روش تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی | تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی

0 7,279

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

چگونه بفهمیم تلویزیون الجی که می خواهیم بخیریم اصلیه؟

در دنیای امروزه در کنار هر محصول خوبی که ارائه می شود، می توان محصولات بدل و تقلبی را به راحتی پیدا کنیم. حتما برای خودتان یا اطرافیانتان پیش آمده است که به خاطر اینکه نتوانسته اید اصل بودن محصولات را تشخیص دهید، سرتان کلاه رفته است. ما در این مقاله قصد داریم روش هایی را که شما می توانید با کمک آن اصل بودن تلویزیون ال جی را تشخیص دهید بیان کنیم، با ما همراه باشید.

تشخیص اصلی بودن تلویزیون ال جی

در حال حاضر در فروشگاه ها می توانید برند های مختلفی را از تلویزیون مشاهده کنید. اما نباید جنس های تقلبی را فراموش کنید. در هر محصولی از ساده ترین آن گرفته تا گران ترین و پیچیده ترین محصول ها وجود بدل و تقلبی همه را سردرگم می کند. اگر در خرید محصولی تردید داشتید ابتدا خوب تحقیق کنید و سپس دست به انتخاب بزنید. شما می توانید با داشتن اطلاعات و مشخصاتی به راحتی جنس اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

methods-for-determining-the-originality-of-lg-tv

تلویزیون های ال جی

LG Electronics شرکت الکترونیکی کره‌ای و چندملیتی می باشد، در حال حاضر به ازعان همگان این شرکت یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه الکترونیک و فناوری اطلاعات است. تلویزیون های برند ال جی در ایران طرفداران زیادی دارند و مورد قبول افراد زیادی هستند. و برخی از افراد با دیدن برند ال جی خیالشان راحت می شود که دارند تلویزیونی عالی می خرند. اما نباید فراموش کرد که سودجویانی هستند که همیشه کالایی تقلبی ارائه دهند. زیرا برند های معروف و پر طرفدار امکان فروش تقلبی آن ها نیز بیشتر می باشد و در نتیجه سود بیشتری عاید این کلاهبرداران می شود.

methods-for-determining-the-originality-of-lg-tv

انواع ساخت تلویزیون های ال جی

دسته ی اول تلویزیون هایی هستند که مستقیما در کره و توسط خود شرکت کرده ای ال جی ساخته می شوند دسته ی دوم تلویزیون های مونتاژ شده ی ال جی هستند این تلویزیون ها در کشورهای دیگر اما زیر نظر خود شرکت ال جی مونتاژ شده اند. کارشناسان معتقد هستند که این تلویزیون ها از لحاظ کیفیت با تلویزیون های اصل ال جی تقریبا کیفیت یکسانی دارند. زیرا همین تلویزیون های مونتاژ شده، هم مجوز شرکت ال جی را دارند، هم شبیه مدل هایی هستند که در خود کره ساخته می شود.

methods-for-determining-the-originality-of-lg-tv

تلویزیون های ال جی ارزان قیمت یا گران

برخی از افراد این طور فکر می کنند که اگر مدلی را یافتند که نسبت به مدل های دیگر در سایر مکان ها ارزان تر بود این به معنای آن است که تقلبی می باشد اما باید گفت که اینگونه نیست. همیشه کالاهای تقلبی ارزان تر از نمونه ی اصلی آن ها نیستند. معمولا کالاهای تقلبی قیمتی برابر با کالاهای اصلی دارند. و چه بسا قیمت بالاتری هم داشته باشند.

تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن بر اساس بسته بندی و کارتن تلویزیون ها

اگر می خواهید به راحتی تلویزیون های اصل را از بدل آن تشخیص دهید با نحوه ی بسته بندی و کارتن آن توجه کنید. در جدول زیر تفاوت لوگوی ال جی را در محصولات تقلبی و اصل بیان کرده ایم.

کارتن و بسته بندی های اصل کارتن و بسته بندی های تقلبی و بدل
لوگوی ال جی بر روی کارتن بدون برچسب است لوگوی ال جی به صورت برچسب جدا شدنی به کارتن چسبانده شده است
لوگوی ال جی بر روی کارتن به صورت بزرگ قرار دارد شما می توانید لوگوی ال جی را از آن جدا کنید
لوگوی ال جی بر روی کارتن بدون هیچ رنگ بندی درج شده است بسته بندی تلویزیون های ال جی تقلبی کاملا رنگی هستند

methods-for-determining-the-originality-of-lg-tv

تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن بر اساس ریموت کنترل

اگر می خواهید به راحتی محصولات اصل را از تقلبی تشخیص دهید به ریموت کنترل آن ها توجه کنید. ریموت کنترل از جمله لوازم جانبی ای هستند که ویژگی های منحصر به فردی دارد. ریموت کنترل تلویزیون های ال جی که از سال ۲۰۱۳ به بعد تولید شده است شکل مشابهی دارند. اگر ریموتی را دیدید که در پایین آن لوگوی بزرگ ال جی وجود ندارد تقلبی است. با لوگویی که در پایین ریموت وجود دارد می توانید به راحتی اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

methods-for-determining-the-originality-of-lg-tv

تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن با استفاده از سریال نامبر

سریال نامبر یا Serial Number سریالی است که در پشت تلویزین درج شده است. هر تلویزیونی سریال نامبر خاص خود را دارد که با داشتن این سریال می توانید تمام اطلاعات تلویزیون تان را از سری و مدل و سال ساخت و غیره آگاه شوید. فقط کافی است که در وب سایت تلویزیون این سریال را وارد کنید تا تمام اطلاعات تلویزیونتان را ببینید. شما میتوانید هر تلویزیونی را که خریده اید در وب سایت تولید کننده کالاهای مشابه اما تقلبی را با محصول اصلی از هر لحاظ مقایسه کنید.

methods-for-determining-the-originality-of-lg-tv

حروف اختصاری تلویزیون ال جی چه معنایی دارد؟

مدل تلویزیون

SM8100PVA LG 55

توضیحات حرف پنجم حرف چهارم حرف سوم دو عدد بعدی دو عدد بعدی حرف دوم حرف اول دو عدد اول شرکت سازنده
این قسمت عبارت طراحی است

 

نوع تیونر (نوع گیرنده تلویزیون) داخل تلویزیون را نشان می دهد

 

این حرف نشان می دهد که آیا این تلویزیون برای منطقه‌ای خاص تلید شده است یاخیر حرفP  نشانگر این است که این مدل برای همه ی کشور ها ساخته شده است

 

این اعداد همیشه متغییر  اختصاصی شرکت ال جی هستند این دو عدد سری ساخت تلویزیون را نشان میدهد این تلویزیون سری ۸ ال جی است

 

این حرف سال ساخت تلویزیون را نشان میدهد ، سال ساخت این تلویزیون ۲۰۱۹ است

 

این حرف نوع تکنولوژی به کار رفته را نشان می دهد.مانند:SUHD NanoCell ، UHD ، OLED، LED،PLASMA   تلویزیون مدل بالا با فناوری SUHD  (فناوری نانوسل) است

 

این دو عدد به اندازه صفحه نمایش تلویزیون را به اینچ نشان می دهد. تلویزیون مدل بالا ۵۵ اینچ است LG

methods-for-determining-the-originality-of-lg-tv

تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن با استفاده از سیستم عامل

همانطور که می دانید سیستم عامل تلویزیون های ال جی WebOS می باشد، اما در تلویزیون های تقلبی ال جی از سیستم عامل اندروید استفاده شده است.

سیستم عامل webos چیست ؟

شرکت ال جی سیستم عامل webOS را از سال ۲۰۱۳ در تلویزیون هایش به کار برده است. اچ پی وب او اس ( HP WebOS ) سیستم عامل تلفن همراه بر پایه هسته لینوکس می باشد. وب او اس ابتدا توسط شرکت پالم توسعه داده شد و پس از پیوستن آن شرکت به هیولت پاکارد توسط این شرکت گسترش یافت. سیستم عامل وب او اس پالم بر پایه هسته لینوکس بود و یک رابط کاربری گرافیکی لمسی داشت که در بسیاری موارد شبیه به اندروید گوگل بود. پالم قصد داشت که با اندروید و سایر گوشی های هوشمند بازار رقابت کند. ولی متاسفانه نتوانست ادامه دهد و در سال ۲۰۱۰ شرکتش را برای فروش گذاشت.

methods-for-determining-the-originality-of-lg-tv

پالم از وب او اس برای صفحات ۴ اینچی تلفن همراه استفاده می کرد ولی امروز ال جی آن را برای صفحات ۸۵ اینچ توسعه داده و استفاده می کند. از نظر ال جی قرار دادن webOS در تلویزیون به آنها کنترل بیشتری می دهد و بارگذاری وب او اس روی هر چیزی متناسب است. به همین دلیل وب او اس را روی پروژکتورهای هوشمند و یخچال هایش نیز بارگذاری کرد.

نام این سیستم عامل باعث شده است که به گونه ای باشد که هر کس آن را می شنود سیستم عاملی تحت وب به ذهنش خطور کند. نام رسمی این سیستم عامل بدون W بزرگ و به شکل webOS می باشد اما شکل WebOS با W بزرگ بیشتر کاربرد دارد. این سیستم عامل فقط در تلویزیون های ال جی به کار نمی رود بلکه بر روی تلفن های همراه پالم و اچ پی نیز نصب می باشند. اما از سال ۲۰۱۳ به بعد این سیستم عامل به طور انحصاری فقط برای این شرکت و در تلویزیون ها کاربرد دارد. سیستم عامل webOS از سال ۲۰۱۳ به بعد تا کنون پیشرفت های قابل توجهی داشته است. و هر چند وقت یک بار نسخه های جدیدی از آن منتشر شده است که در ادامه به این نسخه ها می پردازیم. اخرین نسخه از این سیستم عامل WEB OS 3.5 است که به تازگی منتشر شده است. اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت به صورت وای فای کار چندان سخت و پیچیده ای نیست و در زمان پایین و به راحتی در تلویزیون امکان پذیر است.

methods-for-determining-the-originality-of-lg-tv

تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن تلویزیون از طریق استفاده از امکانات تلویزیون

هنگام خرید تلویزیون، با تمام احترامی که برای فروشنده ها قائل هستیم به راحتی حرف آن ها را قبول نکنید به عنوان مثال در مورد سایز تلویزیون خودتان می توانید آن را اندازه بگیرید، یا اگر به شما می گویند که این تلویزیون فورکا است حتما خودتان فیلم آن را تهیه کنید و در تلویزیون امتحان نمایید ،همچنین می توانید سیستم عامل و قابلیت های دیگر تلویزیون را امتحان کنید.

methods-for-determining-the-originality-of-lg-tv

تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن با خرید از فروشگاه های معتبر

اگر می خواهید تلویزیون بخرید اما دغدغه ی اصل یا تقلبی بودن بودن محصول را نداشته باشید باید از فروشگاه های معتبر خرید کنید. افرادی که در خدمت مردم هستند و خالصانه کار می کنند می توانند با تجربه ای که دارند به راحتی به شما کمک کنند. اگر قصد خرید آنلاین هم دارید سایت هایی را انتخاب نمایید که همانند سایت زیگمو مجوز رسمی وزارت صنعت و معدن را دارند و معتبر هستند.

 

لیست قیمت تلویزیون های ال جی

ردیف نام محصول قیمت بررسی و خرید
1 تلویزیون ال جی 55SM8500 23,110,000 تومان
2 تلویزیون ال جی 65SM8500 32,610,000 تومان
3 تلویزیون ال جی 55SM8600 23,360,000 تومان
4 تلویزیون ال جی 65SM8600 32,860,000 تومان
5 تلویزیون ال جی 55UK7500 16,390,000 تومان
6 تلویزیون ال جی 65UK7500 26,750,000 تومان
7 تلویزیون ال جی 32LV340C 5,990,000 تومان
8 تلویزیون ال جی 65c9 PVA منتاژ کره 59,970,000 تومان
9 تلویزیون ال جی 77C9 85,220,000 تومان
10 تلویزیون ال جی مدل 65B9 67,410,000 تومان
11 تلویزیون ال جی 65E9 68,730,000 تومان
12 تلویزیون ال جی 65SM9000 38,010,000 تومان
13 تلویزیون ال جی 65UK7700 24,460,000 تومان
14 تلویزیون ال جی 77W9 114,590,000 تومان
15 تلویزیون ال جی 86UM7570 76,660,000 تومان
16 تلویزیون ال جی 32LV640S 6,720,000 تومان
17 تلویزیون ال جی 43LV640S 10,060,000 تومان
18 تلویزیون ال جی 49LV640S 12,270,000 تومان
19 تلویزیون ال جی 55LV640S 15,080,000 تومان
20 تلویزیون ال جی 32LM6300 8,640,000 تومان
21 تلویزیون ال جی 43LM6300 10,660,000 تومان
22 تلویزیون ال جی 49UM7300 12,820,000 تومان
23 تلویزیون ال جی 55UM7300 17,560,000 تومان
24 تلویزیون ال جی 65UM7300 22,660,000 تومان

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

پیام بگذارید
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ