بهترین تلویزیونتلویزیونراهنمای خرید تلویزیونقیمت تلویزیونمقایسه تلویزیون

مقایسه تلویزیون‌های ال جی با سامسونگ

مقایسه تلویزیون‌های ال جی با سامسونگ

اگر قصد خرید تلویزیون جدید دارید و در میان انتخاب مدل‌های تلویزیون سردرگم هستید با ما همراه باشید. تلویزیون‌های برند ال جی و سامسونگ کیفیت بالایی دارند و هر کدام از مزایا و معایبی برخوردار هستند. هر ساله تلویزیون‌های جدیدی که هوشمند بوده و امکانات و قابلیت‌های فراوانی دارد به بازار عرضه می‌شود. این تلویزیون‌ها پنل‌های بزرگتری داشته و کیفیت تصویر بالاتری را در مقایسه با مدل‌های قبلی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. تلویزیون‌های جدید پردازنده‌های قدرتمندی دارند و در نتیجه می‌توانند تصاویر را با سرعت و کیفیت بالا تجزیه و تحلیل کرده و تصاویر را به صورت واقعی و طبیعی برای کاربران نشان دهند.
ممکن است شما هم این تصور و داشته باشید که بیشتر تلویزیون‌ها در نگاه اول تقریباً یکسان هستند اما باید گفت که بعضی از تلویزیون‌ها و سایزهای متفاوتی داشته و باریک تر از بقیه هستند و همین دلیل به راحتی تفاوت آنها با سایر محصولات مشاهده نمی‌شود. در این مقاله قصد داریم در تلویزیون‌های برند ال جی و سامسونگ را که از بزرگترین فروشندگان تلویزیون در جهان محسوب می‌شوند مقایسه کنیم. هر کدام از این دو برند محصولات با کیفیت خوبی به بازار عرضه نموده اند. اگر قصد خرید تلویزیون دارید و این دو برند را در اولویت خود قرار داده اید با ما همراه باشید. در این مقاله مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ را انجام می‌دهیم.
پیش از اینکه تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ را باهم مقایسه کنیم باید بگوییم که میان این دو برند رقابت تنگاتنگی وجود دارد و این رقابت از دیرباز آغاز گشته است. این دو کمپانی هر دو از کره هستند و بیش از 50 سال است که با یکدیگر رقابت جدی دارند. این دو برند گاهی اوقات ادعا کرده‌اند که مدارک سری شان توسط برند مقابل دزدیده شده است یا جاسوسی انجام می‌شود. وجود چنین مواردی در میان این دو برند کاملاً طبیعی و عادی است. برند‌های ال جی و سامسونگ تولیدکنندگان بزرگ هستند که محصولات هوشمندی را در قیمت‌های مختلف و با کیفیت‌های متفاوت به بازار عرضه کردند هر کدام از این دو برند به خصوص در مدل‌های بالارده پنل‌های متفاوتی را به کار برده اند.

مقایسه تلویزیون‌های ال جی با سامسونگ

صفحه نمایش OLED در تلویزیون‌های ال جی

ال جی برای اولین بار فناوری OLED را در تلویزیون‌های خود به کار برد. تلویزیون‌های ال جی از فناوری OLED پشتیبانی کرده و می‌توانند تصاویر و محتوا را به بهترین شکل ممکن برای شما ارائه دهند. برند سونی نیز تلویزیون‌های خودش را به فناوری OLED مجهز نموده است. شرکت سامسونگ در سال 2017 و 2018 برای رقابت کردن با برند ال جی پنل مخصوص خودش را به نام QLED به بازار معرفی نمود سامسونگ از این پنل در مدل‌های بالارده خود استفاده می‌کند و وجود این پنل باعث شده است که محصولات سامسونگ کیفیت استثنایی داشته باشد اما منصفانه است بگوییم که از نظر قیمت و کیفیت کالا ‌تواند با فناوری OLED ال جی رقابت گسترده‌ای داشته باشد. تلویزیون‌های سامسونگ در نمایش دادن متحرک به بهترین شکل ممکن برای شما نمایش داده می‌شود و همین دلیل تلویزیون‌های QLED سامسونگ برای انجام بازی‌ها و گیم‌های مختلف گزینه مناسبی است و اگر قصد انجام گیمینگ را با تلویزیون‌های دارید خرید تلویزیون‌های QLED سامسونگ را به شما معرفی می‌کنیم.

لیست قیمت بهترین تلویزیون های ال جی موجود در بازار

صفحه نمایش OLED در تلویزیون‌های ال جی

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ

برای اینکه تلویزیون‌های برند ال جی و سامسونگ را با یکدیگر مقایسه کنیم به سه نکته مهم توجه می‌کنیم اولین نکته این است که برای مقایسه کردن باید به کارایی و آپشن‌ها و خصوصیات هر کدام از محصولات این دو برند توجه نمود. فاکتور دیگری که در مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ توجه می‌کنیم تکنولوژی‌هایی است که در هر کدام از محصولات این دو برند به کار رفته است. یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب و خرید تلویزیون توجه به کیفیت تصویر و طراحی آن می‌باشد که این دو برند را از این نظر با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ از نظر کارایی و امکانات

هر کدام از محصولات برند ال جی و سامسونگ امکانات و قابلیت‌های مختلفی داشته و از مزایا و معایبی برخوردار هستند باید گفت که تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ هر دو مجهز به کیفیت تصویر‌های اچ دی فول اچ دی و فورکا (HD – Full HD – 4K) هستند و این دو برند تلویزیون‌های در سایز‌ها و ابعاد مختلف با هر کدام از انواع کیفیت‌های تصویر به بازار عرضه نموده اند و از این نظر تفاوت آنچنانی میان برند ال جی و سامسونگ وجود ندارد. یکی از تفاوت‌‌های تلویزیون‌های ال جی با سامسونگ نمایشگر آن‌ها می‌باشد ال جی تلویزیون‌های خودش را به نمایشگر OLED مجهز نموده است و این نمایشگر باعث شده است که رنگ‌های سیاه به صورت عمیق و غنی برای شما نمایش داده شود سامسونگ نیز فناوری اختصاصی QLED را به بازار عرضه نموده و نمایشگرهای تلویزیون‌هایش را مجهز به تکنولوژی کوانتوم دات به بازار عرضه نموده است.
پنل به کار رفته در تلویزیون‌های ال جی از نوع پنل IPS است و این پنل باعث شده است که تلویزیون‌های ال جی زاویه دید گسترده ای داشته باشد به این صورت که شما اگر از زوایای غیر مستقیم نیز تصاویر محتواها را نگاه کنید با همان زاویه با همان کیفیت اولیه دریافت می‌کنید. پنل IPS زاویه دید گسترده ای دارد اما با این حال کنتراست تصاویر تاثیر ندارد. سامسونگ محصولات خودش را به پنل VA مجهز نموده است. این پنل باعث شده است که تصاویر با کنتراست بالایی نمایش داده شود و همان طور که می‌دانید عامل کنتراست یکی از عوامل تاثیرگذار در کیفیت تصاویر محسوب می‌شود. پنل VA کنتراست بالایی داشته اما از زاویه دید گسترده برخوردار نیست.
یکی از نقاط مشترک برند ال جی و سامسونگ هر کدام از ورودی‌ها و پرت‌های ارتباطی مختلفی پشتیبانی می‌کنند. این دو تلویزیون از نظر داشتن پورت‌های USB و HDMI یکسان بوده و از این نظر تفاوتی ندارند و محصولات این دو برند از ورودی‌های USB به HDMI پشتیبانی می‌کند. تلویزیون‌های برند ال جی دارای گیرنده‌های DVB-C ،DVB-T2،DVB-S،DVB-S2 است و محصولات سامسونگ از گیرنده DVB-T2،DVB-T پشتیبانی می‌کند.

لیست قیمت بهترین تلویزیون های سامسونگ موجود در بازار


یکی دیگر از نقاط مشترک تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ این است که هر دو دارای قابلیت‌های بلوتوث و وای فای می‌باشد و کاربران می‌توانند با استفاده از این دو قابلیت اطلاعات و محتواهای خودشان را به اشتراک بگذارند.
سرعت رفرش تصویر در تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ بالا است و هر دو برند محصولاتی را به بازار عرضه نموده است که برای مشاهده تصاویر اکشن و مسابقات ورزشی گزینه مناسبی است و تمامی تصاویر و محتوا‌ها بدون تاری بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. ال جی محصولات هوشمندی به بازار عرضه نموده است و تلویزیون‌های خودش را به سیستم عامل WEB OS مجهز نموده است در مقابل سامسونگ نیز تلویزیون‌های هوشمند ای دارد اما سیستم عامل به کار رفته توسط سامسونگ از نوع سیستم عامل تایزن TIZEN است کشور سازنده تلویزیون‌های ال جی کره است و تلویزیون‌های سامسونگ در کشور مصر تولید می‌شود.

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ از نظر کارایی و امکانات

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ از نظر تکنولوژی و فناوری‌ها

امروزه تلویزیون‌ها امکانات و قابلیت‌های مختلفی در اختیار کاربران قرار می‌دهند و انتظارات کاربران را فراتر از مشاهده تصاویر و صدا برآورد کرده‌اند. شما به راحتی با خرید تلویزیون‌های هوشمند می‌توانید زندگی مدرنی داشته و به امکانات و قابلیت‌های مختلفی دسترسی داشته باشید. تلویزیون‌هایی که توسط یک برند ال جی به بازار عرضه می‌شود مجهز به سیستم عامل WEB OS است و این محصول امکانات و قابلیت‌های فراوانی دارد تلویزیون‌های سامسونگ دارای سیستم عامل تایزن بوده و برنامه‌های کاربردی فراوانی در اختیار شما قرار می‌دهد.
یکی از نقاط قوت تلویزیون‌های ال جی این است که مجهز به کنترل جادویی بوده و این کنترل جادویی هوشمند و همه کار محسوب می‌شود و در بیشتر مدلهای ال جی این کنترل جادویی وجود دارد. تلویزیون‌های سامسونگ از پردازنده‌های قدرتمندی پشتیبانی کرده و این پردازنده‌ها این امکان را فراهم کرده است که برنامه‌ها به صورت با کیفیت و با سرعت بالا و روان در اختیار شما قرار بگیرد. تمام تلویزیون‌های ال جی از پنل IPS پشتیبانی می‌کند و ال جی تلویزیونی که پنل VA داشته باشد ندارد و همانطور که می‌دانید پنل IPS باعث می‌شود که تلویزیون زاویه دید گسترده ای داشته باشد و شما از زوایای غیر مستقیم نیز تصاویر را با کیفیت بالایی دریافت می‌کنید اما یکی از مزیت‌های پنل VA این است که تصاویر با کنتراست بالایی در اختیار شما قرار میدهد. محصولاتی که توسط برند سامسونگ به بازار عرضه می‌شود در هر دو پنل IPS و VA تلویزیون‌های ال جی از فناوری OLED پشتیبانی کرده و تلویزیون‌های برند سامسونگ مجهز به فناوری QLED می‌باشد.
بر اساس آمارهای دریافت شده تلویزیون‌های ال جی بیشترین فروش را دارند و در میان کاربران نیز از محبوبیت‌های بیشتری برخوردار هستند. تلویزیون‌های سامسونگ بسیار شیک و زیبا طراحی شده و محصولات بالارده این برند به خصوص تلویزیون‌هایی که پنل QLED دارند کاربران را به راحتی جلب نموده است و شما به راحتی می‌توانید تلویزیون‌های OLED ال جی را در ایران با پنل انحصاری OLED ال جی تهیه نمایید. این پنل کیفیت بسیار بالایی دارد و می‌تواند تأثیر و محتوا را به بهترین شکل ممکن برای شما نشان دهد. تلویزیون‌های سامسونگ مجهز به فناوری QLED دست و فناوری باعث شده است که تصاویر با دقت رنگی گسترده‌ای ارائه شود. بیشتر مدل‌های تلویزیون ال جی قیمت مناسبی دارند اما اگر به دنبال ارزانترین انتخاب هستید خرید تلویزیون سامسونگ را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ از نظر تکنولوژی و فناوری‌ها
مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ از نظر کیفیت تصویر

یکی از فاکتورهای مهمی که در انتخاب و خرید تلویزیون باید به آن توجه نمود کیفیت تصویر می‌باشد هر کدام از برندهای ال جی و سامسونگ محصولات با کیفیت تصویر عالی به بازار عرضه نموده است اما منصفانه است بگوییم که محصولات برند ال جی در مقایسه با تلویزیون‌های سامسونگ از کیفیت ساخت پایین‌تری برخوردار است. سامسونگ محصولاتی با کیفیت ساخت مناسب به بازار عرضه نموده است از نظر کیفیت ساخت برند، سامسونگ بالاتر است اما اگر بخواهیم تمامی جوانب را در نظر بگیریم شاید بتوان گفت که تلویزیون‌های ال جی بهتر از سامسونگ عمل میکند و زاویه دید تلویزیون‌های ال جی بالا است زیرا این تلویزیون‌ها از پنل IPS پشتیبانی کرده و اینترنت زاویه دید گسترده دارد اما زاویه دید تلویزیون‌های سامسونگ از تلویزیون‌های ال جی کمتر می‌باشد و به این معنا که اگر شما از زوایای غیر مستقیم تصاویر را مشاهده کنید کیفیت اولیه و رنگ‌ها را تا حدودی از دست می‌دهید.
تلویزیون‌های برند سامسونگ از عمر و دوام بالایی برخوردار بوده و از این نظر نسبت به تلویزیون‌های ال جی برتری دارد. تلویزیون‌های ال جی از نظر عمر و دوام در مرتبه پایین تر از تلویزیون سامسونگ قرار می‌گیرند. تلویزیون‌های ال جی مجهز به فنآوریهای اولویت هستند در این تلویزیون‌ها هیچگونه نشت نور و کنتراست پایین وجود ندارد اما باید گفت که محصولات ال جی که فناوری OLED ندارند گاهی دچار نشت نور و کنتراست پایین هستند اما در مقابل تلویزیون‌های سامسونگ به بکلایت بسیار کالیبری دارند و کمترین شکست نور در آنها وجود دارد.
یکی دیگر از نکاتی که در مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ باید اشاره نمود گزارش‌های نقص فنی و خرابی است که از این دو برند از سوی کاربران مشاهده شده است. معمولاً بیشتر کاربران نقص فنی و خرابی را در تلویزیون‌های ال جی گزارش نمودند و تلویزیون‌های سامسونگ گزارش نقص فنی و خرابی کمتری در مقایسه با ال جی دارند. یکی از معایب تلویزیون‌های سامسونگ پرش تصویر است که حتی این پدیده در تلویزیون‌های بالا رده سامسونگ نیز مشاهده شده است.
یکی از نکاتی که در مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ باید اشاره نمود این است که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته کاربران و متخصصان معتقد هستند که سامسونگ توانسته است محصولات به بازار عرضه کند که این محصولات می‌توانند رنگ سیاه را به صورت عمیق و طبیعی نشان دهند. هرچقدر رنگ مشکی عمیق تر و طبیعی تر نشان داده شود کیفیت و دقت تصاویر نیز بیشتر می‌شود. تلویزیون‌های ال جی می‌توانند تصاویر را به صورت زنده تر نمایش دهند به همین دلیل در محصولات برند ال جی رنگ مشکی به صورت واقعی مشاهده نمی‌شود.

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ از نظر کیفیت تصویر

مقایسه تلویزیون‌های ال ای دی برند ال جی و سامسونگ

صفحه نمایش ال ای دی برای اینکه تصاویر و محتوا‌ها را برای کاربران نشان دهد یا باید نور پس زمینه ای در کل صفحه نمایش داشته باشد یا اینکه این نور پس زمینه در لبه‌های صفحه نمایش قرار بگیرد. اگر نور پس زمینه در لبه‌های صفحه نمایش قرار بگیرد باعث می‌شود که ضخامت تلویزیون بسیار کمتر شده و به راحتی با تمامی دکوراسیونها هماهنگ شود. سامسونگ دارای نوردهی از گوش‌ها است و به همین دلیل در این فاکتور از ال جی پیشی گرفته است اما باید گفت که برند ال جی از نظر ظاهر و طراحی بهتر از سامسونگ عمل کرده است و از نظر قیمت نیز تلویزیون‌های سامسونگ در قیمت پایین تری قرار گرفته و به همین دلیل اگر به دنبال خرید محصول با قیمت پایین هستید خرید تلویزیون سامسونگ را به شما توصیه می‌کنیم.

مقایسه تلویزیون‌های ال ای دی برند ال جی و سامسونگ

نتیجه گیری

در مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ به عوامل و فاکتورهای مختلفی اشاره کردیم اما به عنوان نتیجه گیری باید بگویم که اگر می‌خواهید از تلویزیون برای گیمینگ و استفاده از فضای مجازی استفاده کنید توصیه می‌کنیم که یک تلویزیون هوشمند خریداری نمایید. در این عرصه انتخاب اول شما برند ال جی باشد و بعد برند سامسونگ. تلویزیون‌های هوشمند برند ال جی کارایی و امکانات گسترده‌ای داشته و می‌تواند به عنوان مرکزی برای سرگرمی‌های مختلف در اختیار شما باشد. محصولات برند ال جی اسمارت بوده و امکانات و قابلیت‌های فراوانی دارد. همچنین تلویزیون‌های ال جی دارای ریموت کنترل جادویی هستند و شما به راحتی می‌توانید برای جستجوی صوتی و انجام کارها با استفاده از صدا استفاده نمایید.
در مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ باید به این نکته اشاره کنیم که اگر می‌خواهید مدل‌های این دو برند را با یکدیگر مقایسه کنید هیچگاه نمی توانید مدل‌هایی از سری‌های متفاوت را مقایسه با عنوان مثال تلویزیون سری 9 سامسونگ را نمی توان با یک مدل سری 7 ال جی مقایسه نمود. یکی دیگر از فاکتورها و عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب و خرید تلویزیون توجه به سایز مناسب اتاق است برای اینکه بهترین کیفیت و از تلویزیون دریافت کنید باید فاصله خودتان را از تلویزیون در نظر گرفته و سپس دست به انتخاب خرید بزنید. تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ هر دو از کیفیت‌های تصویر اچ دی فول اچ دی و فورکا پشتیبانی کرده و از این نظر تفاوت چندانی ندارند اما بهتر است تلویزیون را انتخاب کنید که مجهز به کیفیت تصویر فورکا باشد.

مقایسه تلویزیون‌های ال ای دی برند ال جی و سامسونگ

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های ال جی موجود در بازار

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های سامسونگ موجود در بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ