امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

کانال یابی تلویزیون ال جی

کانال یابی تلویزیون ال جی

تمامی تلویزیون‌های ال جی مجهز به گیرنده دیجیتال هستند و این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که بتوانند کانال‌ها و شبکه‌های داخلی خودشان را دریافت نمایند. با توجه به اینکه تلویزیون شما از چه مدلی می‌باشد و برای کدام کشور یا منطقه تولید شده است دارای گیرنده دیجیتال متفاوتی نیز میباشد. شما در هنگام خرید تلویزیون به راحتی با مراجعه کردن به قسمت مشخصات تلویزیون می‌توانید گیرنده‌های دیجیتالی را که محصول پشتیبانی می‌کند مشاهده کنید. بیشتر تلویزیون‌هایی که در بازار وجود دارد دارای قابلیت پشتیبانی از شبکه‌ها و کانال‌های داخلی می‌باشد. اگر تلویزیون ال جی مجهز به گیرنده دیجیتال باشد از نظر قیمت معمولاً بالاتر می‌شود. به همین دلیل هنگام خرید تلویزیون ال جی یکی از نکاتی که باید به آن توجه نمود مجهز بودن به گیرنده دیجیتال است. در این مقاله قصد داریم در مورد چگونگی کانال یابی دیجیتال در تلویزیون‌های ال جی با شما گفتگو کنیم. اگر تلویزیون ال جی خودتان را به تازگی خریده اید یا کانالهای شما حذف شده است برای دریافت آموزش کانال یابی دیجیتال در تلویزیون ال جی با ما همراه باشید..

کانال یابی تلویزیون ال جی

لیست قیمت بهترین تلویزیون های ال جی موجود در بازار


سیستم عامل WebOS در تلویزیون‌های ال جی

پیش از اینکه به نحوه کانال یابی تلویزیون ال جی اشاره کنیم باید بگوییم که برند ال جی معمولاً تلویزیون‌های خودش را به سیستم‌عامل WebOS مجهز می‌کند این سیستم عامل بسیار سریع می‌باشد و می‌تواند زندگی هوشمند و مدرنی را برای کاربران ایجاد کند. سیستم عامل WebOS یکی از بهترین سیستم عامل‌ها محسوب شده و این سیستم عامل در قسمت پایین صفحه منوی دارد که به راحتی گزینه‌های مختلف را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما می‌توانید کانال‌های مورد علاقه خودتان را جستجو نموده و برای این کار از دکمه Setting با استفاده از ریموت کنترل اقدام نمایید. با فشار دادن دکمه Setting بر روی ریموت کنترل وارد قسمت‌های بعدی می‌شوید اما پیش از اینکه کانال یابی تلویزیون ال جی را انجام دهید ابتدا باید تنظیمات اولیه را نیز انجام داده باشید.

سیستم عامل WebOS در تلویزیون‌های ال جی
تنظیمات اولیه تلویزیون و نصب آنتن بر روی تلویزیون های الجی

زمانی که شما تلویزیون را میخرید و برای اولین بار می‌خواهید استفاده کنید انجام یکسری تنظیمات بسیار ضروری و مهم می‌باشد به همین دلیل مشاوران حرفه‌ای زیگمو توصیه می‌کنند که حتماً با تنظیمات اولیه تلویزیون آشنایی داشته باشید تا بتوانید این تنظیمات را انجام دهید. حتی اگر آشنایی ندارید به راحتی می‌توانید از فروشنده بخواهید که تنظیمات اولیه را برای شما انجام دهد شما به راحتی می‌توانید در فروشگاه اینترنتی زیگمو تمامی اطلاعات را در مورد تنظیمات اولیه تلویزیون به دست بیاورید. باید به این نکته اشاره کنیم که تنظیمات اولیه تلویزیون با توجه به تنظیمات زبان منطقه یا کشور مورد استفاده متفاوت می‌باشد.

یکی از ضروری‌ترین کارهایی که باید بعد از خرید تلویزیون انجام داد نصب آنتن است. زمانی که شما تلویزیون را روشن می‌کنید باید آنتن آن را نصب نمایید. آنتن با استفاده از کابل و یک سوکت به تلویزیون متصل می‌شود به عبارتی آنتن به پرتاب RF متصل می‌شود. این پورت در تلویزیون‌های قدیمی هم وجود دارد و برای بسیاری از کاربران آشنا می‌باشد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه نمود چگونگی نصب آنتن است که این موضوع در گرفتن و دریافت سیگنال‌های کانال‌های دیجیتال بسیار موثر می‌باشد.

تنظیمات اولیه تلویزیون و نصب آنتن بر روی تلویزیون های الجی
نصب کانال‌های دیجیتال

1. بر روی ریموت کنترل تلویزیون‌های ال جی دکمه ای به اسم Setting وجود دارد این دکمه امکانات و قابلیت‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند و این امکان را فراهم می‌کند که شما تنظیمات را انجام دهید که یکی از این تنظیمات تنظیم و جستجو کردن کانالهای دیجیتال است. برای دریافت کانالهای دیجیتال در قدم اول با استفاده از ریموت کنترل دکمه Setting را بزنید این دکمه همان منو می‌باشد.
2. در گام بعدی گزینه تنظیمات بیشتر را بزنید این گزینه معمولاً به صورت سه نقطه یا چرخ دنده کوچک برای شما ظاهر می‌شود.
3. و سپس وارد گزینه channel شوید.
4. در قدم بعدی گزینه Channel Setting Option را انتخاب کنید.
5. بعد از فشار دادن این گزینه سه مورد در اختیار شما قرار می‌گیرد Auto Tuning، Manual Tuning، Edit Chane که در ادامه سه این گزینه را برای شما شرح می‌دهیم.
با فشار دادن گزینه Auto Tuning کانالها به صورت اتوماتیک جستجو می‌شوند و شما با فشار دادن دکمه Auto Tuning جستجو تمام شده و کانال‌ها بر روی تلویزیون شما ذخیره می‌شوند گزینه دیگری که شما با آن روبرو می‌شوید گزینه Edit Chane می‌باشد با انجام این گزینه کانالها به صورت دستی جستجو می‌شوند که در جستجوی شما باید ابتدا آن را انتخاب نمایید. در آن 4 تیونر TV، DTV، Cable TV و Cable DTV وجود دارد با انتخاب کردن هر کدام از این تیونر‌ها کانال‌های مربوط به آنها برای شما ظاهر و ذخیره میشود. گزینه دیگری که شما با آن روبرو می‌شوید گزینه Edit Chane است با استفاده از این گزینه می‌توانید نام کانال را ویرایش نموده یا حتی کانال را قفل نمایید و با انتخاب این گزینه امکان حذف کانال نیز برای شما وجود دارد.

نصب کانال‌های دیجیتال
چگونگی کانال یابی دستی و خودکار در تلویزیون‌های ال جی

دستی:

1. برای کانال یابی دستی کانال‌ها برای هر کاربر به صورت جداگانه نشان داده می‌شود شما برای انجام کانال یابی دستی باید گزینه Manual Tuning را از فهرست تلویزیون خودتان انتخاب نمایید.
2. در گام بعدی باید عدد مربوط به پهنای باند کانال را در قسمت VHF/UHF CH بزنید.
3. سپس با فشار دادن گزینه add کانال اضافه شده یا با فشار دادن گزینه آپدیت Update به روز رسانی میشود.
اگر در این قسمت گزینه add افزودن یا به‌روزرسانی Update برای شما فعال نباشد و دستگاه پیغام بدون سیگنال دهد احتمالا مشکلی وجود دارد که سیگنال دریافت نمی‌شود. علت این مشکل می‌تواند به خاطر ایراد در آنتن کابل آنتن پورت تلویزیون یا زاویه قرارگیری آنتن باشد. برای دریافت سیگنال آنتن شما هر کدام از این موارد را بررسی نموده و مشکل را برطرف کنید باید به این نکته اشاره نمود که آنتن‌دهی برای دریافت کانال در مناطق مختلف متفاوت است اگر می‌خواهید یک آنتن بخرید برای خرید آنتن بهتر است به شرایط آنتن‌دهی محل زندگی خود نیز توجه داشته باشید. در برخی از مناطق خرید آنتن معمولی و رومیزی ممکن است شبکه‌ها برای شما دریافت کند اما در برخی مناطق دیگر شما برای دریافت شبکه‌ها نیاز به آنتن هوایی دارید.

خودکار:

1. برای انجام کانال یابی تلویزیون ال جی ال جی ابتدا به قسمت منوی تلویزیون وارد شوید.
2. در برخی از مدل‌های تلویزیون قسمت کانال به عنوان راه اندازی یا Setup مشخص شده است و در برخی از مدل‌های تلویزیون ال جی نیز این قسمت با نام کانال‌ها یا Programmes قرار گرفته است. معمولاً منوی کانال‌ها با یکدیگر تفاوت زیادی ندارد و تفاوت عمده در شکل ظاهری آنها می‌باشد.
3. بعد از اینکه به قسمت کانال‌ها وارد شدید کانال یابی خودکار را می‌خواهید انجام دهید.
4. باید گزینه شروع را کلیک کنید در مرحله باید اجازه دهید که کانال یابی به صورت 100% انجام شده و در این صورت تمامی شبکه‌های دیجیتال برای شما قابل دریافت می‌باشد.

چگونگی کانال یابی دستی و خودکار در تلویزیون‌های ال جی
نتیجه گیری

اگر شما به تازگی تلویزیون ال جی خریده یا کانال‌های شما حذف شده است با مطالعه این مقاله راحتی می‌توانید کانال یابی دیجیتال تلویزیون ال جی را انجام دهید. تلویزیون‌های ال جی معمولاً از گیرنده‌های دیجیتال مختلف پشتیبانی کرده و این گیرنده‌ها با توجه به منطقه و کشوری که مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت می‌باشد. به طور کلی کانال یابی به دو صورت خودکار و دستی انجام می‌شود برای انجام کانال یابی ابتدا شما دکمه Setting را از ریموت کنترل فشار داده و وارد قسمت منو شوید. در مرحله بعدی باید تنظیمات بیشتر را فشار دهید و در این گزینه وارد channel شوید شما با سه گزینه روبرو هستید که منظور از گزینه Auto Tuning کانال یابی به صورت اتوماتیک است و منظور از گزینه Manual Tuning کانال یابی به صورت دستی می‌باشد و Edit Chane همانطور که از نام آن مشخص است برای ویرایش نام قفل کردن کانال و حذف کانال به کار گرفته می‌شود.

کانال یابی تلویزیون ال جی

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های ال جی موجود در بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ