امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

هر آنچه که باید در مورد پرش تصویر تلویزیون بدانید.

هر آنچه که باید در مورد پرش تصویر تلویزیون بدانید.

زمانی که پای تلویزیون می‌نشینید و برنامه‌های مختلف را مشاهده می‌کنید چیزی که باعث می‌شود ساعت‌ها پای تلویزیون میخکوب شوید و هم چون مخاطبی پروپاقرص پای تلویزیون بنشینید این است که تمامی تصاویر را با کیفیت تصویر بالا و بدون هیچ گونه تاری تصاویر را در صفحه نمایش دریافت کنید. هر گونه اختلال در تلویزیون باعث می‌شود که شما از مشاهده برنامه‌ها لذت چندانی نداشته باشید. اگر هنگام مشاهده تلویزیون با پدیده‌هایی همچون پرش تصویر تلویزیون روبرو شوید در این صورت بسیار آزاردهنده خواهد شد. برای پرش تصویر دلایل بسیار زیادی می‌توان مطرح کرد گاهی اوقات تصویر بی کیفیت می‌شود یا به اصطلاح دچار پرش تصویر می‌شود. دلایلی که باعث پرش تصویر هستند برای بیشتر مدلهای تلویزیون سامسونگ، ال جی سونی و دوو صدق می‌کند. به طور کلی باید گفت که اجزای تشکیل دهنده تلویزیون‌ها به یکدیگر کاملاً مشابه هستند به همین دلیل عواملی که باعث پرش تصویر می‌شوند نیز یکسان می‌باشند. ممکن است خرابی برخی از قطعات یا حتی مشکلات ساده تر باعث پرش تصویر شود. به عنوان مثال وصل نبودن کابل منجر به پرش تصویر می‌شود یا حتی در برخی از مواقع قطع و وصل شدن تلویزیون قطع و وصل شدن تصویر در تلویزیون ایجاد می‌شود. در این مقاله قصد داریم به تمامی مشکلاتی که باعث پرش تصویر تلویزیون می‌شود بپردازیم. اگر شما نیز هنگام مشاهده برنامه‌های مختلف با چنین مشکلاتی روبرو هستید حتماً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

هر آنچه که باید در مورد پرش تصویر تلویزیون بدانید. _ زیگمو

خراب شدن پنل تلویزیون

یکی از عواملی که باعث پرش تصویر یا قطع و وصل شدن تصویر بر روی صفحه نمایش تلویزیون می‌شود این است که پنل تلویزیون و صفحه نمایش تلویزیون خراب شده است. یکی از حساس‌ترین و مهمترین قسمت‌های تلویزیون، پنل یا صفحه نمایش تلویزیون است. اگر در پنل تلویزیون مشکلی ایجاد شود باعث می‌شود که کیفیت تصاویر پایین آید یا گاهی اوقات شما با پرش تصاویر روبرو شوید. همچنین در برخی از مواقع خراب شدن پنل تلویزیون خطوطی را بر روی صفحه نمایش تلویزیون ایجاد می‌کند. گاهی اوقات برخی از کاربران تصاویر را به صورت دوتایی مشاهده می‌کنند و در بدترین حالت نیز تصویر به صورت کلی قطع می‌شود. اگر مشکلی برای پنل تلویزیون شما ایجاد شود ممکن است با هر کدام از این مشکلات روبرو شوید. گاهی اوقات تمامی این مشکلات در نتیجه ضربه‌ای است که به تلویزیون وارد شده یا آبی که به ناگهان بر روی صفحه نمایش تلویزیون ریخته است. اگر پنل تلویزیون شما خراب شود باید بگویم که دچار مشکل بسیار بزرگی شده و نیاز است پنل تلویزیون را تعویض کنید. تعویض پنل نیز معمولا هزینه‌های بسیار بالایی در پی دارد.

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون سامسونگ 65AU720030,700,000 تومان
2تلویزیون پاناسونیک 75LX70045,500,000 تومان
3تلویزیون پاناسونیک 50LX70018,300,000 تومان
4تلویزیون پاناسونیک 55LX80026,300,000 تومان
5تلویزیون پاناسونیک 55LX70020,500,000 تومان
6تلویزیون پاناسونیک 65LX80032,700,000 تومان
7تلویزیون پاناسونیک 65LX70028,200,000 تومان
8مانیتور سامسونگ F24G35TFWM9,500,000 تومان
9تلویزیون سامسونگ 65CU700033,700,000 تومان
10تلویزیون سامسونگ 55CU700025,100,000 تومان
11تلویزیون سامسونگ 55Q80B42,000,000 تومان
12تلویزیون ال جی 83C2250,500,000 تومان
13تلویزیون سامسونگ 65Q70B47,300,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 55QN85B49,500,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 50AU800018,700,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 55Q70A32,100,000 تومان
17تلویزیون سامسونگ 55AU900027,900,000 تومان
18تلویزیون سامسونگ 43BU800017,800,000 تومان
19تلویزیون سامسونگ 65Q60B41,600,000 تومان
20تلویزیون سامسونگ 65BU850036,800,000 تومان
21تلویزیون سامسونگ 55BU850025,400,000 تومان
22تلویزیون سامسونگ 55BU800022,500,000 تومان
23تلویزیون سامسونگ 50BU850020,500,000 تومان
24تلویزیون سامسونگ 55Q70B34,200,000 تومان

 

هر آنچه که باید در مورد پرش تصویر تلویزیون بدانید. _ زیگمو

خرابی سیم‌کشی ساختمان

دومین دلیلی که باعث قطع و وصل شدن تصویر یا پرش تصویر می‌شود این است که سیم کشی ساختمان خراب است. اگر سیم کشی ساختمان به صورت اصولی و درست انجام نشده باشد مشکلاتی برای لوازم برقی از جمله تلویزیون ایجاد می‌شود. اگر زمانی که در کنار تلویزیون شما یک سیم آیفون تصویری دیگری نیز به کار رفته باشد یا یک سیم برق دیگر وجود داشته باشد برای تلویزیون شما نویز ایجاد می‌کند و تصویر آیفون شما شفاف و با کیفیت نخواهد بود در مورد پرش تصویر تلویزیون نیز همین موضوع صدق می‌کند اگر سیم کشی غیر اصولی انجام شده باشد گاهی اوقات بر روی صفحه نمایش تلویزیون نویز ایجاد می‌شود یا شما تصاویر را به صورت بی کیفیت دریافت می‌کنید. همچنین در برخی از مواقع نیز با پرش تصویر روبرو می‌شوید. اگر احتمال می‌دهید که سیم کشی ساختمان شما اصولی و درست نیست حتماً با یک برقکار متخصص در پی حل مشکل باشید. یکی دیگر از عواملی که باعث پرش تصویر و بی کیفیت شدن تصویر می‌شود این است که شما به صورت همزمان از چندین وسیله برقی مانند غذاساز آبمیوه گیری تلویزیون جاروبرقی و غیره استفاده می‌کنید. در این صورت امکان پرش تصویر نیز برای شما وجود دارد یا در کمترین حالت شما خطوطی را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده می‌کنید. علت این موضوع این است که در صورتی که به صورت همزمان از چندین وسیله برقی استفاده شود نوسانات مغناطیسی ایجاد می‌شود. این نوسانات می‌تواند به نوبه خود ایجاد کننده نویز باشد و تصویر تلویزیون شما را بر هم بزند.

هر آنچه که باید در مورد پرش تصویر تلویزیون بدانید. _ زیگمو

مشکلات مربوط به کابل‌های تلویزیون

یکی دیگر از عوامل مهم که نقش بسیار چشمگیری در کیفیت تصویر و صدای تلویزیون دارد کابل‌های تلویزیون می‌باشد. اگر کابل تلویزیون بی کیفیتی هستند یا حتی خراب شده اند در این صورت شما یک تصویر بی کیفیت را مشاهده می‌کنید و گاهی اوقات دچار پرش تصویر می‌شود. حتی گاهی اوقات ممکن است این احتمال نیز وجود دارد که تصویر به صورت کلی قطع شود زمانی که سیگنال از آنتن برای تلویزیون ارسال می‌شود این سیگنال توسط کابل به تلویزیون انتقال داده می‌شود پس طبیعی است که اگر کابل دچار مشکل یا خرابی شود تصویر نیز بی کیفیت شده یا حتی با پرش تصویر تلویزیون روبرو می‌شوید. همچنین اگر از کابل های بی‌کیفیت استفاده کنید باعث می‌شود که تلویزیون نویز بسیار بالایی داشته باشد و تصاویر را با کیفیت بسیار بالا نمایش ندهد.

پرش تصویر به علت خرابی برد پاور

قطعه برد تقریباً در تمامی لوازم برقی از جمله تلویزیون وجود دارد. این قطعه کاملا کاربردی و با ارزش است و گاهی اوقات خراب شدن این قطعه باعث می‌شود که جریان کلی به صورت نامناسب قطع شده و حتی شما در تلویزیون و پرش تصویر رو به رو شوید. نقش برد در تلویزیون این است که برد جریان کلی را برای سایر قطعات تلویزیون می‌فرستد. اگر این قطعه خراب شود جریان الکتریکی مورد نیاز قطعات تلویزیون منتقل نمی شود در صورتی که برد تلویزیون شما دچار خرابی شود قطعات دیگر جریان الکترونیکی را دریافت نمی‌کنند یا حداقل کمتر از نیاز خودشان دریافت می‌کند. اگر برد تلویزیون شما خراب شده باشد شما با پرش تصویر روبرو می‌شوید. در کمترین حالت تصاویر بی کیفیت هستند و در بدترین حالت تصاویر به صورت کلی برای شما قطع می‌شود. خبر خوب این است که خرابی برد قابل تعمیر است اما اگر این قطعه به موقع تعمیر یا تعویض نشود این احتمال وجود دارد که سایر قطعات تلویزیون را نیز خراب کند و در این صورت شما متحمل هزینه بسیار زیادی می‌شوید.

هر آنچه که باید در مورد پرش تصویر تلویزیون بدانید. _ زیگمو
پرش تصویر به علت خرابی مین برد

یکی از عواملی که باعث ایجاد مشکل پرش تصویر تلویزیون می‌شود این است که مین برد خراب یا دچار مشکل شده است. برای اینکه یک تصویر بر روی صفحه نمایش تلویزیون شکل بگیرد و با کیفیت بسیار بالا بر روی صفحه نمایش و پنل ارائه شود وابسته به قطعه مین برد است. تصویر قبل از اینکه بر روی صفحه نمایش ارائه شود ابتدا در مین برد مورد پردازش و تحلیل قرار می‌گیرد و سپس در قالب یک تصویر واضح بر روی صفحه نمایش تلویزیون ارائه می‌شود. مین برد قطعات بسیار مختلفی دارد اگر هر کدام از قطعات آن دچار خرابی شود تصویر نیز دچار مشکل می‌شود و ممکن است شما با مشکلاتی مانند پرش تصویر تلویزیون رو به رو شوید. حتی گاهی اوقات تصویر به صورت کلی قطع می‌شود یا حتی برخی از تصاویر را به صورت بی کیفیت مشاهده می‌کنید.

مشکل در پاور و منبع تغذیه

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم که در کیفیت تصویر تلویزیون نقش دارد پاور و منبع تغذیه می‌باشد. همانطور که از نام این بخش مشخص است این قسمت منبع تغذیه و دریافت انرژی سایر قطعات تلویزیون می‌باشد. اگر در این قطعه مشکلی ایجاد شود عملکرد سایر قطعات تلویزیون نیز مختل می‌شود و شما تصاویر را به صورت بی کیفیت مشاهده می‌کنید. همچنین پرش تصویر می‌تواند چشم شما را آزار دهد. گاهی اوقات مشکل در پاور و منبع تغذیه این احتمال را برای شما ایجاد می‌کند که تصاویر را با صورت قطع و وصل مشاهده کنید. همچنین پرش تصویر می‌تواند علت‌های دیگری نیز داشته باشد که تشخیص برخی از آنها فقط از عهده متخصص بر می‌آید. اگر پاور و منبع تغذیه تلویزیون خراب شده باشد ممکن است که دیگر تلویزیون روشن نشود یا حتی تلویزیون خود به خود روشن یا خاموش شود.

هر آنچه که باید در مورد پرش تصویر تلویزیون بدانید. _ زیگمو
لامپ تصویر عاملی برای پرش تصویر

خرابی لامپ‌های تصویر تلویزیون عاملی است که باعث می‌شود شما تصاویر به صورت بی کیفیت یا حتی با پرش تصویر مشاهده کنید. لامپهای تصویر تلویزیون لامپی بسیار کوچکی هستند که در قسمت پشت پنل یا صفحه نمایش تلویزیون قرار گرفته اند. برخی از مدل‌های تلویزیون این لامپ‌ها را دارند و برخی نیز از این لامپ‌ها پشتیبانی نمی‌کنند. در برخی از تلویزیون‌های لامپهای تصویر به صورت سری در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. در واقع نوری که از این لامپ‌ها تابیده می‌شود باعث می‌شود شما تصاویر را با دنیایی از رنگ‌ها مشاهده کنید. اگر از تلویزیون برای مدت زمان طولانی استفاده شود این لامپ‌ها ممکن است به خاطر استفاده زیاد یا حتی تمام شدن عمر مفیدشان خراب شوند و بسوزند. در صورتی که لامپ تصویر تلویزیون بسوزد و خراب شود شما با پرش تصویر روبرو هستید و حتی در بعضی از موارد تصاویر را به صورت تیره دریافت می‌کنید. در بدترین حالت زمانی که شما تلویزیون را روشن می‌کنید هیچ گونه تصویری برای شما ارائه نمی‌شود. خبر خوش این است که لامپ‌های تصویر قابلیت تعویض دارند و شما میتوانید با عوض کردن این لامپ‌ها این مشکل را برطرف کنید. البته باید گفت که باید این موضوع باید حتماً توسط یک متخصص انجام شود.

کارکرد بیش از حد تلویزیون

اگر تلویزیون بیشتر از حد نرمال و طبیعی خود کار کند ممکن است با مشکلات تصویر روبرو شوید. کار کردن معمولی تلویزیون هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کند اما استفاده بیش از اندازه از آن و روشن گذاشتن آن برای مدت زمان طولانی باعث می‌شود که قطعات تلویزیون آسیب ببیند و استفاده بیش از حد آن باعث می‌شود که لامپ‌های تصویر بسوزد و شما تصاویر را به صورت بی کیفیت یا حتی تار دریافت می‌کنید. اگر تلویزیون برای مدت زمان طولانی روشن بماند و به خصوص اگر یک تصویر بر روی صفحه نمایش به صورت ثابت باقی بماند حتماً شما با مشکلات تصویر روبرو میشوید. اگر لامپ تصویر تلویزیون بسوزد پرش تصویر ایجاد می‌شود یا حتی تصاویر به صورت کلی قطع می‌گردد. علاوه بر لامپها قطعات دیگر تلویزیون نیز هستند که ممکن است بر اثر داغ کردن و گرم شدن بیش از حد آسیب ببیند و مشکلات بسیار جدی را برای تلویزیون شما ایجاد کنند.

هر آنچه که باید در مورد پرش تصویر تلویزیون بدانید. _ زیگمو
خرابی بک لایت تلویزیون

منظور از بک لایت همان نور پس زمینه تلویزیون است. این نور پس زمینه لامپ‌هایی دارد که می‌تواند تصاویر را بر روی صفحه نمایش تلویزیون نمایش دهند. لامپ‌ها به صورت منظم و با فاصله بسیار معین و مشخص بر روی پنل مخصوص قرار گرفته اند. پنل‌هایی که لامپ‌ها بر روی آنها قرار می‌گیرد شکلهای متفاوتی دارند. برخی از پنل‌ها به صورت یک صفحه مستطیل هستند که در قسمت پشت صفحه نمایش تلویزیون قرار گرفته اند. برخی از پنل‌ها نیز به صورت دو پنل جدا در قسمت بالا و پایین تلویزیون یا در قسمت راست و چپ تلویزیون در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. اگر یکی از لامپ‌های تصویر بر روی پنل تلویزیون خراب شود این موضوع به مرور باعث می‌شود که سایر لامپ ها نیز خراب شوند. اگر تعداد لامپ‌های بسیار زیادی بر روی صفحه نمایش تلویزیون خراب شده باشد در این صورت پنل باید به صورت کلی عوض شود. خرابی پنل بک لایت باعث ایجاد پرش تصویر می‌شود یا حتی گاهی اوقات شما با قطع و وصل تصاویر رو به رو هستید.

هر آنچه که باید در مورد پرش تصویر تلویزیون بدانید. _ زیگمو
به طور کلی برای ایجاد پرش تصاویر دلایل بسیار زیادی وجود دارد اما تمامی این دلایل برای تلویزیون‌های مختلف یکسان هستند؛ زیرا این تلویزیون‌ها از قطعات مشترک ساخته شده اند. برندهای سامسونگ ال جی سونی و دوو از جمله مدلهای تلویزیون هستند که شما ممکن است گاهی اوقات با پرش تصویر روبرو شوید. نکته بسیار مهم این است که در صورتی که تلویزیون دارای پرش تصویر شود این امکان وجود دارد که شما تلویزیون را تعمیر کنید اما باید آن را به یک متخصص حرفه‌ای بسپارید. به صورت کلی برای ایجاد پرش تصویر دلایل مختلفی وجود دارد. در این مقاله به خرابی بک لایت تلویزیون، کار کرد بیش از حد تلویزیون، خرابی لامپ تصویر تلویزیون، مشکل در پاور و منبع تغذیه، خرابی مین برد، خرابی برد پاور و مشکلات مربوط به کابل‌های تلویزیون اشاره کردیم. همچنین خرابی سیم‌ کشی ساختمان یا خراب شدن پنل تلویزیون نیز از جمله دلایلی هستند که باعث میشود تصاویر به صورت بی کیفیت ارائه شود یا حتی با شما با پرش تصویر روبرو شوید. در بدترین حالت ممکن است هیچ گونه تصویری بر روی صفحه نمایش تلویزیون دریافت نکنید.

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون سامسونگ 65AU720030,700,000 تومان
2تلویزیون پاناسونیک 75LX70045,500,000 تومان
3تلویزیون پاناسونیک 50LX70018,300,000 تومان
4تلویزیون پاناسونیک 55LX80026,300,000 تومان
5تلویزیون پاناسونیک 55LX70020,500,000 تومان
6تلویزیون پاناسونیک 65LX80032,700,000 تومان
7تلویزیون پاناسونیک 65LX70028,200,000 تومان
8مانیتور سامسونگ F24G35TFWM9,500,000 تومان
9تلویزیون سامسونگ 65CU700033,700,000 تومان
10تلویزیون سامسونگ 55CU700025,100,000 تومان
11تلویزیون سامسونگ 55Q80B42,000,000 تومان
12تلویزیون ال جی 83C2250,500,000 تومان
13تلویزیون سامسونگ 65Q70B47,300,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 55QN85B49,500,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 50AU800018,700,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 55Q70A32,100,000 تومان
17تلویزیون سامسونگ 55AU900027,900,000 تومان
18تلویزیون سامسونگ 43BU800017,800,000 تومان
19تلویزیون سامسونگ 65Q60B41,600,000 تومان
20تلویزیون سامسونگ 65BU850036,800,000 تومان
21تلویزیون سامسونگ 55BU850025,400,000 تومان
22تلویزیون سامسونگ 55BU800022,500,000 تومان
23تلویزیون سامسونگ 50BU850020,500,000 تومان
24تلویزیون سامسونگ 55Q70B34,200,000 تومان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ