امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

علت آبی شدن، قرمز، بنفش یا سبز شدن تلویزیون چیست؟

علت آبی شدن، قرمز، بنفش یا سبز شدن تلویزیون چیست؟


یکی از رایج ترین مشکلاتی که به ویژه برای تلویزیون‌های قدیمی و گاهی اوقات برای تلویزیون‌های جدید پیش می‌آید این است که رنگ‌های تلویزیون با یکدیگر قاطی شده و حتی در برخی از مواقع تلویزیون خراب می‌شود. یکی از بزرگترین مشکلات تلویزیون‌های قدیمی قاطی شدن رنگ است. قاطی شدن رنگ ممکن است به دلایل مختلفی بر روی صفحه نمایش تلویزیون ایجاد شود. برای اینکه بتوانید تشخیص دهید آیا دستگاه مورد نظر شما خراب شده یا علت خرابی آن چیست باید حتماً توسط متخصصین این کار را انجام دهید. اما در این مقاله سعی داریم علت‌های قاطی شدن رنگ تلویزیون را برای شما بیان کنیم. شما می‌توانید با انجام مراقبت‌هایی بازدهی تلویزیون خودتان را افزایش دهید و از قاطی شدن رنگ آن‌ها جلوگیری کنید. در این مقاله به نکاتی جهت استفاده صحیح از تلویزیون ارائه می‌دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

علت آبی شدن، قرمز، بنفش یا سبز شدن تلویزیون چیست؟ _ زیگمو

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون شیائومی 50Q217,300,000 تومان
2تلویزیون ال جی 50NANO7819,560,000 تومان
3تلویزیون ال جی 43NANO7816,800,000 تومان
4تلویزیون فیلیپس 65OLED90768,620,000 تومان
5تلویزیون فیلیپس 55OLED90761,450,000 تومان
6تلویزیون ال جی 32LM550B7,100,000 تومان
7تلویزیون ال جی 50UP760017,700,000 تومان
8تلویزیون ال جی 70NANO7542,500,000 تومان
9تلویزیون‌ هایسنس 55U7G16,880,000 تومان
10تلویزیون ال جی 75NANO8666,000,000 تومان
11تلویزیون سامسونگ 75AU710035,400,000 تومان
12تلویزیون ال جی 65UP750024,200,000 تومان
13تلویزیون ال جی 86NANO7995,000,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 75BU857252,830,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 65BU857230,750,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 43BU857216,690,000 تومان
17تلویزیون سامسونگ 50BU857216,980,000 تومان
18تلویزیون سامسونگ 55QN85B47,500,000 تومان
19تلویزیون ال جی 32LP500B6,770,000 تومان
20تلویزیون توشیبا 50C35014,750,000 تومان
21تلویزیون توشیبا 55C35021,810,000 تومان
22تلویزیون توشیبا 65C35032,840,000 تومان
23تلویزیون توشیبا 65Z77041,480,000 تومان
24تلویزیون سامسونگ 70BU807242,610,000 تومان

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون

تلویزیون یکی از پرمصرف ترین وسایل زندگی انسان‌ها است؛ ما به طور کلی روزانه برای مشاهده برنامه‌های آموزشی اخبار و سریال‌های مورد علاقه خودمان از تلویزیون استفاده می‌کنیم و تمامی نکات و برنامه‌های خودمان را از طریق تلویزیون پیگیری می‌کنیم. با گذشت زمان و با توجه به اینکه تکنولوژی‌ها پیشرفت‌های بسیار چشمگیری داشته اند تلویزیون‌های پلاسما، ال سی دی و ال ای دی به بازار عرضه شده اند. این تلویزیون‌ها جایگزین تلویزیون‌های CRT گشته‌اند. تلویزیون‌های پلاسما، ال ای دی و ال سی دی می‌توانند کیفیت صوتی و تصویر بسیار عالی را برای شما ارائه دهند. اما نکته بسیار مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که اگر از این وسایل به صورت نادرست استفاده شود این تلویزیون‌ها نیز به سرعت خراب می‌شوند. اگر تلویزیون شما خراب شده است بهترین راه ممکن مراجعه کردن به یک مرکز استاندارد تعمیرات است. شما می‌توانید با مراجعه به تعمیرکار به راحتی علت خرابی تلویزیون خودتان را یافته و آن را تعمیر کنید. در ادامه به علت خرابی تلویزیون و به هم ریختگی رنگ تلویزیون اشاره می‌کنیم و شما می‌توانید با انجام راهکارهایی از ایجاد این مشکل جلوگیری کنید. ابتدا باید به این نکته بسیار مهم اشاره کرد که در بیشتر مواقع علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون استفاده نادرست از تلویزیون است.

خراب شدن پنل تلویزیون


پنل یا همان صفحه نمایش تلویزیون یکی از اصلی ترین قطعات تلویزیون محسوب می‌شود. اگر کوچکترین اختلالی در پنل تلویزیون ایجاد شود عملکرد تلویزیون مختل شده و دستگاه مورد نظر شما خراب می‌باشد. برای اینکه بتوانید پنل تلویزیون خود را تعمیر کنید حتما با یک متخصص ماهر گفتگو کنید. گاهی اوقات عدم آگاهی خودتان باعث می‌شود که پنل خرابی بیشتری پیدا کند و هزینه سنگین تری را نیز برای شما ایجاد کند. یکی از علت‌های قاطی شدن رنگ‌ها و بهم ریختگی رنگ‌ها این است که عملکرد پنل تلویزیون شما مختل شده است. قاطی شدن رنگ تلویزیون رابطه مستقیمی با عملکرد پنل دارد.

خط افقی و خط عمودی کدام بدتر است؟


به طور کلی پنل‌ها دچار خرابی می‌شوند اما خرابی این پنل‌ها اشکال گوناگونی دارند. ایرادی که ممکن است که بر روی پنل تلویزیون شما ایجاد شده باشد به صورت یک خط افقی در گوشه و در کنار صفحه نمایش ظاهر شود. این مشکل برای بیشتر نمایشگرها پیش می‌آید و فقط مختص به تلویزیون نیست. خط افقی که در کنار و گوشه تلویزیون ایجاد شده‌ است آزار دهنده است. ممکن است علت ایجاد این خط مجاورت با گرما و استفاده بیش از حد از تلویزیون باشد. متاسفانه باید گفت اگر شما نیز با این مشکل روبرو شده اید تنها راه تعمیر تلویزیون تعویض پنل است. شما باید پنل خراب خودتان را تعویض کرده و با یک پنل جدید و نه جایگزین کنید. وجود خط عمودی بر روی صفحه نمایش تلویزیون نشانگر این است به پنل شما ضربه خورده است. یا فلت‌های انتقال دهنده تصویر خراب شده اند. پنل یا صفحه نمایش تلویزیون مهمترین بخش هر تلویزیونی محسوب شده و قلب تپنده آن است.

علت آبی شدن، قرمز، بنفش یا سبز شدن تلویزیون چیست؟ _ زیگمو

علت آبی شدن صفحه تلویزیون ال ای دی

یکی از مشکلاتی که برای بسیاری از کاربران آزاردهنده نیز هست این است که صفحه نمایش تلویزیون ال ای دی آبی شده است. گاهی اوقات اگر ضربه به پنل تلویزیون یا صفحه نمایش تلویزیون وارد شود پیکسل‌ها دچار اختلال شده و بک لایت تلویزیون شما خراب می‌شود. به طور کلی عملکرد این بخش خراب شده و نمی توانند تصاویر و رنگ‌ها را با کیفیت اولیه برای شما ارائه دهد. اگر با چنین مشکلاتی روبه‌رو شده‌اید حتماً باید تلویزیون را به تعمیرکار بسپارید. این که دستگاه شما چقدر خراب شده است بر آبی شدن صفحه نمایش تلویزیون موثر است. گاهی اوقات ممکن است آبی شدن صفحه تلویزیون ال ای دی به دلایل دیگر ایجاد شده باشد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.
همانطور که پیشتر گفتیم صفحه نمایش و پنل تلویزیون مهمترین قسمت دستگاه محسوب می‌شود و پنل یا صفحه نمایش مهمترین بخش است و حساس ترین قسمت تلویزیون نیز می‌باشد. اگر کوچکترین ضربه یا آسیبی به پنل تلویزیون وارد شود در نتیجه سیستم نوردهی تلویزیون دچار مشکل شده و مهمترین بخش تصویر که همان رنگ‌ها هستند کیفیت اولیه خودشان را از دست می‌دهند. علت دیگری که باعث تغییر رنگ تصویر می‌شود سوختن پیکسل‌های صفحه نمایش تلویزیون است. سوختگی پیکسل‌ها در مواقعی رخ می‌دهد که شما برای مدت زمان طولانی یک تصویر را به صورت ثابت بر روی صفحه نمایش تلویزیون نگه داشته اید. در این صورت ممکن است برخی از پیکسل‌ها رنگی را که ثابت مانده برای مدت زمانی برای خودشان بگیرد یا اینکه به طور کلی پیکسل‌ها دچار سوختگی شوند. عامل دیگری که در اختلال رنگهای تلویزیون موثر است روشن ماندن مداوم تلویزیون می‌باشد. اگر تلویزیون به صورت مداوم روشن باشد پیکسل های تلویزیون دچار مشکل می‌شود. اگر پیکسل دچار خرابی شود یک رنگ آبی اضافه در تصاویر را مشاهده می‌کنید. به عبارتی رنگ‌هایی که در روی تصاویر وجود دارد متمایل به رنگ آبی می‌شود. حتماً به این نکته مهم در نظر توجه داشته باشید که اگر کوچکترین ضربه یا آسیبی به پنل وارد شود یا حتی هنگام پاک کردن صفحه نمایش تلویزیون فشار وارد شود یا تلویزیون را در معرض گرما و سرمای بیش از حد قرار دهید در این صورت به دستگاه خود تان آسیب زده‌اید. توصیه می‌کنیم که وسایل دارای بار مغناطیسی را نیز به صفحه نمایش تلویزیون نچسبانید زیرا باعث می‌شود در رنگ تصاویر مشکلاتی ایجاد شود. ضربه یا کشیدن وسایل دارای بار مغناطیسی به صفحه نمایش تلویزیون حتماً به پنل تلویزیون آسیب می‌زند.

علت آبی شدن، قرمز، بنفش یا سبز شدن تلویزیون چیست؟ _ زیگمو

دو رنگ شدن تصاویر

در تلویزیون ممکن است شما با این مشکل روبرو شوید که تلویزیون را روشن کرده و تصاویر را دو رنگ می‌بینید. قسمتی از تصویر تیره و کم نور است و قسمت دیگر نیز پررنگ‌تر و پر نور تر می‌باشد. حتی ممکن است گاهی اوقات بر روی صفحه نمایش تلویزیون لکه‌های تیره و سیاه نیز مشاهده کنید. این مشکل نشان‌دهنده این است که بک لایت تلویزیون شما دچار خرابی شده است. اگر مشکلی که برای دستگاه شما ایجاد شده مربوط به بک لایت است شما نیازی ندارید که پنل را تعویض کنید و هزینه بالایی نیز برای شما نخواهد داشت. حتما با یک متخصص ماهر صحبت کرده و فقط قطعه بک لایت را برای شما تعویض می‌کنند. نکته بسیار مهم این است که اگر شما به دنبال تعویض این قطعه باشید مدت زمان بسیار طولانی را باید صرف کنید زیرا پیدا کردن این قطعه در بازار سخت است.

علت بنفش شدن صفحه نمایش تلویزیون چیست؟

هنگامی که صفحه در مورد تلویزیون خودتان را روشن می‌کنید. ممکن است رنگ بنفش را بر روی آن ببینید. اگر کابل HDMI به تلویزیون به درستی اتصال نیافته باشد صفحه نمایش تلویزیون بنفش می‌شود. زمانی صفحه نمایش تلویزیون رنگ بنفش را نشان می‌دهد که کابل HDMI ایراد دارد یا نحوه اتصال دو سر کابل به دستگاه مشکل پیدا کرده است. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید تلویزیون خود را خاموش کنید و سپس تمامی اتصالات اجتماعی را بررسی کنید. اگر در هر دو طرف به درستی وصل شده باشد در اینصورت با برطرف کردن ایراد اتصال، بعد از روشن کردن تلویزیون این مشکل برطرف می‌شود. اگر تلویزیون خودتان را روشن کردید و همچنان صفحه نمایش تلویزیون را به صورت بنفش می‌دید از کابل اچ دی ام آی دیگری استفاده کنید. نکته بسیار مهم این است که حتی اگر بعد از تعویض کابل صفحه نمایش تلویزیون بنفش بود در این صورت حتما با یک تعمیرکار صحبت کرده و تلویزیون خودتان را تعمیر کنید. اصلی ترین علت بنفش شدن صفحه تصویر تلویزیون استفاده از کابل HDMI نامناسب است.

علت آبی شدن، قرمز، بنفش یا سبز شدن تلویزیون چیست؟ _ زیگمو

ردی از یک رنگ اضافی در تلویزیون

ممکن است این مشکل برای شما ایجاد شود که تمامی تصاویر را به صورت درست دریافت می‌کنید اما رنگهای تصاویر به شکل واقعی آنها بر روی صفحه نمایش تلویزیون ارائه نمی شود. به عبارتی شما یک رنگ اضافی غیر عادی را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده می‌کنید. اگر با این مشکل روبرو هستید باید پنل تلویزیون خودتان را تعویض کنید؛ زیرا لایه ابتدایی پنل آسیب دیده است و باعث شده است که این مشکل برای شما ایجاد شود.

علت نگاتیو شدن تصویر تلویزیون

یکی از مشکلات عمده که شاید در بسیاری از موارد با آن روبرو شوید نگاتیو شدن تصویر تلویزیون است. این مشکل به یکباره برای تلویزیون شما ایجاد می‌شود و ممکن است تا قبل از آن هیچ ایرادی در عملکرد تلویزیون را مشاهده نکرده باشید. عوامل مختلفی باعث نگاتیو شدن تصویر تلویزیون می‌شود. به طور کلی مهمترین عامل ایجاد این مشکل ضربه محکم به دستگاه است. همچنین اگر تنظیمات تلویزیون تغییر پیدا کند یا کابل‌های اشتباه به تلویزیون متصل شود گاهی اوقات شما تصاویر را به صورت نگاتیو دریافت می‌کنید. اگر با چنین مشکلی روبرو شده اید شما به راحتی می‌توانید چند بار تلویزیون را روشن و خاموش کنید و در این صورت است که به حالت عادی برمی گردد. اگر بعد از مدتی کوتاه مجددا با این مشکل روبرو شدید و تصاویر را به صورت نگاتیوی دریافت کردید حتماً تنظیمات تلویزیون خودتان را به حالت عادی و برگردانید و آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. آنچه که باعث می‌شود شما تصاویر بصورت نگاتیو شده دریافت کنید این است که در مدار GAMMA مشکلاتی وجود دارد. همچنین در مدار برد تیکان نیز ایراداتی وجود دارد. اگر مشکل نگاتیو شدن تصاویر برای مدت زمان طولانی و روی صفحه نمایش تلویزیون شما باقی بماند شما باید برد تیکان را تعویض کنید. برای رفع این مشکل اگر تخصصی ندارید حتما با یک تعمیرکار تلویزیون صحبت کرده و خودتان هیچگاه دست دچار نشوید.

علت آبی شدن، قرمز، بنفش یا سبز شدن تلویزیون چیست؟ _ زیگمو

سوختگی پیکسل‌های تلویزیون

بر روی صفحه نمایش تلویزیون میلیون‌ها پیکسل وجود دارد. پیکسل‌ها از سه عدد ساب برای تشکیل رنگ درست شده اند. آنچه که این پیکسل‌ها را کنترل می‌کند ترانزیستورها هستند. اگر در پنل تلویزیون مشکل ایجاد شود پیکسل‌ها دچار خاموشی شده یا به اصطلاح می‌سوزند. سوختن پیکسل‌ها باعث می‌شود که شما تصاویر را به صورت سیاه مشاهده کنید. به عبارت دیگر پیکسل‌ها را از کار افتاده و دیگر رنگی را برای شما ارائه نمی‌دهند. این مشکل معمولا در تلویزیونهای جدید کمتر ایجاد می‌شود اما برای برطرف شدن این مشکل شما باید با یک تعمیرکار مجرب صحبت کرده تا اگر پیکسل‌ها امکان تعویض دارد آنها را تعویض کنند.

علت قرمز شدن رنگ تلویزیون چیست؟

زمانی که شما تلویزیون را روشن می‌کنید ممکن است به جای مشاهده رنگهای تصاویر به صورت عادی، تلویزیون از حالت همیشگی خودش خارج شده باشد و بر روی صفحه نمایش تلویزیون لکه‌های قرمز رنگ را مشاهده کنید. اگر رنگ تلویزیون شما قرمز شده است به خاطر این است که احتمالاً یک پیکسل برای مدت زمان طولانی روشن مانده است و دچار مشکلاتی شده است. پیکسل‌ها بر روی صفحه نمایش تلویزیون قرار گرفته و ترانزیستورها آنها را کنترل می‌کند اگر دچار ایراد شوند به همین دلیل اجازه می‌دهند که به رنگ همیشگی خودشان یعنی قرمز نشان دهند. به طور کلی رنگ اصلی پیکسل قرمز است و اگر نوری به این پیکسل‌ها وارد نشود این پیکسل‌ها به صورت خودبه‌خود رنگ قرمز را نمایش می‌دهند. در این صورت ایراد در کارکرد و عملکرد ترانزیستور‌ها است که باعث شده صفحه نمایش تلویزیون شما رنگ‌های قرمز ببینید. اگر در این قسمت مشکلی برای تلویزیون شما ایجاد شده باشد ممکن است رگه‌ها یا حتی نقطه‌هایی از رنگ قرمز را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کنید. به طور کلی در این صورت تصاویر با کیفیت بالا ارائه نشده و اختلال در عملکرد تلویزیون ایجاد می‌شود. برای اینکه لکه‌های قرمز رنگ تلویزیون را از بین ببرید باید به مهم‌ترین راهکار آن یعنی گرم کردن پیکسل قرمز بپردازید. توصیه می‌کنیم که یک دستمال تمیز بردارید و آن را با کمی آب داغ مرطوب کنید. سپس دستمال را سریع داخل یک کیسه پلاستیکی نازک بگذارید. بعد از اینکه دستمال داخل کیسه قرار دادید بر روی قسمتی که رنگ قرمز را نمایش می‌دهد قرار دهید. سعی کنید دستمال را با پیکسل قرمز در تماس نگه دارید تا مشکل برطرف شود. گرما باعث میشود که مایع کریستال در بقیه نقاط پنل به حرکت درآمده و در نتیجه مشکلی که در پیکسل‌ها ایجاد شده است از بین برود. این راهکاری که شما انجام می‌دهید تحت عنوان حرارت دادن به پیکسل مرده شناخته شده است. برخی از کاربران برای تعمیر پیکسل‌های خودشان از این روش استفاده می‌کنند.

علت آبی شدن، قرمز، بنفش یا سبز شدن تلویزیون چیست؟ _ زیگمو

علت سبز شدن تلویزیون چیست؟

بر روی صفحه نمایش تلویزیون با رنگ های بسیار زیادی روبرو می‌شود. همانطور که پیشتر گفتیم گاهی اوقات ممکن است رنگ‌ها با یکدیگر قاطی و ترکیب شود یا حتی یک رنگ به صورت غالب در مقایسه با رنگهای دیگر برای صفحه نمایش تلویزیون ارائه شود. یکی از ایراداتی که مربوط به اختلال رنگ بر روی صفحه نمایش تلویزیون است این است که شما رنگ سبز را بر روی تصاویر مشاهده می‌کنید. این اتفاق ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. اما مهمترین علت ایجاد رنگ سبز بر روی صفحه نمایش تلویزیون و تصویر ضربه خوردن به پنل یا صفحه نمایش است. گاهی اوقات ممکن است بر اثر سهل انگاری، جابجایی نامناسب یا حتی غیر استاندارد بودن به پنل صفحه نمایش تلویزیون ضربه بخورد و در بدترین حالت پنل تلویزیون شما بشکند. پنل یا صفحه نمایش تلویزیون مهمترین بخش تلویزیون است که گران ترین قسمت و قطعه تلویزیون نیز محسوب می‌شود. یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود رنگ‌ها بر روی صفحه نمایش تلویزیون دچار اختلال شود این است که وسایل مغناطیسی مانند آهنربا را نیز بر روی صفحه نمایش تلویزیون قرار دهید. در این صورت تمامی رنگ‌ها با یکدیگر ترکیب می‌شوند. اختلال رنگ گاهی اوقات ممکن است به پخش شدن رنگ بر روی صفحه نمایش تلویزیون منجر شود. اگر رنگ بر روی صفحه نمایش تلویزیون ایجاد شود به اصطلاح تلویزیون با مشکل رنگین کمانی شدن روبرو است. به طور کلی تلویزیون برای اینکه تصاویر را با رنگ‌های مختلف ارائه دهد از سه رنگ اصلی قرمز آبی و سبز استفاده می‌کنند به عبارتی این رنگ‌ها با یکدیگر ترکیب شده و شما می‌توانید تصاویر رنگارنگ و اصلی را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کنید. اگر به صورت ناخواسته ضربه به صفحه نمایش تلویزیون بخورد تلویزیون دچار اختلال شده و نمی تواند به درستی رنگ‌ها را با یکدیگر ترکیب کند. به همین دلیل این تصاویر به صورت رنگارنگی ارائه شده و شما ممکن است با رنگ سبز بر روی صفحه نمایش تلویزیون مواجه شوید.

رفع مشکل سبز شدن تصویر تلویزیون صفحه نمایش

اگر به پنل تلویزیون شما ضربه وارد شد و رنگ سبز را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کردید در این صورت به راحتی می‌تواند این مشکل را برطرف کنید. اگر رگه‌هایی از رنگ سبز و قرمز را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کردید می‌توانید از دو روش برای رفع این مشکل استفاده کنید. روش اول ضربه زدن به پیکسل مورد است. چون باید تلویزیون خود را روشن کنید و آن را در حالت صفحه نمایش مشکی قرار دهید. در حالت صفحه نمایش مشکی به راحتی می‌توانید پیکسل‌های مرده را مشاهده کرده و آنها را شناسایی کنید. حتی می‌توانید از یک چراغ قوه برای شناسایی دقیق آنها استفاده کنید. با استفاده از یک وسیله باریک که سَرِگِرد نیز داشته باشد به آرامی و ملایم به پیکسل‌های مرده ضربه بزنید. هیچ گاه عجله نکنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که پیکسلهای مرده رنگ سفید را برای شما ارائه دهد. اگر این کار درست انجام شده باشد و مشکل تلویزیون شما عمیق نباشد به راحتی پس زمینه تلویزیون سفید شده و مشکل اختلاط رنگ‌ها بر روی صفحه نمایش تلویزیون از بین میرود. روش دیگری که می‌توانید با استفاده از آن مشکل پیکسل‌های مرده را برطرف کند این است که به پیکسل‌های مرده حرارت بدهید. در این صورت یکپارچه ملایم و نرم را با آب داغ مرطوب کرده و سپس آن را در داخل نایلون قرار دهید. هیچ گاه پارچه را به صورت مستقیم بر روی صفحه نمایش تلویزیون قرار ندهید زیرا به خاطر مرطوب بودن پارچه پنل تلویزیون شما دچار خرابی میشود. اگر بعد از انجام دادن این روش‌ها همچنان تلویزیون شما با مشکل ترکیب رنگ‌ها بر روی صفحه نمایش روبه رو بود حتماً برای تعمیر تلویزیون خود را به افراد ماهر بسپارید زیرا اگر دستگاه تلویزیون شما به درستی عیب یابی نشده باشد صدمه و آسیب نیز به درستی تشخیص داده نشده و ممکن است شما به بخش‌های سالم دستگاه نیز آسیب بزنید.

تاثیر آهنربا بر تلویزیون

نکته بسیار مهمی که باید مورد توجه قرار دهید این است که آهن ربا را نباید در کنار تلویزیون قرار بگیرد. زیرا تلویزیون دچار حالت مغناطیسی شدن می‌شود. مغناطیسی شدن تلویزیون همان اتفاقی است که با نزدیک کردن آهنربا به صفحه نمایش تلویزیون ایجاد می‌شود. گاهی اوقات ممکن است ناخواسته لوازمی را به تلویزیون نزدیک کنید که دارای آهنربای قوی هستند به عنوان مثال اسپیکرها اگر در فاصله بسیار نزدیک به تلویزیون قرار بگیرند مشکلاتی برای تلویزیون ایجاد می‌شود. اگر میدان مغناطیسی به مدار تلویزیون وارد شود میدان مغناطیسی موجود در خود تلویزیون از بین می‌رود و شما رنگ‌ها را به صورت نامنظم بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده می‌کنید. در اصطلاح دیگر شما رنگین کمانی از رنگ‌ها را بر روی صفحه نمایش تلویزیون دریافت می‌کنید. گاهی اوقات ممکن است ترکیب نادرست رنگ‌ها باعث شود که شما لکه‌های رنگی به رنگ سبز آبی یا زرد را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کنید.

علت دو تصویر شدن تلویزیون چیست؟

زمانی که تلویزیون شما تصاویر را ارائه می‌دهد اما به صورت دو تیکه است یعنی در یک قسمت به صورت پررنگ تر و پر نور تر و در قسمت دیگر به صورت تاریک تر و تیره تر مشاهده می‌کنید مشکل و ایراداتی در برد تیکان تلویزیون شما وجود دارد. این مشکل هیچ ربطی به رنگهای تلویزیون ندارد. شما به راحتی می‌توانید با کمک گرفتن از یک متخصص این مشکل را برطرف کنیدو اما خودتان هیچگاه دست به کار نشوید. خرابی برد تیکان باعث می‌شود که تصاویر به صورت دو تایی یا حتی به صورت نگاتیو ارائه شود. اگر خرابی تلویزیون شما مربوط به برد تیکان باشد به راحتی با مراجعه به یک متخصص می‌توانید این برد را تعویض کنید و هزینه زیادی نیز برای شما نخواهد داشت. هیچ گاه خودتان دست به کار نشده و هزینه زیادی را برای خودتان متحمل نکنید. زیرا اگر خودتان دست به کار شوید و آسیبی که با برد تیکان وارد شده به قسمت پنل تلویزیون نیز وارد شود در این صورت هزینه بسیار سنگینی را برای تعویض پنل تلویزیون باید بپردازید.

علت آبی شدن، قرمز، بنفش یا سبز شدن تلویزیون چیست؟ _ زیگمو

علت سیاه شدن یک طرفه تلویزیون چیست؟

یکی از ایراداتی که حتماً به اجزای اصلی تلویزیون برمی‌گردد سیاه شدن تلویزیون می‌باشد. گاهی اوقات ممکن است پنل تلویزیون دچار خرابی شود و تلویزیون رنگ سیاه را برای شما ارائه دهد. گاهی اوقات نیز مردگی و سوختگی پیکسل‌ها باعث ایجاد این مشکل می‌شود. در بعضی از موارد نیز ممکن است خرابی بک لایت باعث ایجاد چنین مشکلی شود. اگر بخواهید این مشکل را برطرف کنید باید از یک متخصص کمک گرفته و علت سیاه شدن یک طرفه تلویزیون را پیدا کنید تا بتوانید بدون واسطه این مشکل را برطرف کنید. یکی از دلایلی که باعث می‌شود پیکسل‌های تلویزیون خراب شود این است که تلویزیون به صورت مداوم روشن باشد. روشن بودن بیش از حد تلویزیون باعث می‌شود که نور ال سی دی و ال ای دی آسیب ببیند. اگر بک لایت تلویزیون دچار خرابی شود شما باید این قطعه قطعه را تعویض کنید. اگر خرابی تلویزیون قسمت پنل نیز وارد شده باشد شما باید پنل را به صورت کلی عوض کنید. یکی از مواردی که باعث قاطی شدن رنگ‌های مختلف می‌شود آسیب و ضربه‌ای است که به پنل تلویزیون وارد می‌شود. همواره به این نکته توجه داشته باشید که کوچکترین سهل انگاری هنگام جابجایی و حتی پرتاب ناخواسته اشیا باعث می‌شود که صفحه نمایش تلویزیون آسیب دیده و پنل آن دچار شکستگی شود. متاسفانه پنل تلویزیون مهمترین بخش تلویزیون و گران ترین قسمت آن نیز می‌باشد.


در این مقاله علت قاطی شدن رنگ‌های تلویزیون را به تفصیل برای شما ارائه کردیم. گاهی اوقات ممکن است تلویزیون شما با مشکل به هم ریختگی رنگ‌ها روبرو شود. قاطی شدن هر رنگ ممکن است دلایل بسیار گسترده ای داشته باشد. تعویض پنل تلویزیون کاری بسیار پیچیده است و فقط از سوی تعمیرکاران تلویزیون برمی آید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که هیچگاه خودتان دست به آچار نشده و اقدام به تعمیر تلویزیون نکنید؛ زیرا اگر خرابی تلویزیون گسترش یابد حتماً باید هزینه‌های بیشتری را بپردازید. اگر نیاز به دریافت مشاوره دارید حتما با مشاوران دبی کوچولو تماس گرفته و مشاوره دریافت کنید یا در واتساپ با مشاورین دبی کوچولو در ارتباط باشید.

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون شیائومی 50Q217,300,000 تومان
2تلویزیون ال جی 50NANO7819,560,000 تومان
3تلویزیون ال جی 43NANO7816,800,000 تومان
4تلویزیون فیلیپس 65OLED90768,620,000 تومان
5تلویزیون فیلیپس 55OLED90761,450,000 تومان
6تلویزیون ال جی 32LM550B7,100,000 تومان
7تلویزیون ال جی 50UP760017,700,000 تومان
8تلویزیون ال جی 70NANO7542,500,000 تومان
9تلویزیون‌ هایسنس 55U7G16,880,000 تومان
10تلویزیون ال جی 75NANO8666,000,000 تومان
11تلویزیون سامسونگ 75AU710035,400,000 تومان
12تلویزیون ال جی 65UP750024,200,000 تومان
13تلویزیون ال جی 86NANO7995,000,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 75BU857252,830,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 65BU857230,750,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 43BU857216,690,000 تومان
17تلویزیون سامسونگ 50BU857216,980,000 تومان
18تلویزیون سامسونگ 55QN85B47,500,000 تومان
19تلویزیون ال جی 32LP500B6,770,000 تومان
20تلویزیون توشیبا 50C35014,750,000 تومان
21تلویزیون توشیبا 55C35021,810,000 تومان
22تلویزیون توشیبا 65C35032,840,000 تومان
23تلویزیون توشیبا 65Z77041,480,000 تومان
24تلویزیون سامسونگ 70BU807242,610,000 تومان

جدیدترین مطالب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ