین خرابی‌ها در تلویزیون‌های دوو مربوط به شکستگی پنل تلویزیون می‌باشد. همچنین گاهی اوقات نیز تصاویر به صورت کند بر روی صفحه نمایش تلویزیون ارائه می‌شود. سولفاته شدن، آب خوردگی در قسمتهای مختلف و دوتایی شدن تصویر از جمله خرابی‌های رایج تلویزیون‌های دوو هستند. اگر خرابی در ناحیه صفحه نمایش تلویزیون ایجاد شود حتماً باید توسط تعمیرکار متخصصین ایراد برطرف شود. زیرا اگر خودتان دست به کار شوید ممکن است علاوه بر اینکه مشکل را برطرف نکرده اید مشکل را بزرگتر کنید و هزینه‌های بسیار سنگین تری را نیز باید بپردازید و همچنین مشکلات را برای خودتان دوچندان می‌کنید و ممکن است به قسمت‌هایی که آسیب نرسیده است نیز آسیب وارد کنید.

با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید _ زیگمو

تصاویر فول اچ دی را بشناسیم

باید به این نکته بسیار مهم هنگام خرید تلویزیون دوو توجه داشته باشید که تمامی تلویزیون‌های دوو از کیفیت تصویر عالی برخوردار نیستند. یکی از نکاتی که می‌تواند به عنوان خرابی تلویزیون به شما به شمار برود عدم کیفیت تصویر خوب است. باید این نکته را بدانید که تلویزیون دوو تنها در مدل 32 اینچ که خود دارای ویژگی 2000H می‌باشد در این صورت کیفیت تصویر 1 مگاپیکسل بوده و تصاویر با رزولوشن بالا ارائه می‌شود. به همین دلیل سایر تلویزیونهای دوو نیز از کیفیت تصویر متوسطی برخوردار هستند. هنگام خرید تلویزیون دوو حتماً به کیفیت تصویر تلویزیون توجه داشته باشید.

چرا صدا شفاف و قوی نیست؟

یکی از مهمترین نکات و تاثیرگذارترین عوامل در خرید تلویزیون کیفیت صوتی تلویزیون می‌باشد. هر چقدر هم که تصاویر به صورت عالی ارائه شود و از کیفیت تصویر بالایی برخوردار باشد اگر صدا بی‌کیفیت باشد شما لذت بسیار زیادی از مشاهده محتوای مختلف نخواهید برد. در گاهی از موارد نیز شفاف و قوی نبودن صدا از جمله خرابی‌های تلویزیون دوو گزارش شده است. تمامی تلویزیون‌های دوو صدای با کیفیت متوسط رو به پایین برخوردار هستند. تنها برخی از مدل‌های ال ای دی دوو هستند که صدای با قدرت و شفاف برای شما ارائه می‌دهند. به همین دلیل هنگام خرید تلویزیون حتماً به سیستم صوتی آن توجه داشته باشید. اگر سیستم صوتی تلویزیون برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد به این نکته واقف باشید که در بیشتر مدلهای تلویزیون دوو بلندگوها حتی کمتر از 10 وات قدرت دارند به همین دلیل خروجی صدا در تلویزیون زیر 20 وات می‌باشد. اگر خرابی تلویزیون دوو مربوط به صدای بسیار ضعیف است به دنبال خرید تلویزیون مدل‌های بالاتر و در رده ال ای دی باشید. همچنین می‌توانید صدای ضعیف تلویزیون خودتان را با خرید ساندبار یا سینما خانگی جبران کنید.

با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید _ زیگمو

مشکلات پیش آمده در پنل تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در تلویزیون‌های دوو و سایر تلویزیونهای پیش می‌آید مشکلاتی است که در پنل تلویزیون رخ می‌دهد. پنل تلویزیون از جمله حساس ترین و گران ترین بخش تلویزیون است که شایع‌ترین خرابی‌ها نیز در این قسمت اتفاق می‌افتد. بیشترین خرابی‌های پنل به صورت یک خط افقی بر روی تصویر قابل مشاهده است. اگر تلویزیون برای مدت زمان طولانی روشن باشد گرمای بسیار زیادی بر روی صفحه نمایش تلویزیون ایجاد می‌شود و در این صورت احتمال پیکسل سوختگی یا ایجاد خطوطی به صورت عمودی و افقی بر روی صفحه نمایش تلویزیون وجود دارد. یکی از نکات دیگری که باعث آسیب رسیدن به تلویزیون می‌شود محل قرار گرفتن تلویزیون است. اگر تلویزیون در معرض گرما باشد یا حتی به خاطر استفاده مکرر و طولانی پنل صفحه نمایش آسیب می‌بیند و از کیفیت آن کم می‌شود.

با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید _ زیگمو

کم نور شدن یا تاریک شدن تصویر به چه دلیل است؟

یکی دیگر از مشکلاتی که در خرابی‌های تلویزیون دوو گزارش شده است این است که صفحه نمایش تصویر را به صورت کلی تاریک یا حتی کم نور ارائه می‌دهد. به وجود آمدن این ایراد مربوط به بخش تصویر می‌باشد. خرابی در این حالت به قسمت بک لایت پنل تلویزیون بازمی‌گردد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید حتماً باید با یک تکنسین حرفه‌ای مشورت کنید و اگر نیاز بود قسمت بک لایت تلویزیون را تعویض کنید. در بعضی از موارد نیز قسمت بک لایت تلویزیون قابلیت تعمیر دارد و نیازی به تعویض بک لایت یا حتی تعویض پنل تلویزیون نیست. البته باید به این نکته بسیار مهم توجه داشت که بخش بک لایت تلویزیون نیز از جمله قسمت‌های کمیاب است و ممکن است مدت زمان طولانی را منتظر باشید تا این قسمت را پیدا کنید.

با مشکلات و معایب تلویزیون دوو آشنا شوید _ زیگمو

دلیل به هم ریختگی رنگ‌ها چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث ایجاد خرابی در تلویزیون دوو می‌شود به هم ریختگی رنگ‌های تصویر است و ممکن است در بعضی از موارد رنگ‌ها را به صورت ادغام شده یا حتی غیر عادی مشاهده کنید. در برخی از قسمت‌ها نیز یک رنگ در تمام یا بخشی از تصاویر به صورت غیر عادی به نمایش در می‌آید. همچنین این احتمال نیز وجود دارد که در برخی از موارد شما‌ هاله‌ای رنگی را در اطراف تصاویر دریافت کنید. تمامی مشکلات مربوط به رنگ‌ها قسمت پنل تلویزیون باز میگردد به ابتدایی ترین لایه پنل تلویزیون که به آن Liquid گفته می‌شود. برطرف کردن این خرابی تنها با تعویض پنل تلویزیون انجام می‌شود متاسفانه پنل تلویزیون از قیمت بالایی برخوردار است و کاملاً حساس می‌باشد.

 

به چه دلیل سوختگی پیکسل‌ها اتفاق می‌افتد؟

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند در گروه خرابی تلویزیون دوو جای بگیرد سوختگی پیکسل‌ها است. هر پیکسل از سه عدد ساب تشکیل شده است که رنگ‌ها را در تصاویر ایجاد می‌کند. هر کدام از این پیکسل‌ها به صورت ترانزیستورهای تحت کنترل قرار گرفته اند. اگر هر کدام از این بخش‌ها خاموش شوند یا با مشکلاتی روبرو شوند تلویزیون به اصطلاح دچار پیکسل سوختگی می‌شود. در صفحه نمایش تلویزیون محل پیکسل‌هایی که سوخته هستند به صورت نقطه‌های سفید یا روشن ارائه می‌شود. اگر این مشکل برای تلویزیون شما ایجاد شود باید آن را به تعمیرکار ماهر و متخصص بسپارید. همواره از دست کاری کردن پیکسل‌های سوخته با اشیای نوک تیز مانند سوزن یا چاقو بپرهیزید.


اگر تلویزیون دوو دارید که دچار نقص فنی شده است حتما توصیه می‌کنیم که با یک کارشناس متخصص گفتگو کنید و قبل از تعمیر تلویزیون دوو برای کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاوران حرفه‌ای دبی کوچولو تماس گرفته یا با آنها در واتساپ در ارتباط باشید.

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون سامسونگ 55Q80B44,200,000 تومان
2تلویزیون ال جی 83C2253,000,000 تومان
3تلویزیون سامسونگ 65Q70B51,300,000 تومان
4تلویزیون سامسونگ 65Q90T66,500,000 تومان
5تلویزیون سامسونگ 55QN85B48,000,000 تومان
6تلویزیون سامسونگ 50AU800018,890,000 تومان
7تلویزیون سامسونگ 55Q70A32,600,000 تومان
8تلویزیون سامسونگ 55AU900029,100,000 تومان
9تلویزیون سامسونگ 43BU800016,250,000 تومان
10تلویزیون سامسونگ 65Q60B42,500,000 تومان
11تلویزیون سامسونگ 65BU850038,790,000 تومان
12تلویزیون سامسونگ 55BU850024,790,000 تومان
13تلویزیون سامسونگ 55BU800024,100,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 50BU850020,890,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 55Q70B33,600,000 تومان
16تلویزیون ال جی 75UP755039,500,000 تومان
17تلویزیون ال جی 60UP800033,090,000 تومان
18تلویزیون ال جی 70NANO7542,500,000 تومان
19تلویزیون ال جی 43LM550013,500,000 تومان
20تلویزیون ال جی 75NANO7557,000,000 تومان
21تلویزیون ال جی 75NANO7943,500,000 تومان
22تلویزیون ال جی 43UP750016,880,000 تومان
23تلویزیون ال جی 82UP805062,900,000 تومان
24تلویزیون ال جی 32LM550B8,950,000 تومان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ