امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

جدیدترین روش‌های اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون

جدیدترین روش‌های اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون

برای متصل کردن گوشی آیفون به تلویزیون می‌توان روش‌های مختلفی را انجام داد. در این مقاله قصد داریم درباره نحوه اتصال گوشی آیفون یا آیپد به تلویزیون با شما گفت‌وگو کنیم. هر کدام از روش‌هایی که برای این اتصال بیان می‌شود شرایط و نکات خاص خودش را دارد و باید هر کدام از این شرایط رعایت شود. در ادامه جدیدترین روشهای اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون را برای شما ارائه می‌دهیم. اگر درباره اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون سوالاتی دارید با ما همراه باشید.
با متصل کردن آیفون و آیپد به تلویزیون به راحتی می‌توان تصاویر و ویدیو‌ها و سایر برنامه‌ها را بر روی تلویزیون در ابعادی بزرگتر مشاهده نمود. برای برقراری اتصال روش‌های مختلفی وجود دارد که به طور کلی می‌توان آنها را به روش‌های اتصال باسیم و روش‌های اتصال بدون سیم تقسیم بندی نمود. بیشتر روش‌هایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم در ورژن‌های iOS امکان‌پذیر است به طور کلی روشهای اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون به روش اتصال با سیم و بی سیم تقسیم می‌شود.
برای اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون با استفاده از سیم می‌توان از روش‌های آداپتور Lightening Digital AV و کابل HDMI، کابل Apple Composite AV، کابل Apple Component AV، آداپتور Apple Lightning to VGA استفاده نمود و برای اتصال بدون سیم نیز می‌توان از روش‌های Apple TV/AirPlay، Miracast، Chromecast، DLNA بهره گرفت. ابتدا روشهای اتصال آیفون یا آیپد را با استفاده از سیم برای شما توضیح می‌دهیم و سپس روش‌های بی سیم را برای شما شرح می‌دهیم.

جدیدترین روش‌های اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون

لیست قیمت بهترین تلویزیون های اسمارت موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون فیلیپس 65PUS740636,500,000 تومان
2تلویزیون فیلیپس 55PUS740624,700,000 تومان
3تلویزیون پاناسونیک 55JX85015,100,000 تومان
4تلویزیون فیلیپس 70PUS855654,500,000 تومان
5تلویزیون فیلیپس 75PUS855663,500,000 تومان
6تلویزیون ال جی 75NANO9672,500,000 تومان
7تلویزیون فیلیپس 58PUS855633,500,000 تومان
8تلویزیون فیلیپس 75PML950691,000,000 تومان
9تلویزیون ال جی 77A259,000,000 تومان
10تلویزیون ال جی 60UQ900026,500,000 تومان
11تلویزیون ال جی 50UQ755017,600,000 تومان
12تلویزیون فیلیپس 43PUS855613,500,000 تومان
13تلویزیون فیلیپس 50PUS8556246,300,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 65QN85B40,000,000 تومان
15تلویزیون ال جی 43UP700012,100,000 تومان
16تلویزیون ال جی 50UP700014,500,000 تومان
17تلویزیون ال جی 65NANO9650,700,000 تومان
18تلویزیون فیلیپس 65PUS855651,000,000 تومان
19تلویزیون سونی 65A90K50,100,000 تومان
20تلویزیون سونی 55A90K41,000,000 تومان
21تلویزیون ال جی 65QNED8540,000,000 تومان
22تلویزیون ال جی 55QNED8532,000,000 تومان
23تلویزیون ال جی 55CS37,000,000 تومان
24تلویزیون ال جی 55NANO8821,500,000 تومان


نحوه اتصال گوشی آیفون یا آیپد به تلویزیون با استفاده از سیم

آداپتور Lightening Digital AV و کابل HDMI

اولین روشی که با استفاده از آن به راحتی می‌توان آیفون و آیپد را به تلویزیون متصل کرد استفاده از آداپتور Lightening Digital AV و کابل HDMI می‌باشد. این روش ساده ترین روش است و شما با برقراری اتصال می‌توانید محتوای نمایشگر آیپد و آیفون خودتان را در نمایشگر تلویزیون مشاهده نمایید. با استفاده از آداپتور Lightening Digital AV و کابل اچ دی ام آی به راحتی آیفون و آیپد به تلویزیون متصل می‌شود. برای استفاده کردن از این روش باید کابل HDMI پورت تلویزیون متصل شود. در گام بعدی باید با استفاده از آداپتور یا تبدیل Lightening Digital AV خروجی کابل HDMI را به آیفون متصل نماییم. با برقراری این اتصال بین آیفون و تلویزیون جریان برقرار شده و شما می‌توانید محتوای گوشی آیفون یا آیپد خودتان را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده نمایید.
در قسمت سمت راست آداپتور Lightening Digital AV کابلی وجود دارد که با سوکت آیفون و آیپد‌های اپل هماهنگ شده است شما به راحتی می‌توانید این قسمت را به آیفون و آیپد خودتان متصل نمایید. در قسمت چپ آداپتور Lightening Digital AV نیز دو ورودی یا سوکت به چشم می‌خورد سوکتی که با عنوان HDMI نوشته شده است قسمتی است که باید کابل HDMI را که به تلویزیون متصل است را به آداپتور نیز متصل نمایید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که سوکت بعدی چه کاری انجام می‌دهد باید گفت که سوکت بعدی برای اتصال شارژر می‌باشد. البته متصل کردن شارژر به آداپتور Lightening Digital AV اختیاری است.
زمانی که شما کابل‌ها را متصل نمودید باید تلویزیون خودتان را روشن کنید و سپس به تنظیمات تلویزیون وارد شوید تا بتوانید از ورودی HDMI اطلاعات را دریافت نمایید با توجه به اینکه تلویزیون شما از چه نوع و مدل می‌باشد. این مراحل به صورت متفاوت انجام می‌شود. شما باید صفحه نمایش آیفون خودتان را روشن نمایید و در این صورت نمایشگر آیفون یا آیپد شما بر روی صفحه نمایش تلویزیون نمایش داده می‌شود با انجام این کار به راحتی می‌توانید از هر اپلیکیشنی استفاده نموده یا با مراجعه به گالری آیفون یک ویدیوی پخش نمایید و از آینه شدن آن بر روی صفحه نمایش تلویزیون اطمینان داشته باشید.
زمانی که گوشی آیفون و آیپد خودتان را به تلویزیون با استفاده از آداپتور Lightening Digital AV و کابل HDMI متصل نموده اید با پیغامی روبرو می‌شوید در این پیغام باید به بخش Control Centre آیپد خودتان مراجعه کرده و انگشتتان را بر روی نمایشگر قرار داده و به سمت چپ بکشید.
در گام بعدی گزینه ویدیو را بزنید برای اینکه از آداپتور Lightening Digital AV استفاده کنید. باید کابل HDMI نیز داشته باشید این روش ساده ترین و بهترین روشی است که می‌توان آیفون را به تلویزیون متصل کرد و محتوای گوشی آیپد و آیفون را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده نمود. باید در اینجا به این نکته اشاره کنیم که آیفون 4 منو‌ها و بازی‌ها را نمایش نمی دهد و فقط شما می‌توانید برنامه‌های پخش موسیقی تصاویر و ویدیو‌ها را بر روی صفحه نمایش تلویزیون منتقل نمایید. آیفون‌های 4S و تمامی مدل‌های آیفون 5 این امکان را دارند که تمامی محتویات صفحه نمایش گوشی را بر روی صفحه نمایش تلویزیون آینه کنند.
زمانی که آیفون یا آیپد خودتان را با استفاده از آداپتور Lightening Digital AV به تلویزیون متصل می‌کنید دو نوار سیاه مشاهده می‌کنید با خاموش کردن پورتریت از Portrait Orientation Lock آیفون و Rotate تصویر این مشکل برطرف می‌شود. اگر شما پورت HDMI یا آداپتور ندارید می‌توانید از روش‌های دیگری که در ادامه توضیح میدهیم استفاده نمایید.

خرید تلویزیون سامسونگ

نحوه اتصال گوشی آیفون یا آیپد به تلویزیون با استفاده از سیم
کابل Apple Composite AV

کابل Apple Composite AV برای آیفون 3G، 4 و 4S به کار میرود. کابل Apple Composite AV رابط 30 پيني می‌باشد به شارژر کاربران متصل می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند که به صورت ترکیبی تلویزیون نیز وصل شود پورت ترکیبی معمولاً در سه رنگ قرمز زرد و سفید مشاهده می‌شود.

کابل Apple Component AV

با استفاده از این کابل می‌توان آیفون 3G ،4 و 4S را به تلویزیون متصل نمود. رابطه 30 پینی به 5 پورت با رنگهای قرمز آبی سبز قرمز و سفید متصل می‌کند. با استفاده از کابل Apple Component AV می‌توان تصاویر و محتوا را با کیفیت بهتری دریافت نمود اما این مشکل هم وجود دارد که تمامی تلویزیون‌ها مجهز به این کابل نمی باشند.

آداپتور Apple Lightning to VGA

با استفاده از آداپتور Apple Lightning to VGA میتوان آیفون و آیپد را به تلویزیون متصل نمود و صفحه نمایش گوشی را بر روی نمایشگر تلویزیون آینه کرد. این کابل رابط Lightning را به پورت VGA تلویزیون متصل می‌کند. باید گفت که کابل VGA همانند کابل مانیتور است و برای امنیت بیشتر آن لایه محافظ نیز بر روی آن قرار گرفته است.
اگر از اتصال VGA استفاده کنید در این صورت سیگنال‌های صوتی را دیگر منتقل نمی کند به همین دلیل برای دریافت صدا باید اتصال صوتی جداگانه‌ای را وصل نمایید. می‌توانید برای برطرف کردن این مشکل کابل صوتی را از جک هدفون و بلندگو یا سینمای خانگی متصل نمایید. پس از اینکه کابل‌ها را متصل کردید باید تلویزیون خودتان را روشن نموده و نوع ورودی را انتخاب نمایید و کار به همین راحتی انجام شده است و صفحه نمایش آیفون آیپد یا آیفون شما بر روی صفحه نمایش تلویزیون منتقل شده است.

آداپتور Lightening Digital AV و کابل HDMI
چگونگی متصل کردن آیفون یا آیپد به تلویزیون با استفاده از روش‌های بی سیم

برای اینکه آیپد و آیفون را به تلویزیون متصل کنیم می‌توانیم از روش‌های بیسیم نیز استفاده کنیم که در ادامه هر کدام از این روشها را برای شما شرح می‌دهیم.

(Apple TV) و قابلیت AirPlay

با استفاده از اپل تی ‌وی (Apple TV) و قابلیت AirPlay به راحتی می‌توان بدون استفاده از سیم آیفون و آیپد را به تلویزیون متصل نمود. این روش پیشرفته ترین شرایط ممکن را برای متصل کردن آیفون به تلویزیون و آینه کردن محتوای صفحه نمایش برای کاربران فراهم می‌کند. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از قابلیت AirPlay ایرپلی بدون استفاده از سیم محتوای صفحه آیپد و آیپد‌های اپل را بر روی صفحه نمایش تلویزیون آینه کنید. قابلیت AirPlay ایرپلی استاندارد نمایش بی سیم یا وایرلس محتوای اختصاصی اپل می‌باشد. استفاده از قابلیت AirPlay ایرپلی هوشمندانه تر از آداپتور Lightening Digital AV محسوب می‌شود.
با استفاده از اپل تی وی قابلیت AirPlay می‌توان به صورت وایرلس یا بدون استفاده از سیم گوشی همراه را به تلویزیون خود را متصل نمایید. برای اینکه از اپل تی وی استفاده کنید تنها محتوای صفحه گوشی شما بر روی صفحه نمایش تلویزیون آینه می‌شود. به همین دلیل هر کاری که در آیفون یا آیپد خودتان انجام دهید برای صفحه نمایش تلویزیون نیز نشان داده می‌شود.
در ادامه چگونگی استفاده کردن از قابلیت AirPlay را برای شما توضیح میدهیم. برای اینکه با استفاده از قابلیت AirPlay ایرپلی بتوانید آیپد و آیفون خودتان را به تلویزیون متصل نمایید باید یک اپل تی وی نیز خریداری کنید. نسل جدید تلویزیون‌های سامسونگ از قابلیت AirPlay پشتیبانی می‌کند و دیگر نیازی به تهیه این اپل تی وی نمی‌باشد. اما اگر تلویزیون شما مجهز به قابلیت AirPlay نیست باید یک اپل تی وی خریداری نمایید. با استفاده از کابل HDMI بین اپل تی وی و تلویزیون اتصال برقرار کنید. سپس ورودی مورد نظر خودتان را در صفحه نمایش تلویزیون انتخاب نمایید و در این مرحله منوی اپل تی وی بر روی تلویزیون ظاهر می‌شود. برای برقراری این اتصال باید اپل تی وی به شبکه وای فای نیز متصل باشد. سپس آیفون یا آیپد خودتان را نیز به همان شبکه وای فای که اپل تی ‌وی (Apple TV) متصل است وصل کنید. در گام بعدی تلویزیون خودتان را روشن نمایید و مطمئن شوید که اپل تی ‌وی (Apple TV) به ورودی تلویزیون به درستی نصب شده است. سپس رابط اپل تی وی را می‌توانید مشاهده کنید در مرحله باید به تنظیمات منوی اپل تی وی بروید و مطمئن باشید که AirPlay روشن باشد. در گام بعدی گوشی آیفون را به شبکه خانگی که اپل تی وی در آن متصل شده است و سعی کنید با انجام دادن این اقدامات گوشی هوشمند شما اکنون به صفحه نمایش تلویزیون متصل شده است.

چگونگی متصل کردن آیفون یا آیپد به تلویزیون با استفاده از روش‌های بی سیم
استفاده از قابلیت میراکست Miracast برای اتصال گوشی آیفون یا آیپد به تلویزیون

راه حل دیگری که با استفاده از آن می‌توان به صفحه نمایش گوشی آیفون یا آیپد را به تلویزیون آینه کرد استفاده از قابلیت میراکست Miracast می‌باشد. این قابلیت در مقایسه با اپل تی ‌وی (Apple TV) جامع‌تر و کلی تر است و علاوه بر گوشی‌های iOS گوشی‌های اندروید را نیز شامل می‌شود. قابلیت Miracast در گوشی‌های مختلف نامهای متفاوتی دارد گوشی‌هایی که توسط برند ال جی به بازار عرضه شده است از این قابلیت تحت عنوان Smart Share نام برده است و گوشی‌های سامسونگ نیز این قابلیت را به عنوان AllShare می‌شناسد. در گوشی‌های شرکت سامسونگ قابلیت میراکست Miracast با عنوان Screen Mirroring نامگذاری شده است.

خرید تلویزیون ال جی

استفاده از قابلیت میراکست Miracast برای اتصال گوشی آیفون یا آیپد به تلویزیون
استفاده از قابلیت Chrome Cast برای اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون

با استفاده از Chrome Cast به راحتی می‌توان آیفون یا آیپد را به تلویزیون متصل نمود. باید گفت که کرومکست قطعه فیزیکی کوچک می‌باشد که از کابل HDMI استفاده نموده و به تلویزیون متصل می‌شود. این دانگل می‌تواند تصاویر گوشی‌های اندرویدی ویندوزی و گوشی‌های مبتنی بر سیستم‌عامل iOS را به صفحه نمایش تلویزیون منتقل کند. با استفاده از قابلیت Chrome Cast می‌توان فیلم‌ها عکس‌ها و فایل‌های دیگر و حتی محتوای اپلیکیشن‌های مختلف را بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون آینه نمود. استفاده از روش Chrome Cast بسیار آسان است و پس از برقراری اتصال می‌توانید محتوای گوشی خودتان را بر روی صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کنید.

استفاده از قابلیت Chrome Cast برای اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون
اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون با استفاده از روش DLNA

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان به راحتی آیفون و آیپد را به تلویزیون متصل نمود استفاده از روش DLNA می‌باشد. اگر شما تلویزیونی دارید که مجهز به قابلیت اتصال به اینترنت است به راحتی می‌توانید از قابلیت DLNA استفاده نموده و آیفون خودتان را به صفحه نمایش تلویزیون منتقل نمایید. بیشتر تلویزیون‌هایی که به اینترنت متصل می‌شوند از قابلیت DLNA نیز پشتیبانی می‌کند. قابلیت DLNA سیستم استریم یا پخش مدیای منحصربه‌فرد محسوب می‌شود که توسط برندهای مختلف نیز پشتیبانی شده است با استفاده از اپلیکیشن‌هایی که بر مبنای DLNA می‌باشد می‌توان فایل‌های ویدیویی و موزیک‌های ذخیره شده در گوشی آیفون یا آیپد تان را بر روی صفحه نمایش تلویزیون منتقل نمایید. البته باید به این نکته هم اشاره نمود که این روش نمی‌تواند محتوایی را که از آیتیونز استور خریداری شده از پخش کند زیرا این محتوا‌ها با قوانین مدیریت محتوای دیجیتال اپل Digital Rights Management مرتبط میباشد.
با استفاده از قابلیت DLNA به راحتی می‌توان حتی کامپیوتر را نیز به تلویزیون متصل نمود. کنسول بازی یا کامپیوتر را متصل کرده و از امکانات آن استفاده نمود. اپلیکیشن‌هایی که مبتنی بر DLNA هستند به راحتی آیفون را به تلویزیون متصل کرده و محتواهای آیفون و آیپد را بر روی صفحه نمایش تلویزیون نشان می‌دهند و همچنین می‌تواند کامپیوتر را نیز به تلویزیون متصل کند. برای استفاده از این قابلیت نیاز به نصب کدک یا تغییر فرمت ویدیو وجود ندارد. اپلیکیشن MCPlayer یکی از بهترین برنامه‌های DLNA است که با استفاده از آن می‌توان محتواهای آیفون یا آیپد را برروی تلویزیون آینه نمود این برنامه دو نسخه اصلی و لایت دارد نسخه اصلی آن هیچ محدودیتی ندارد و برای استفاده از آن باید هزینه 4.99 دلار پرداخت شود. نسخه لایت نیز محدودیت‌هایی برای پخش تعداد ویدیو خواهد داشت.
شاید با این مشکل روبرو شوید که تلویزیون شما از قابلیت DLNA پشتیبانی می‌کند اما نمی تواند بین اپلیکیشن و تلویزیون ارتباط برقرار شود برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید به قسمت تنظیمات اتصال به اینترنت تلویزیون وارد شوید و گزینه DLNA را فعال نمایید.
اپلیکیشن دیگری که با استفاده از آن می‌توان محتوای آیفون و آیپد را به تلویزیون متصل نمود اپلیکیشن Sunshine می‌باشد. با استفاده از این برنامه محتواها بدون محدودیت DRM در دستگاه‌های مختلفی که با قابلیت DLNA سازگار هستند پخش می‌شود کاربران با استفاده از اپلیکیشن Sunshine براحتی می‌توانند موزیک‌های ذخیره شده در حافظه آیفون خودشان را بر روی صفحه نمایش تلویزیون آینه نمایند و ویدیوهای و موسیقی‌ها را با کیفیت صوتی بالا گوش دهند. اما باید به این نکته اشاره نمود که امکان آینه کردن نمایشگر و پخش ویدئو از طریق اپلیکیشن‌های ارائه دهنده سرویس‌های ویدیویی با استفاده از اپلیکیشن Sunshine وجود ندارد.

اتصال آیفون و آیپد به تلویزیون با استفاده از روش DLNA
نتیجه گیری

در مقاله درباره انواع روشهای اتصال گوشی آیفون و آیپد به تلویزیون‌های هوشمند با شما گفتگو کردیم. روشهای اتصال آیفون به تلویزیون به دو دسته بی سیم و باسیم تقسیم می‌شود و به طور کلی شامل روشهای آداپتور Lightening Digital AV و کابل HDMI، کابل Apple Composite AV، کابل Apple Component AV، آداپتور Apple Lightning to VGA، قابلیت AirPlay، قابلیت Miracast، قابلیت Chromecast، قابلیت DLNA می‌باشد که اگر قصد اتصال گوشی آیفون و آیپد خودتان را به تلویزیون دارید می‌توانید این مقاله را مطالعه کرده و هرکدام از روش‌ها را که با شرایط شما مناسب است انتخاب نمایید.

لیست قیمت بهترین تلویزیون های هوشمند موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون فیلیپس 65PUS740636,500,000 تومان
2تلویزیون فیلیپس 55PUS740624,700,000 تومان
3تلویزیون پاناسونیک 55JX85015,100,000 تومان
4تلویزیون فیلیپس 70PUS855654,500,000 تومان
5تلویزیون فیلیپس 75PUS855663,500,000 تومان
6تلویزیون ال جی 75NANO9672,500,000 تومان
7تلویزیون فیلیپس 58PUS855633,500,000 تومان
8تلویزیون فیلیپس 75PML950691,000,000 تومان
9تلویزیون ال جی 77A259,000,000 تومان
10تلویزیون ال جی 60UQ900026,500,000 تومان
11تلویزیون ال جی 50UQ755017,600,000 تومان
12تلویزیون فیلیپس 43PUS855613,500,000 تومان
13تلویزیون فیلیپس 50PUS8556246,300,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 65QN85B40,000,000 تومان
15تلویزیون ال جی 43UP700012,100,000 تومان
16تلویزیون ال جی 50UP700014,500,000 تومان
17تلویزیون ال جی 65NANO9650,700,000 تومان
18تلویزیون فیلیپس 65PUS855651,000,000 تومان
19تلویزیون سونی 65A90K50,100,000 تومان
20تلویزیون سونی 55A90K41,000,000 تومان
21تلویزیون ال جی 65QNED8540,000,000 تومان
22تلویزیون ال جی 55QNED8532,000,000 تومان
23تلویزیون ال جی 55CS37,000,000 تومان
24تلویزیون ال جی 55NANO8821,500,000 تومان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ