تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000

0 2,178

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000


یکی از بدیهی ترین کارهایی که پس از نصب و راه اندازی تلویزیون باید انجام شود کالیبراسیون یا شخصی سازی تنظیمات می‌باشد. به طور کلی در هر تلویزیون حالت‌های پیش فرض کارخانه به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که تصاویر را روشن تر از حالت عادی به نمایش می‌گذارند. این گزینه برای فروش تلویزیون‌ها در فروشگاه‌ها بسیار مناسب است. در این مقاله قصد داریم تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000 را برای شما شرح دهیم. اگر تلویزیون سامسونگ TU7000 خریده اید و میخواهید تنظیمات آن را انجام دهید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.
تلویزیون هوشمند سامسونگ TU7000 از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است و می‌تواند امکانات و قابلیت‌های گسترده ارائه دهد و به راحتی رضایت کاربران را نیز جلب نماید. این تلویزیون با استقبال بسیار زیادی از کاربران روبرو شده است. تلویزیون‌ سامسونگ TU7000 از جمله تلویزیون‌های سری TU سامسونگ Tu8500 / Tu8300 / Tu8100 / Tu8072 / Tu8000 / Tu7100 می‌باشد. کار کردن با این تلویزیون‌ها بسیار آسان است. تنظیمات و کالیبراسیون تلویزیون‌های سری TU سامسونگ کاملاً یکسان میباشد.

تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000
تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000


به طور کلی برای تنظیم کردن تلویزیون سه قسمت اصلی وجود دارد شامل منوی اصلی، منوی مخفی و تنظیمات سریع برای تنظیمات سریع برای تغییر مواردی همچون حالت صدا و تصویر و یا تایمر خاموشی با استفاده از رابط کاربری استفاده می‌شود و به وسیله کنترل مادر به نمایش در می‌آید. شما میتوانید با استفاده از تنظیمات منوی مخفی از قابلیت‌هایی همچون حالت هتل استفاده کنید. تنظیمات مربوط به منوی مخفی بدون حضور کارشناس انجام نمی شود. در بعضی از موارد تنظیمات منوی مخفی غیرقابل بازگشت می‌باشد. به همین دلیل در ادامه تنظیمات موجود در منوی اصلی تلویزیون سامسونگ TU7000 را برای شما ارائه می‌دهیم.

تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000
تنظیمات تصویر


برای تنظیم کردن تلویزیون سامسونگ TU7000 از نظر تصویر سه بخش اصلی وجود دارد بخش اول شامل حالت تصویر بخش دوم شامل تنظیمات اندازه عکس و بخش سوم تنظیمات کارشناسی میباشد. در بخش حالت تصویر شما با گزینه‌های پویا، استاندارد طبیعی و سینمایی روبه‌رو خواهید بود. حالت پویا باعث می‌شود که تصاویر و صحنه‌ها از روشنایی بیشتری در مقایسه با حالت استاندارد برخوردار شوند و همچنین در حالت سینمایی نیز شما گزینه‌های بیشتری برای شخصی سازی تنظیمات در اختیار خواهید داشت. در تنظیمات حالت پویا تصاویر در محیط‌های روشن به صورت پر نور تر و واضح تر ارائه می‌شود. در حالت استاندارد که حالت پیش فرض تلویزیون نیز می‌باشد شما می‌توانید از این حالت برای محیط‌های عمومی و تماشای عمومی فیلم‌ها استفاده کنید. حالت طبیعی تصویر خستگی چشم را هنگام مشاهده تصاویر مختلف کاهش می‌دهد.

حالت سینمایی نیز برای مشاهده تلویزیون یا فیلم در اتاق‌های تاریک مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اینکه تنظیمات اندازه عکس‌ها استفاده کنید شما با سه گزینه رو به رو هستید گزینه ۱۶ به ۹، ۴ به ۳ و تنظیمات دلخواه. توصیه می‌کنیم که تنظیمات اندازه عکس را در حالت پیش فرض یعنی ۱۶ به ۹ قرار دهید. نکته مهمی که باید به آن اشاره داشت این است که هنگامی که سیگنال ورودی تلویزیون (AV، Component(480i,576i,1080i یا (HDMI(1080i باشد حتماً حالت فیلم نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد. در تنظیمات کارشناسی شما با گزینه‌های بسیار متعددی روبرو خواهید بود. می‌توانید تصویر مورد نظر خودتان را به صورت دلخواه تنظیم کنید. در جدول زیر تنظیمات مربوط و مقدار پیشنهادی برای هر گزینه را برای شما ارائه می‌دهیم.

 تنظیمات

مقدار پیشنهادی

Backlight   نور زمینه

Brightness    روشنایی

Contrast    درخشندگی

۴۵

Sharpness  وضوح

۰

 Color    رنگ

۲۵

 Tint    تینت

۰


شما می‌توانید با توجه به نور و فضایی که تلویزیون در آنجا استفاده می‌شود این تنظیمات را انجام دهید. برای تنظیمات کارشناسی تلویزیون گزینه‌های نور پس زمینه و روشنایی را می‌توانید به صورت دلخواه و با توجه به محیط اطراف تنظیم کنید. تنظیمات درخشندگی را بر روی ۴۵ قرار دهید و تنظیمات رنگ را نیز بر روی ۲۵ تنظیم کنید. همچنین وضوح و تینت تصویر را نیز بر روی ۰ قرار دهید. شما در بخش تنظیمات وضوح بهبود دقت تصاویر را تنظیم می‌کنید. هر چه این مقدار به ۲۰ نزدیک شود دقت تصاویر افزایش می‌یابد. همچنین در بخش تنظیمات تینت سطوح رنگ سبز به قرمز تنظیم می‌شود اگر این مقدار افزایش یابد شما رنگ‌های قرمز و سبز را با شدت بیشتری مشاهده می‌کنید.
در بخش تنظیمات کارشناسی شما با تنظیمات دیگری همچون نمای واضح دیجیتال، تقویت کننده درخشندگی، تنظیمات فضای رنگ، تمایل رنگ رو به رو خواهید بود. گزینه تمایل رنگ را زمانی که حالت سینمایی را انتخاب کرده باشید می‌توانید تغییر دهید و هر کدام از این تنظیمات به ویژگی خاصی در مورد تصویر اشاره دارد. بهتر است تنظیمات را به حالت پیش فرض قرار داده و تغییری در آنها ایجاد نکنید. اگر در هر کدام از این گزینه‌ها تغییرات ایجاد کردید و از انجام آن تغییرات پشیمان شدید به راحتی می‌توانید با انتخاب آخرین گزینه که تحت عنوان تنظیم مجدد تصویر قرار دارد تمامی تنظیمات انجام شده را به حالت کارخانه بازگردانید. یکی از تنظیماتی که در این بخش با آن روبرو می‌شوید تنظیمات Auto Motion Plus می‌باشد. این تنظیمات وضوح تصاویر را برای بهبود تصاویر با سرعت جابجایی بسیار بالا افزایش می‌دهد و به همین دلیل اگر این تنظیمات را انجام دهید معمولا از صفحه نمایش تلویزیون کمی تیره تر به نظر می‌رسد.

تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000
تنظیمات مربوط به کیفیت صدا


تنظیمات دیگری که در مورد تلویزیون سامسونگ TU7000 می‌شود انجام داد تنظیمات مربوط به صدا می‌باشد. این تنظیمات شامل سه بخش خروجی صدا حالت صدا و تنظیمات کارشناسی است. شما می‌توانید در قسمت خروجی صدا بر روی بلندگوهای تلویزیون خروجی نوری آپتیکال یا حتی با استفاده از بلوتوث تنظیماتی را انجام دهید. با استفاده از فناوری بلوتوث می‌توانید بلندگو یا ساندبار جداگانه‌ای را به تلویزیون متصل کرده و تنظیمات آن را انجام دهید. در قسمت تنظیمات مربوط به حالت صدا با حالتهای صدای مختلفی مانند استاندارد و بهینه سازی شده و تقویت روبه‌رو خواهید بود. اگر قرار است تلویزیون سامسونگ TU7000 را در محیطی پر سر و صدا نصب کنید حتماً حالت تقویت صدا را فعال نمایید.
در قسمت تنظیمات کارشناسی صدا شما با تنظیمات مختلفی مانند بالانس و اکولایزر روبرو خواهید بود. این تنظیمات می‌توانند تا حد میزان خروجی صدا را با استفاده از بلندگوهای طرفین تنظیم کنند. همچنین توصیه می‌کنیم که فرمت صدای خروجی را بر روی Dolby Digital قرار دهید. اگر شما صدای خودکار را فعال نمایید میزان صدا با توجه به نوع محتوا کم و زیاد می‌شود. به عنوان مثال اگر در یک سکانس به صورت ناگهانی صدا افزایش یابد تلویزیون سامسونگ می‌تواند میزان صدا را به صورت اتوماتیک کم کند. همچنین تنظیمات بازخورد صدا به تنظیماتی گفته می‌شود که هنگام تغییر گزینه و یا انتخاب آیتم‌های مختلف شما می‌توانید صدای واضح بشنوید. برای این قسمت ۳ حالت کم متوسط و زیاد در نظر گرفته شده است. این امکان نیز برای شما وجود دارد که هنگام تغییر گزینه یا انتخاب آیتم‌ها صدایی که پخش می‌شود را خاموش کنید.
تنظیمات دیگری که در بخش کیفیت صدا وجود دارد برای زمانی است که شما از ساندبار یا سینمای خانگی استفاده می‌کنید. شما می‌توانید با استفاده از گزینه تاخیر در صدای خروجی دیجیتال بین تصویر پخش شده و صدا تاخیر ایجاد کنید. اگر در حالت عادی میخواهید تلویزیون را مشاهده کنید فعال کردن این گزینه را برای شما پیشنهاد نمی کنیم. اگر از تغییراتی که ایجاد کرده اید رضایت ندارید به راحتی میتوانید با انتخاب آخرین گزینه تنظیمات تلویزیون را به حالت کارخانه بازگردانید.

تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000
تنظیمات در حال پخش


یکی از اساسی ترین بخش‌های تنظیمات در این قسمت مربوط به موج یابی شبکه‌ها و کانال‌ها میباشد. تنظیمات موج یابی خودکار یکی از تنظیماتی است که حتما تاکنون با آن روبرو بوده‌اید. برای اسکن و ذخیره سازی کانال‌ها باید از اولین گزینه انتخاب کنید. با انتخاب کردن اولین گزینه کار شروع میشود در تنظیمات مربوط به این بخش شما با دو گزینه دیگر نیز روبرو می‌شوید. گزینه اول برای جلوگیری از تماشای محتوای بزرگسالان توسط کودکان است. شما می‌توانید با استفاده از این گزینه کانال‌های خاصی را قفل کنید. همچنین در بخش تنظیمات کارشناسی این امکان برای شما وجود دارد که به صورت دستی موج یابی را انجام دهید و فرکانسهای مورد نظر خودتان را به صورت دستی ذخیره نمایید.

تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000
موارد کلی


تنظیمات مربوط به تلویزیون سامسونگ TU7000 این است که شما تنظیمات مربوط به شبکه، مدیریت سیستم، مدیر دستگاه خارجی، راهکار صرفه جویی، قابلیت دسترسی، ویژگی های مجدد و تنظیم مجدد را انجام دهید. همه این بخش را از جمله مواردی هستند که یکی از کاربردی ترین قسمتهای تنظیمات شده اند و شما می‌توانید با استفاده از بخش شبکه تنظیمات مربوط به اینترنت را انجام دهید. به عنوان مثال تنظیمات مربوط به وای فای یا کارت شبکه را اجرا کنید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که تلفن همراه هوشمند خودتان را به تلویزیون سامسونگ TU7000 متصل نمایید. با متصل کردن تلویزیون به تلفن امکان روشن و خاموش کردن تلویزیون با استفاده از تلفن همراه فراهم شده است.
یکی دیگر از بخش‌های تنظیمات تلویزیون قسمت مدیریت سیستم می‌باشد. در قسمت تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000 شما می‌توانید در بخش مدیریت سیستم به تغییر زبان و زمان بپردازید. نکته مهمی که در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است که گزینه زمان حفاظت خودکار را فعال کنید. زمانی که یک تصویر به صورت ثابت برای دو ساعت یا بیشتر بر روی صفحه نمایش باقی بماند شما با فعال کردن این گزینه محافظ صفحه نمایش را فعال کرده و از خراب شدن پیکسل‌های تلویزیون خودتان جلوگیری کرده اید. نکته مهم دیگر این است که اگر از اینترنت تلویزیون خودتان به مقدار زیادی استفاده میکنید بهتر از هر ماه یکبار امنیت هوشمند آن را نیز اسکن کنید. اگر از تلویزیون سامسونگ TU7000 در خانه استفاده می‌کنید حتماً حالت استفاده آن را برروی منزل قرار دهید. در این صورت از نمایش تبلیغات و آگهی‌های غیر ضروری در صفحه اصلی جلوگیری کرده اید. تنظیمات دیگری که باید به آن پرداخت مدیر دستگاه خارجی می‌باشد. با انجام این تنظیمات شما به راحتی می‌توانید دامنه سیگنال ورودی را برای اتصالات HDMI کنترل و آن را گسترش دهید. همچنین در تنظیمات مدیریت دستگاه ورودی این امکان فراهم شده است که دستگاه‌هایی مانند کیبورد یا موس را به تلویزیون متصل نمایید.
یکی از تنظیماتی که در تلویزیون سامسونگ TU7000 می‌توانید انجام دهید این است که تقویت کننده بازی را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه شما از کیفیت تصویر بسیار هیجان انگیزی برخوردار خواهید بود و تمامی صحنه‌ها را به صورت زنده تجربه می‌کنید. همچنین صدایی که برای بازی و پخش می‌شود صدا به صورت سه بعدی بوده و کاملا بهینه شده و فراگیر ارائه می‌شود.

تنظیمات تلویزیون سامسونگ TU7000
یکی دیگر از بخش‌های مربوط به مدیریت و کنترل تنظیمات تلویزیون راهکار صرفه جویی است. این تنظیمات برای بسیاری از افراد بسیار کاربردی می‌باشد. شما می‌توانید گزینه تشخیص نور محیط را انتخاب کرده و در این صورت روشنایی تصویر بر اساس میزان نور محیط به صورت خودکار تنظیم می‌شود. البته شما در این قسمت می‌توانید حداقل نور زمینه را نیز تنظیم کنید. در این صورت نور از حدی به بعد مشخص نمی‌شود در قسمت حالت‌های ذخیره سازی نیرو و روشنایی متحرک شما می‌توانید میزان نور پس زمینه را کم کرده و در این صورت در مصرف انرژی صرفه جویی کرده اید. حتما به شما توصیه می‌کنیم که در انجام تنظیمات تلویزیون گزینه خاموشی خودکار را فعال کنید. در این صورت اگر برای مدت زمان زیادی تلویزیون روشن بماند تلویزیون به صورت خودکار خاموش میشود.
یکی دیگر از تنظیماتی که از سوی کاربران مورد استفاده و سوال قرار گرفته است تنظیمات قابلیت دسترسی می‌باشد. این تنظیمات برای کاربرانی است که اختلالات بینایی و شنوایی دارند. در این صورت شما با مواردی همچون راهنمای صوتی، توصیف صوتی، زیرنویس درخشندگی بالا و بزرگ کردن و غیره را می‌توانید اعمال کنید. به عنوان مثال توصیف صوتی برای افراد نابینا کاربرد بیشتری دارد و می‌تواند هر آنچه را که بر روی صفحه نمایش تلویزیون رخ می‌دهد به صورت صوتی بشنود. برای افراد ناشنوا نیز می‌توانید قابلیت زیرنویس را فعال کرده و هر آنچه را که اتفاق می‌افتد به صورت زیرنویس مشاهده می‌کنند.
شما می‌توانید ویژگی‌های هوشمند تلویزیون سامسونگ TU7000 را فعال کنید. در این صورت زمانی که تلویزیون روشن می‌شود تنظیمات Smart hub نیز روشن شده و به صورت خودکار شروع به کار می‌کند. در این صورت این امکان برای شما فراهم شده است که از آخرین برنامه باخبر شده و تلویزیون به صورت خودکار آن را برای شما اجرا می‌کند. همچنین شما اگر بخواهید تمامی تنظیمات را به حالت کارخانه برگردانید می‌توانید از آخرین گزینه تحت عنوان تنظیم مجدد استفاده کرده و تنظیمات تلویزیون را به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه بازگردانید.
یکی دیگر از تنظیماتی که در تلویزیون سامسونگ TU7000 وجود دارد تنظیمات مربوط به بخش پشتیبانی است. در این قسمت امکان به روز رسانی سیستم، خود عیب یابی، باز کردن اطلاعات تلویزیون موجود می‌باشد. توصیه می‌کنیم زمانی که تلویزیون را نصب کردید حتماً یک بار آن را به روز رسانی کنید تا از جدیدترین امکانات و برنامه‌های ارائه شده استفاده نمایید. همچنین با انجام به روزرسانی باگ های موجود نیز برطرف می‌شود. اگر در تصویر صدا یا Smart hub مشکلی ایجاد شده باشد دستگاه به صورت خودکار می‌تواند عیب یابی کرده و بررسی‌هایش را برای شما ارائه می‌دهد و حتی برای رفع آنها دستورالعمل‌هایی را نیز پیشنهاد می‌دهد. در این قسمت شما با اطلاعات مربوط به تلویزیون شامل شماره سریال، شناسه دستگاه، نسخه و غیره را می‌توانید مشاهده کنید.

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های سامسونگ موجود در بازار

ردیف نام محصول قیمت بررسی و خرید
1 تلویزیون ال جی 55SM8500 21,010,000 تومان
2 تلویزیون ال جی 65SM8500 29,630,000 تومان
3 تلویزیون ال جی 55SM8600 21,220,000 تومان
4 تلویزیون ال جی 65SM8600 29,850,000 تومان
5 تلویزیون ال جی 55UK7500 14,910,000 تومان
6 تلویزیون ال جی 65UK7500 24,310,000 تومان
7 تلویزیون ال جی 32LV340C 5,460,000 تومان
8 تلویزیون ال جی 65c9 PVA منتاژ کره 54,430,000 تومان
9 تلویزیون ال جی 77C9 77,340,000 تومان
10 تلویزیون ال جی مدل 65B9 61,180,000 تومان
11 تلویزیون ال جی 65E9 64,440,000 تومان
12 تلویزیون ال جی 65SM9000 34,520,000 تومان
13 تلویزیون ال جی 65UK7700 22,230,000 تومان
14 تلویزیون ال جی 77W9 103,990,000 تومان
15 تلویزیون ال جی 86UM7570 69,580,000 تومان
16 تلویزیون ال جی 32LV640S 6,120,000 تومان
17 تلویزیون ال جی 43LV640S 9,160,000 تومان
18 تلویزیون ال جی 49LV640S 11,170,000 تومان
19 تلویزیون ال جی 55LV640S 13,720,000 تومان
20 تلویزیون ال جی 32LM6300 7,230,000 تومان
21 تلویزیون ال جی 43LM6300 9,710,000 تومان
22 تلویزیون ال جی 49UM7300 11,660,000 تومان
23 تلویزیون ال جی 55UM7300 15,970,000 تومان
24 تلویزیون ال جی 65UM7300 20,600,000 تومان

 

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

پیام بگذارید
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ