امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

خرابی تلویزیون فیلیپس

خرابی تلویزیون فیلیپس

معرفی ایرادات تلویزیون فیلیپس

برند فیلیپس از جمله برند‌ها و شرکت‌های معتبر جهانی است که توانسته است تلویزیون‌های بسیار با کیفیت و مناسبی را به بازار عرضه کند. فیلیپس توانسته است محصولات ال سی دی خودش را در میان کاربران جای دهد. تلویزیون‌های برند فیلیپس مانند هر برند دیگری نیز این احتمال را دارد که دچار خرابی و مشکل شوند. در این مقاله قصد داریم به بررسی خرابی تلویزیون فیلیپس بپردازیم. اگر قصد خرید تلویزیون فیلیپس را دارید یا میخواهید تلویزیون فیلیپس خودتان را بیشتر بشناسید حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.
تولید کننده تلویزیون‌های فیلیپس کشور لهستان یا هلند هستند. برخی از این تلویزیون‌ها نیز در کشور چین مونتاژ می‌شوند. برند فیلیپس در یک خط تولید مشترک با شرکت ال‌جی الکترونیک تلویزیونهای با پنل ال سی دی تولید و به بازار عرضه کرده است. برند فیلیپس در زمینه تولید نمایشگرها از جمله نمایشگرهای CRT سابقه بسیار طولانی دارد. تلویزیونهای برند فیلیپس معمولاً قابلیت‌ها و ویژگی‌های بسیار گسترده‌ای دارند که در بسیاری از موارد با برند ال جی مشابه است. اما با این حال باز هم ممکن است در تلویزیون فیلیپس شاهد خرابی و ایجاد ایراداتی باشیم. در ادامه این ایرادات و علت آن‌ها را برای شما بیشتر توضیح می‌دهیم.

خرابی تلویزیون فیلیپس _ زیگمو

لیست قیمت بهترین تلویزیون های فیلیپس موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون فیلیپس 70PUS750547,700,000 تومان
2تلویزیون فیلیپس 55PUS943538,400,000 تومان
3تلویزیون فیلیپس 65PUS855650,500,000 تومان
4تلویزیون فیلیپس 55PUS740626,200,000 تومان
5تلویزیون فیلیپس 65OLED85661,300,000 تومان
6تلویزیون فیلیپس 65PUS790637,600,000 تومان
7تلویزیون فیلیپس 58PUS855645,400,000 تومان
8تلویزیون فیلیپس 50PUS790629,400,000 تومان
9تلویزیون فیلیپس 55OLED70660,800,000 تومان

سیستم عامل و امکانات و قابلیت‌های تلویزیون‌های فیلیپس

به طور کلی تلویزیون‌های فیلیپس بر مبنای سیستم عامل اندروید فعالیت دارند. به طور معمول آپدیت آنها با استفاده از آپدیت نسخه‌های جدید اندروید صورت می‌گیرد. شما میتوانید هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک سیستم عامل تلویزیون را آپدیت کنید. اگر بخواهیم تلویزیون‌های فیلیپس را طبقه بندی کنیم باید به قسمت سه حرفی آن توجه داشته باشیم. تلویزیون‌های فیلیپس با حرف P آغاز می‌شوند که نشان دهنده برند تولید تلویزیون است. حرف وسط این سه حرف به کیفیت تصویر تلویزیون اشاره دارد. حرف پایانی نیز نشان دهنده کشور تولید کننده تلویزیون است. به عنوان مثال اگر حرف آخر T باشد به این معنا است که در چین مونتاژ شده است و اگر حرف S باشد به این معنا است که در کشور هلند مونتاژ شده است. در ادامه ایرادات و مشکلات تلویزیون‌ فیلیپس را برای شما بیان می‌کنیم و راهکارهای ساده ارائه می‌دهیم که خود را می‌توانید برخی از ایرادات را برطرف کرده و یا حتی از ایجاد برخی از خرابی‌ها و مشکلات در تلویزیون فیلیپس جلوگیری کنید.

خرابی تلویزیون فیلیپس _ زیگمو

خرابی‌های رایج در تلویزیون فیلیپس

علت‌هایی که باعث ایجاد خرابی در تلویزیون فیلیپس می‌شوند مختلفند. ممکن است در تصویر و رنگ تلویزیون مشکلاتی ایجاد شود. گاهی اوقات هنگام مشاهده تصاویر مختلف ممکن است تصویر یا حتی رنگ‌های تلویزیون دچار مشکلاتی شوند. همچنین ممکن است خطوط افقی و عمودی نیز بر روی صفحه نمایش تلویزیون ایجاد شود. گاهی اوقات هنگام مشاهده تصاویر با اینکه تصاویر سالم است و رنگ‌ها کاملا با کیفیت ارائه می‌شود اما صدا قطع و وصل شده یا حتی به طور کلی صدا را دریافت نمی کنید.
یکی دیگر از ایراداتی که در تلویزیون فیلیپس ممکن است ایجاد شود این است که چراغ پاور به صورت ممتد چشمک بزند. در این صورت نشان می‌دهد که در برد پاور تلویزیون شما مشکل بزرگی ایجاد شده است یا صدای تلویزیون بم می‌شود و در بعضی از موارد نیز نور صفحه نمایش تلویزیون کم می‌شود. همچنین شکسته شدن پنل ال سی دی به خاطر ضربه یا فشار از دیگر مشکلات تلوزیون‌های فیلیپس و هر برند دیگری است. اگر هنگام روشن کردن تلویزیون با این مشکل روبرو شده که تلویزیون روشن نمی‌شود حتما بدانید که ایرادی در قسمت برد تغذیه پاور تلویزیون ایجاد شده است. در ادامه دلایل هر کدام از این مشکلات و چگونگی برطرف کردن آن‌ها را برای شما ارائه می‌دهیم.

خرابی تلویزیون فیلیپس _ زیگمو

علت روشن نشدن تلویزیون چیست؟

یکی از مشکلاتی که نه تنها برای تلویزیونهای فیلیپس بلکه برای بسیاری از تلویزیونها ایجاد می‌شود این است تلویزیون بعد از خاموش شدن دیگر روشن نمیشود. حتی در این مواقع ممکن است چراغ جلوی پنل تلویزیون نیز به صورت ممتد چشمک بزند. چراغ جلو پنل چقدر چشمک می زند متغیر است و تعداد چشمک‌ها با توجه به مشکلاتی که ایجاد شده متغیر میباشد. همچنین خاموش ماندن تلویزیون نیز ممکن است برای مدت زمان کم یا حتی برای چند روز ادامه پیدا کند. اگر با چنین مشکلی روبرو شدید و تلویزیون دیگر روشن نشد بدانید که قسمت سیستم دیباگ تلویزیون مشکلات ایجاد شده است. متاسفانه این قسمت را فقط باید متخصص تعمیر کار بررسی کند و خودتان به تعمیر این قسمت تلویزیون نپردازید و از بزرگ شدن مشکلی که ایجاد شده است جلوگیری کنید.

خرابی تلویزیون فیلیپس _ زیگمو

چرا صدا بدون تصویر پخش می‌شود؟

یکی دیگر از مشکلات و خرابی‌هایی که در تلویزیون فیلیپس ایجاد می‌شود این است که شما تلویزیون را روشن کردید اما آن دیگر مثل قبل کار نمی کند و شما در حالی که تصاویر را با کیفیت بالا دریافت می‌کنید هیچ گونه صدایی نمیشنوید. زمانی که شما تصاویر را بدون صدا دریافت می‌کنید این ایراد به دو قسمت باز می‌گردد. یکی در واحد تیکان مشکلی ایجاد شده است یا اینکه در قسمت بک لایت تلویزیون مشکلی ایجاد شده است. اگر در قسمت واحد تیکان مشکلی ایجاد شده باشد معمولاً پنل جلوی تلویزیون دارای چراغی است که شروع به چشمک زدن میکند. چشمک زدن این پنل نشان دهنده این است که برای بک لایت تلویزیون شما مشکلی ایجاد شده است. خوشبختانه اگر بک لایت تلویزیون خراب می‌شود تعمیر کار متخصص می‌تواند فقط این قسمت را تعویض کند و نیازی به تعویض تمامی پنل وجود نخواهد داشت. تعویض بک لایت هزینه بسیار کمتری را در مقایسه با تعویض پنل دارد.

دلیل قطع ورودی HDMI چیست؟

از تلویزیونی که استفاده می‌کنید ممکن است از پورت ها و درگاه‌های ارتباطی مختلف آن نیز بهره بگیرید و کابل HDMI به تلویزیون متصل کنید. خرابی تلویزیون فیلیپس در پورت HDMI موضوعی تخصصی است و تعمیر آن باید توسط تکنسین انجام شود. ممکن است ورودی اچ دی ام آی شما به گونه‌ای خراب شده باشد که می‌تواند تصویر را دریافت کند اما نمی تواند صدا را برای شما پخش کند. به طور کلی پورت HDMI یکی از پورت‌های پرکاربرد در میان کاربران است. کاربران برای انتقال همزمان صدا و کیفیت تصویر بالا از آن استفاده می‌کنند. گاهی اوقات ممکن است شما به تلویزیون فیلیپس پورت HDMI متصل کرده باشید اما فقط تصویر را دریافت کنید و صدایی برای شما ارائه نمی‌شود. علت این مشکل به خاطر سی پی یو است اگر سی پی یو تلویزیون شما دچار مشکل شود ممکن است با این ایراد روبرو شوید. همچنین آی سی مربوط به واحد اچ دی ام آی در برخی از موارد خراب شده و تلویزیون شما دیگر به درستی از پورت ‏HDMI استفاده نمی کند. اگر بخواهید به صورت سریع این مشکل را برطرف کنید می‌توانید چیپ مربوطه را تعویض کنید و این کار کار بسیار درستی است اما قبل از اینکه بخواهید یا آن را تعویض کنید حتما اتصالات پورت HDMI را بررسی کنید. شاید ایراد در پورت اچ دی ام آی است که باعث به وجود آمدن این مشکل شده است. یکبار پورت اچ دی ام آی را قطع و وصل کنید. شاید مشکل به وجود آمده برطرف شود در صورتی که مشکل همچنان سر جایش باقی ماند چیپ مربوطه را تعویض کنید.

خرابی تلویزیون فیلیپس _ زیگمو

دیر روشن شدن تلویزیون چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟

زمانی که شما تلویزیون را مشاهده می‌کنید به طور کلی چند ثانیه تا بالا آمدن تلویزیون طول می‌کشد. زمانی که پاور تلویزیون به درستی کار نکند زمانی که شما تلویزیون را روشن می‌کنید هنگام روشن شدن تلویزیون ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. یکی از مشکلات این است که صفحه نمایش تلویزیون دیر بالا می‌آید. برای اینکه بخواهید این مشکل را برطرف کنید باید قسمت پاور تلویزیون شما بررسی شود. این قسمت نیز فقط باید توسط تعمیر کار متخصص مورد بازرسی قرار بگیرد. تعمیر کار متخصص برد پاور و سپس تمامی ولتاژها و مدارهای پاور را بررسی کرده و ایراد را برطرف می‌کند. اگر قسمت برد تلویزیون شما با مشکلی روبرو شود شما باید فرکانس‌های خروجی خود را به خوبی چک کرده و می‌تواند در این صورت مشکلی که ایجاد شده است را برطرف کنید.

خرابی تلویزیون فیلیپس _ زیگمو

مشاهده هاله‌ای محو در تصویر به چه دلیل است؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای تلویزیون‌های فیلیپس ایجاد شود این است که شما هنگام مشاهده تصاویر معمولاً‌ هاله یا سایه‌ای محو نیز بر روی صفحه نمایش مشاهده می‌کنید. این مشکل بسیار آزار دهنده است و لذت تماشای یک فیلم خوب مسابقه ورزشی عالی را از شما می‌گیرد. به طور کلی برای ایجاد هاله‌ای محو بر روی صفحه نمایش تلویزیون دو علت وجود دارد. اگر پخش تیونر تلویزیون شما مشکل داشته باشد این حالت پدیدار می‌شود. در این صورت باید این قسمت برای شما تعمیر شده و حتما به متخصص برای تعمیر این قسمت مراجعه کنید. یا این که پورت HDMI مشکل ایجاد شده است. اگر ایجاد هاله‌ای محو به خاطر این باشد شما باید خروجی‌ها را بررسی کنید. اگر متخصص تعمیرکار تیونر و سایر پورت ها و درگاه‌های ارتباطی تلویزیون را بررسی کرد اما همه آنها سالم بودند در این صورت مشکل به پنل تلویزیون شما باز می‌گردد. اگر پنل تلویزیون به هر دلیل خراب شده باشد دیگر نمی تواند تصاویر را با کیفیت بالا و رنگ‌های گسترده ارائه دهد. به همین دلیل باید اقدام تعویض پنل تلویزیون کنید. برای این کار نیز باید هزینه بسیار زیادی بپردازید. زیرا پنل صفحه نمایش تلویزیون از جمله حساس‌ترین بخش‌های تلویزیون و از جمله گران‌ترین بخش‌های تلویزیون نیز محسوب می‌شود و تعویض کردن آن هزینه بسیار بالایی را برایتان خواهد داشت.

reboot شدن مکرر تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی دیگر از مشکلاتی که نه تنها در تلویزیون‌های فیلیپس بلکه در هر تلویزیون دیگری نیز ممکن است ایجاد شود این است که تلویزیون چند بار پشت سر هم روشن و خاموش شود. به این مشکل اصطلاحاً reboot شدن می‌گویند. منظور از ریبوت شدن خاموش شدن چند باره تلویزیون پشت سر هم است. یعنی به طور مداوم تلویزیون پشت سر هم خاموش و روشن می‌شود. اگر چنین مشکلی برای شما ایجاد شده باشد احتمالاً در مین برد تلویزیون شما خرابی و مشکلی ایجاد شده است. اگر تکنسین یا متخصص تشخیص داد که مین برد تلویزیون شما خراب شده است برای برطرف کردن این مشکل شما می‌توانید بدون اینکه قطعات تلویزیون را تغییر دهید یا حتی مین برد را تعویض کنید فقط با اجرای نرم‌افزارهای مخصوص که تکنیسین‌ها حتما آنها را بلد هستند می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. اگر با راه‌حل نرم‌افزاری این مشکل برطرف نشد حتما باید مین برد تغییر و تعویض شود.

خرابی تلویزیون فیلیپس _ زیگمو

باقی ماندن در حالت استندبای

یکی از مشکلاتی که در خرابی تلویزیون فیلیپس مطرح می‌شود این است که تلویزیون از حالت استندبای خارج نمی‌شود و به صورت مداوم در همین حالت باقی می‌ماند. در این موقع حتی استفاده از ریموت کنترل دستی تلویزیون نیز ممکن است هیچگاه عمل نکرده و همچنان این مشکل ادامه پیدا کند. این یکی از ایراداتی است که به مین برد تلویزیون مربوط می‌شود. مین برد تلویزیون خدمات گارانتی تعمیر یا تعویض دارد و اگر تلویزیون شما خدمات گارانتی داشته باشد این قسمت به راحتی برای شما بدون هیچگونه هزینه تعمیر یا تعویض می‌شود. اگر مین برد تلویزیون شما خراب شده باشد حتماً برای تعمیر آن باید به صورت تخصصی آن را به تعمیرکار بسپارید.

به هم ریختگی نور و کاهش شفافیت تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی دیگر از ایرادات تلویزیون فیلیپس این است که بخش بک لایت تلویزیون با اختلالاتی همراه می‌شود بخش بک لایت تلویزیون به شفافیت و تنظیم رنگ‌ها بر روی صفحه نمایش باز می‌گردد. اگر در این قسمت اختلالاتی ایجاد شده باشد شما بخشی از تصویر را از دست می‌دهید. باید بخش بک لایت تلویزیون به طور کلی تعویض شود که قیمت بالایی دارند تا جایی که امکانش هست فقط به تعمیر این بخش بپردازید. اگر تلویزیون شما دچار نقص فنی شده است توصیه می‌کنیم که از آن با یک کارشناس متخصص مشورت کنید. اگر نیاز به مشاوره یا حتی کسب اطلاعات بیشتری داشتید می‌توانید با مشاوران دبی کوچولو تماس گرفته و با آنها مشاوره رایگان دریافت کنید حتی می‌توانید با واتساپ در آنها در ارتباط باشید.

خرابی تلویزیون فیلیپس _ زیگمو

 

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون سامسونگ 65AU720030,700,000 تومان
2تلویزیون پاناسونیک 75LX70045,500,000 تومان
3تلویزیون پاناسونیک 50LX70018,300,000 تومان
4تلویزیون پاناسونیک 55LX80026,300,000 تومان
5تلویزیون پاناسونیک 55LX70020,500,000 تومان
6تلویزیون پاناسونیک 65LX80032,700,000 تومان
7تلویزیون پاناسونیک 65LX70028,200,000 تومان
8مانیتور سامسونگ F24G35TFWM9,500,000 تومان
9تلویزیون سامسونگ 65CU700033,700,000 تومان
10تلویزیون سامسونگ 55CU700025,100,000 تومان
11تلویزیون سامسونگ 55Q80B42,000,000 تومان
12تلویزیون ال جی 83C2250,500,000 تومان
13تلویزیون سامسونگ 65Q70B47,300,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 55QN85B49,500,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 50AU800018,700,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 55Q70A32,100,000 تومان
17تلویزیون سامسونگ 55AU900027,900,000 تومان
18تلویزیون سامسونگ 43BU800017,800,000 تومان
19تلویزیون سامسونگ 65Q60B41,600,000 تومان
20تلویزیون سامسونگ 65BU850036,800,000 تومان
21تلویزیون سامسونگ 55BU850025,400,000 تومان
22تلویزیون سامسونگ 55BU800022,500,000 تومان
23تلویزیون سامسونگ 50BU850020,500,000 تومان
24تلویزیون سامسونگ 55Q70B34,200,000 تومان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ