بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صدا

بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صدا

0 2,676

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صدا

همان طور که گفتیم برای خرید تلویزیون توجه به کیفیت و سطح کیفیت صدا و تصویر در اولویت قرار دارد شما باید مشخصات فنی تلویزیون را با دقت تجزیه و تحلیل نموده و به دنبال بهترین خرید ‌تلویزیون باشید یکی از عوامل موثر در انتخاب و خرید تلویزیون سیستم صوتی محصول می‌باشد. باید گفت که برندهای ال جی سامسونگ و سونی هر کدام محصولات بسیار عالی را به بازار عرضه کردند که دارای مشخصات و ویژگی‌های خاصی می‌باشد. تلویزیون‌های برند ال جی و سامسونگ از سیستم صوتی بی نظیری برخوردار هستند و می‌توانند صدا را با قدرت بسیار بالا و به صورت غنی در سراسر محیط پخش کنند. تلویزیون‌های OLED ال جی مجهز به ساندبار‌هایی هستند که این ساندبار‌ها بهترین و مطلوب ترین صدا را در سراسر محیط پخش میکند.

بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صدا
تعیین کیفیت صدای تلویزیون

برای اینکه بتوان کیفیت سیستم صوتی تلویزیون را ارزیابی نمود باید به فاکتورها و عوامل مختلفی اشاره کرد به عنوان مثال تعداد کانال‌های سیستم صوتی به طور مستقیم بر روی قدرت و توان صوتی تلویزیون موثر است. تلویزیون‌هایی که در حال حاضر در بازار وجود دارد مجهز به سیستم‌های صوتی دو کاناله ۲٫۱ کاناله و ۵ کانال هستند. صدا با استفاده از تعدادی کانال‌های مختلف تولید شده را به صورت دو یا چند کانال ارائه می‌شود صدای ارائه شده برای تولید در میان کانال‌های صوتی توزیع می‌شود.
تلویزیون‌ها با توجه به مدل و برند شان مجهز به سیستم‌های صوتی مختلفی هستند هر کدام از تلویزیونها صدا را با وضوح و کیفیت خاصی ارائه نموده و می‌تواند تا حدودی رضایت کاربران را جلب نمایند. هر تلویزیون مجهز به یک یا چند سیستم صوتی می‌باشد. سیستم‌های صوتی که در تلویزیون‌ها به کار می‌رود عبارت است از MONO ، ۳D SOUND ، STEREO ، CLEAR VOICE II ، DOLBY DIGITAL PLUS ، DOLBY DIGITAL ، DTS PREMIUM SOUND 5.1 ، DTS ، SRS TRUSURROUND HD ، VIRTUAL SURROUND و … . هر کدام از این سیستم‌های صوتی تاثیر متفاوتی بر روی صدا دارند و می‌توانند کیفیت صدا و حتی قدرت آن را تغییر دهند. در ادامه هر کدام از این سیستم‌های صوتی را به تفکیک برای شما شرح می‌دهیم.

تعیین کیفیت صدای تلویزیون
سیستم صوتی MONO ، STEREO، Surround

در این سیستم صوتی صدای ضبط شده بر روی یک کانال ذخیره می‌شود و در هنگام پخش صدای ضبط شده بر روی بلندگو منتقل می‌شود. در سیستم صوتی STEREO صدای ذخیره شده بر روی دو کانال قرار می‌گیرد و برای اینکه این صدا پخش شود دو اسپیکر صدا نیز وجود دارد. سیستم صوتی STEREO تحت عنوان سیستم صوتی دو کاناله نیز شناخته شده است و فرمتی استاندارد می‌باشد. بیشتر تلویزیون‌ها رادیو سینما خانگی مجهز به سیستم صوتی استریو یا دو کاناله هستند. سیستم صوتی Surround همانند صدای استریو می‌باشد اما با این تفاوت که می‌تواند صدا را با استفاده از دو میکروفون ذخیره نماید و به همین دلیل صدای ذخیره شده بر روی سیستم دو یا سه کانال پخش میشود.

سیستم صوتی MONO ، STEREO، Surround
سیستم صوتی DOLBY STEREO

سیستم صوتی دیگری که باید به آن اشاره نمود سیستم صوتی DOLBY STEREO است. این سیستم صوتی صدا را به صورت چند کانال ضبط و پخش می‌کند کیفیت صدا در سیستم صوتی DOLBY STEREO بسیار بالا است و کاربران صدای کامل و عالی را میشنوند. شما با داشتن این سیستم صوتی هیچ گونه نویز و ناخالصی را احساس نمی کنید.
سیستم صوتی دالبی دیجیتال DOLBY DIGITAL این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که صدایی ۶ کانال داشته باشند. قابلیت دالبی دیجیتال دارای ۵ کانال اصلی و یک کانال مجزا می‌باشد که برای قرار گیری فرکانس‌های باس صدا تعبیه شده است. سیستم صوتی دالبی دیجیتال با نام سیستم صوتی ۵٫۱ کاناله نیز کاربرد دارد. عدد ۵ بیانگر تعداد اسپیکرها و عدد یک نشان دهنده ساب ووفر سیستم صوتی می‌باشد. سیستم صوتی دالبی دیجیتال DOLBY DIGITAL صدای قدرتمند و همه جانبه را در سراسر محیط پخش می‌کند. باید گفت که سیستم صوتی دالبی دیجیتال پلاس DOLBY DIGITAL PLUS نیز همین کاربرد را دارد اما با این تفاوت که پیشرفته تر است و صداها را بدون ایراد تر و خالص تر پخش می‌کند.
سیستم صوتی DTS یکی دیگر از سیستم‌های صوتی نوین محسوب می‌شود این قابلیت نوین برای تولید صدا است و همچنین قابلیت دالبی دیجیتال عمل کرده و صدای غنی و کامل را در اختیار کاربران قرار می‌دهد با توجه به میزان فشرده سازی بالاتر صدا سیستم صوتی صدای ۶٫۱ کاناله را پشتیبانی می‌کند سیستم صوتی DTS رقیب قدرتمندی برای قابلیت دالبی دیجیتال محسوب می‌شود. این سیستم صوتی به عنوان سیستم صوتی ۵٫۱ کانال نیز شناخته شده است و می‌تواند صدای فراگیر و همه جانبه را در سراسر محیط پخش کند.
سیستم صوتی CLEAR VOICE یکی دیگر از سیستم‌های صوتی محبوب و پیشرفت محسوب می‌شود. این سیستم صوتی می‌تواند صدای کاملا شفاف را در اختیار کاربران قرار دهد. سیستم صوتی CLEAR VOICE امکان پخش صدا با تفکیک صوتی بالایی دارد به گونه ای که شما می‌توانید صدای گوینده یا افراد را با صدای موسیقی و موسیقی پس زمینه به صورت کامل جدا از یکدیگر بشنوید. سیستم صوتی CLEAR VOICE هیچگونه نویز و ناخالصی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد و صدای پخش شده کاملاً شفاف و واضح است. تلویزیون‌هایی که مجهز به سیستم صوتی CLEAR VOICE هستند صدای غنی و همه جانبه را در سراسر محیط پخش می‌کند و شما با خرید تلویزیونی که مجهز به سیستم صوتی کلیه است می‌توانید صدای کامل دریافت نمایید.

سیستم صوتی DOLBY STEREO
بهترین برند تلویزیون در تولید صدا کدام است؟

برخی از مدل‌های تلویزیون از تعداد سیستم‌های صوتی و قابلیت‌های صدا استفاده می‌کنند و می‌توانند کیفیت صوتی بهتری را در اختیار کاربران قرار دهند تلویزیونهای جدید مجهز به قابلیت‌های صوتی مختلفی هستند و صدایی با کیفیت بالا و به صورت واضح و غنی تولید می‌کنند تلویزیون‌های جدید به صورت خاص و نازک طراحی شده اند و همین دلیل ممکن است صدا را با قدرت پایین تری ارائه دهند. بدنه نازک تلویزیون بر روی سیستم صوتی آن نیز تاثیر گذاشته اند و این تأثیر خود را در اسپیکر‌ها نشان داده است. برندهای تولیدکننده تلویزیون برای جبران این نقص تلویزیون‌های خودشان را به قابلیت‌ها و فناوری‌های مختلفی مجهز نموده است. تلویزیون‌های OLED با توجه به اینکه بدنه ناز و بیدارند در حد شیشه نازک می‌باشند و به همین دلیل اسپیکرها به صورت ساندبار در کنار تلویزیون قرار گرفته است. به همین دلیل می‌تواند صدایی با قدرت بالا و با کیفیت بالا در اختیار کاربران قرار دهد. در ادامه لیستی از بهترین تلویزیون‌هایی را که سیستم صوتی عالی دارند در اختیار شما قرار می‌دهیم. شما می‌توانید هر کدام از این محصولات را با استثنایی‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی زیگمو تهیه نمایید.

بهترین برند تلویزیون در تولید صدا کدام است؟
تلویزیون شارپ BK1X

تلویزیون‌های شارپ BK1X دارای صفحه نمایش ال ای دی می‌باشد و از کیفیت تصویر فورکا پشتیبانی می‌کند. تلویزیون فورکی BK1X دارای رزولوشن ۲۱۶۰ * ۳۸۴۰ پیکسل است و می‌تواند تمامی جزئیات تصویر را برای کاربران ارائه دهد. این تلویزیون دارای قابلیت اسمارت است و مجهز به قابلیت اتصال به موبایل می‌باشد. شارپ تلویزیون BK1X را به مرورگر وب قدرتمند مجهز نموده است. تلویزیون هوشمند شارپ BK1X سیستم عامل اندروید دارد و از دستیار صوتی گوگل Google Assistant پشتیبانی می‌کند. این تلویزیون با داشتن کیفیت تصویر فورکا امکانات و قابلیت‌های تصویری مختلفی را در اختیار کاربران قرار داده است. سیستم صوتی تلویزیون اسمارت شارپبه مدل BK1X ویژگی‌های مختلفی دارد و این تلویزیون سیستم صوتی دو کانال مجهز است و هر بلندگو از ۱۰ وات توان صوتی برخوردار است و به طور کلی ۲۰ وات صدا در سراسر محیط پخش میشود. تلویزیون شارپ مدل BK1X دارای خروجی صدا تنظیم خودکار حجم صدا است شما می‌توانید صدای خودتان را با استفاده از قابلیت SHARP Audios تقویت نمایید و در قسمت پایین تلویزیون بازتابنده منحصر به فردی وجود دارد که باعث می‌شود صدا در سراسر محیط پخش شود و به صورت به سمت جلو حرکت کند. خروجی صدا، تنظیم خودکار حجم صدا Auto Volume و قابلیت Dolby Audio برخی از قابلیت های صوتی این محصول می‌باشد. به طور کلی صدای پخش شده از تلویزیون فورکای شارپ مدل BK1X کاملا شفاف و پویا است و از برد گسترده‌ای برخوردار است شما تمامی جزئیات صدا را در این تلویزیون می‌شنوید.

تلویزیون شارپ BK1X
تلویزیون پاناسونیک GX736

تلویزیون پاناسونیک GX736 یکی از محصولات برند پاناسونیک می‌باشد که بسیار شیک و زیبا طراحی شده است و دارای صفحه نمایش ال ای دی می‌باشد. این تلویزیون مجهز به پورت لن است و امکانات و قابلیت‌های گسترده ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. رنگ مشکی تلویزیون پاناسونیک GX736 به راحتی با تمامی دکوراسیون‌ها هماهنگ می‌شود این تلویزیون در سری ساخت ۷ پاناسونیک به بازار عرضه شده است و مجهز به پنل ips می‌باشد. تلویزیون پاناسونیک GX736 مجهز به کیفیت تصویر فورکا است و می‌تواند تصاویر را با کیفیت بالا در اختیار کاربران قرار دهد. تلویزیون پاناسونیک GX736 سیستم صوتی قدرتمندی دارد و از ۲۰ وات توان صوتی برخوردار است. پاناسونیک تلویزیون GX736 را به امکانات و قابلیت‌های صوتی مختلف مجهز نموده است. شما با خرید تلویزیون پاناسونیک GX736 صدا را با کیفیت بالایی دریافت می‌کنید. وجود فناوری Dolby Audio باعث شده است که امواج صدا تقویت شده و صدایی با کیفیت در اختیار کاربران قرار بگیرد. سیستم صوتی تلویزیون پاناسونیک GX736 کاملاً قدرتمند است و این محصول دو بلندگوی قدرتمند دارد و هر بلندگو از ۱۰ وات توان صوتی برخوردار است این بلندگوها در قسمت پایین و در دو طرف تلویزیون قرار گرفته است جنس بلندگو و از نوع Intergrated speakers می‌باشد. صدای پخش شده کاملا رسا و واضح است. تلویزیون پاناسونیک GX736 صدایی کاملاً یکنواخت و یکپارچه دارد و می‌تواند با کیفیت بالا رمزگشایی نموده و صداها را بدون نویز اختیار کاربران قرار دهد.

تلویزیون پاناسونیک GX736
تلویزیون سامسونگ Q70T

تلویزیون سامسونگ Q70T از محصولات کیولد برند سامسونگ می‌باشد. این تلویزیون در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شده است و در کنار ارائه تصاویر با کیفیت تصویر عالی مجهز به سیستم صوتی قدرتمندی است. سامسونگ تلویزیون Q70T را به سیستم‌عامل تایزن مجهز نموده است. شما با خرید تلویزیون هوشمند سامسونگ Q70T از امکانات و قابلیت‌های مختلفی برخوردار خواهید شد. این تلویزیون دارای دستیارهای صوتی گوگل الکسا و بیکسبی Bixby است. سیستم صوتی تلویزیون کیولد سامسونگ Q70T در سطح عالی قرار دارد و این تلویزیون مجهز به سیستم صوتی دو کاناله است و به طور کلی ۲۰ وات صدا را در سراسر محیط پخش می‌کند این تلویزیون مجهز به فناوری دالبی دیجیتال پلاس Dolby Digital Plus است و صدای پخش شده کیفیت بالایی دارد و به صورت فراگیر و غنی است.

تلویزیون سامسونگ Q70T
تلویزیون فیلیپس PUS9435

یکی از تلویزیون‌هایی که از نظر سیستم صوتی در سطح مطلوبی قرار دارد تلویزیون فیلیپس PUS9435 میباشد. این تلویزیون در سایز ۵۵ اینچ و ۶۵ اینچ به بازار عرضه شده است و در سال ۲۰۲۰ توسط برند فیلیپس معرفی شده است. کیفیت تصویر این تلویزیون فورکا است و این محصول صدای قدرتمند دارد و به طور کلی از سیستم صوتی ۲٫۱ میز دو کانال برخوردار است و می‌تواند ۵۰ وات صدا را در سراسر محیط پخش کند. فیلیپس تلویزیون PUS9435 را به امکانات و قابلیت‌های صوتی مختلفی مجهز نموده است صدای پخش شده از این تلویزیون کامل و قدرتمند است. این محصول تلویزیون هوشمند بوده و نسخه ۹ سیستم عامل اندروید پشتیبانی می‌کند همچنین تلویزیون فیلیپس PUS9435 از دستیارهای صوتی گوگل نیز پشتیبانی کرده و مجهز به فناوری دالبی اتموس است. شما می‌توانید این تلویزیون را با استثنایی ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی زیگمو تهیه نمایید.

تلویزیون فیلیپس PUS9435
تلویزیون OLED سونی A8H

تلویزیون OLED سونی A8H دارای نوع صفحه نمایش می‌باشد و از کیفیت تصویر فورکا پشتیبانی می‌کند این تلویزیون از رزولوشن ۳۸۴۰ * ۲۱۶۰ پیکسل برخوردار است و مجهز به قابلیت اسمارت سیستم‌عامل اندروید و حافظه داخلی ۱۶ گیگابایت می‌باشد. تلویزیون A8H توسط برند سونی به بازار عرضه شده است و یکی از جدیدترین و مدرن ترین تلویزیون‌های سونی محسوب می‌باشد. می‌شود این تلویزیون در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شده و بسیار شیک و زیبا طراحی شده است. لبه‌های این تلویزیون باریک است و برای قرار دادن بر روی میز پایه‌های دو شاخه ای در نظر گرفته شده است. تلویزیون OLED سونی A8H برابر با ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی دارد و مجهز به سیستم عامل اندروید می‌باشد. این تلویزیون از بلندگوهای با کیفیت نیز برخوردار است و می‌تواند صدا را با قدرت بالا در سراسر محیط پخش کند. تلویزیون سونی A8H دارای قابلیت صوتی سوراند است و با داشتن فناوری صدای اکوستیک می‌تواند قدرت صدا را افزایش داده و صدای فوق العاده در اختیار کاربران قرار دهد. تلویزیون سونی A8H در عرصه صدا بی نظیر عمل می‌کند و از تکنولوژی‌های صوتی مانند دالبی اتموس پشتیبانی می‌کند. این محصول دارای فرمت صوتی است و مجهز به صدای فراگیر شبیه سازی شده سوراند می‌باشد به طور کلی این تلویزیون دو بلندگو دارد و مجهز به یک سابووفر می‌باشد و از توان خروجی ۳۰ وات برخوردار است شما می‌توانید این تلویزیون را با استثنایی‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی زیگمو تهیه نمایید.

تلویزیون OLED سونی A8H
تلویزیون توشیبا U9850

یکی دیگر از تلویزیون‌هایی که در عرصه کیفیت صدا با قدرت عمل می‌کندتلویزیون ۴K توشیبا U9850 می‌باشد. این تلویزیون مجهز به قابلیت اسمارت است و از کیفیت تصویر فورکا پشتیبانی می‌کند. توشیبا تلویزیون U9850 را بسیار ویژه و با امکانات خاصی تولید نموده است این محصول مجهز به فناوری اچ دی آر HDRاست و با داشتن کیفیت تصویر فورکا می‌تواند تصاویر را با جزئیات فراوانی برای کاربران پخش نماید. قاب پشتی تلویزیون توشیبا U9850 پورت‌ها و درگاه‌های ارتباطی مختلفی دارد و این محصول مجهز به سیستم عامل اندروید می‌باشد. به طور کلی این تلویزیون سیستم صوتی ۲۰ وات دارد و دو بلندگوی ده واتی برخوردار است این بلندگوها در گوشه‌های چپ و راست تلویزیون قرار گرفتند. تلویزیون اسمارت توشیبا U9850 مجهز به قابلیت ‏hdr است و می‌تواند رنگ‌ها را با طیف گسترده در اختیار کاربران قرار دهد تلویزیون توشیبا U9850 از ۸ میلیون پیکسل پشتیبانی کرده و می‌تواند تصاویر و محتوا‌ها را به صورت فوق العاده و باور نکردنی در اختیار کاربران قرار دهد.

تلویزیون توشیبا U9850
تلویزیون ال جی C9

یکی از محصولات برند ال جی C9 می‌باشد. این تلویزیون مجهز به فناوری OLED است و از کیفیت تصویر فوق العاده‌ای برخوردار است تلویزیون هوشمند ال جی C9 مجهز به سیستم عامل WebOS 4.5 می‌باشد و با داشتن کیفیت تصویر فورکا از رزولوشن ۳۸۴۰ * ۲۱۶۰ پیکسل برخوردار است. این تلویزیون در زمینه سیستم صوتی نیز با کیفیت عمل کرده و به طور کلی از ۴۰ وات توان صوتی برخوردار است. تلویزیون ال جی C9 دو بلندگو دارد و هر بلندگو از ۱۰ وات توان صوتی برخوردار است. این محصول مجهز به دو سابوفر ۲۰ وات نیز می‌باشد. قاب پشتی تلویزیون ال جی C9 پورت‌ها و درگاه‌های ارتباطی مختلفی دارد. این تلویزیون بسیار شیک و زیبا طراحی شده است و به راحتی با تمامی دکوراسیون‌ها هماهنگ می‌شود. ال جی تلویزیون C9 را به امکانات و قابلیت‌های صوتی مختلفی مجهز نموده است. به طور کلی این محصول توان صوتی و کیفیت صوتی عالی دارد و می‌تواند حداکثر میزان صدا را بدون افت کیفیت در سراسر محیط پخش کند. برند ال جی با کمپانی دالبی همکاری داشته و تلویزیون ال جی C9 از فناوری دالبی اتموس پشتیبانی می‌کند. صدای پخش شده از این تلویزیون کاملا با کیفیت و رسا است و در سراسر محیط پخش میشود.
در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که برای انتخاب و خرید تلویزیون باید به فاکتورها و عوامل مختلفی توجه نمود. در این میان سیستم صوتی تلویزیون نقش مهمی در خرید تلویزیون دارد و به صورت مستقیم بر قیمت محصول نیز موثر است. شما می‌توانید برای انتخاب و خرید تلویزیون با کارایی عالی و امکانات مناسب به فروشگاه اینترنتی زیگمو مراجعه نمایید. سیستم صوتی تلویزیون یکی از فاکتورهای مهم برای خرید تلویزیون محسوب می‌شود. در این مقاله سیستم‌های صوتی مختلفی را که معمولاً در تلویزیون‌ها به کار می‌رود برای شما تشریح کردیم. معمولاً تلویزیون‌ها مجهز به سیستم‌های صوتی دو کالا دو کاناله ۲٫۱ کاناله و ۵ کاناله هستند. امروزه برند‌های تولید کننده تلویزیون محصولات خودشان را به قابلیت‌های صوتی مختلف مجهز می‌کنند. با توجه به نیاز و سلیقه خودتان می‌توانید هر کدام از تلویزیونها را انتخاب نموده و با استثنایی ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی زیگمو تهیه نمایید.

تلویزیون ال جی C9
نتیجه گیری

در این مقاله درباره بهترین تلویزیون از نظر کیفیت صوتی با شما گفت‌وگو کردیم. معمولاً تلویزیونها سیستم‌های صوتی دو کاناله ۲٫۱ کاناله و ۵ کاناله دارند. سیستم‌های صوتی مختلفی با توجه به برند و مدل تلویزیون‌ها به کار رفته است هرکدام از این سیستم‌های صوتی دارای ویژگی‌های خاصی هستند به طور کلی سیستم‌های صوتی که در تلویزیون به کار می‌رود عبارت است از: MONO ، ۳D SOUND ، STEREO ، CLEAR VOICE II ، DOLBY DIGITAL PLUS ، DOLBY DIGITAL ، DTS PREMIUM SOUND 5.1 ، DTS ، SRS TRUSURROUND HD ، VIRTUAL SURROUND و … هر کدام از این سیستم‌های صوتی در صدای خارج شده و قدرت و کیفیت آن موثر است. با توجه به برند و مدل تلویزیون صداها به صورت با کیفیت مختلفی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. بهترین برند تلویزیون در عرصه صدا می‌توان به تلویزیون‌های ال جی اشاره نمود. این تلویزیون‌ها مجهز به فناوری اولد هستند و با توجه به اینکه این تلویزیون‌ها باریک می‌باشند و بدنه شیشه‌ای و نازک دارند و به همین دلیل بلندگو و اسپیکر‌ها به صورت ساندبار در کناره‌های تلویزیون به کار رفته است. برند‌های مختلف در تلاش است و محصولات خودشان را به فناوری‌های صوتی و مختلفی مجهز نمایند. تلویزیون‌ها از نظر سیستم صوتی با یکدیگر متفاوت هستند و به همین دلیل طبیعی است که از نظر قیمت نیز با یکدیگر متفاوت باشند.

سیستم‌های صوتی تلویزیون

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیف نام محصول قیمت بررسی و خرید

خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

پیام بگذارید
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ