تلویزیونراهنمای خرید تلویزیون

راهنمای جامع خرید تلویزیون در سال 2020 و 2021

راهنمای کامل خرید تلویزیون در سال 2020 و 2021

امروز تلویزیون یکی از اجزای جدایی نشدنی تمامی خانه‌های کاربران می‌باشد. اگر قصد خرید یک تلویزیون دارید ممکن است با اصطلاحات و مفاهیم گسترده‌ای روبرو شده باشید در این مقاله قصد داریم را درباره راهنمای جامع خرید تلویزیون در سال 2020 و 2021 با شما گفتگو کنیم. در این مقاله می‌خواهیم شما را با اصلی ترین نکات و فاکتورهایی که باید در خرید تلویزیون با توجه داشته باشید آشنا کنیم.

 

شما برای خرید تلویزیون باید به صورت کلی با مشخصات تلویزیون انواع و ویژگی‌های آنها آشنا داشت و آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید هر کدام از برند‌ها و تولید کنندگان تلویزیون از مشخصات مختلفی استفاده می‌کنند. در این مقاله راهنمای جامع برای خرید تلویزیون به شما ارائه میدهیم تا بتوانید بهترین تلویزیون مورد نیاز خودتان را خریداری نمایید. البته باید به این نکته اشاره نمود که آشنایی تخصصی در خرید تلویزیون توصیه نمی‌شود و شاید برای همه کاربران امکان پذیر نباشد به همین دلیل فقط آشنایی کلی با مشخصات تلویزیون و فاکتورهای مهم می‌تواند بهترین خرید را برای شما رقم بزند.

راهنمای خرید تلویزیون در سال 2020 و 2021

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید


تلویزیون از چه اجزایی تشکیل شده است؟

پیش از اینکه به مهمترین بخش‌های یک تلویزیون اشاره نمود باید گفت که تلویزیون از اجزا و عناصر مختلفی تشکیل شده است. تمامی این عناصر به صورت مکمل با یکدیگر کار کرده و می‌توانند تصاویر و صداها را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما قرار دهند. در انواع مختلف تلویزیون‌ها بخش‌های مختلفی مانند برد نور پس زمینه، برد الکترونیکی وجود دارد. همین برد الکترونیکی شامل قسمت‌های پردازنده حافظه کوتاه مدت حافظه بلند مدت کارت گرافیک و غیره می‌باشد. یکی دیگر از عناصر تلویزیون، صفحه نمایش آن است و پس از سیستم صوتی و ورودی‌ها و خروجی‌های یک تلویزیون نیز از بخش‌های مهم هر محصولی میباشد. تمامی این بخش‌ها با یکدیگر کار کرده و می‌تواند صدا و تصویر با کیفیت بالا یا برعکس در اختیار شما قرار دهند شما باید در هنگام خرید تلویزیون به عناصر و اجزای تشکیل دهنده تلویزیون توجه نموده و چیزی را که واقعاً نیاز شما را برطرف می‌کند خریداری نمایید در ادامه هر کدام از بخش‌های مهم تلویزیون را برای شما شرح می‌دهیم.

تلویزیون از چه اجزایی تشکیل شده است؟

 

تلویزیون 4k فورکا بخرم یا Full HD فول اچ دی؟

 

 

نور پس زمینه Backlight در تلویزیون

یکی از مباحث و عناصر مهم در هر محصول نور پس زمینه آن می‌باشد. شاید نتوان گفت که نور پس زمینه در اولویت اول قرار دارد اما بدون شک یکی از قسمت‌های مهم در هر محصول می‌باشد. به طور کلی دو نوع نور پس زمینه وجود دارد یک نور پس زمینه به صورت مستقیم یا دایرکت (Direct) است. نور پس زمینه دیگر به صورت کنار یا Edge قرار دارد هر کدام از برند‌ها و شرکت‌های تولید کننده تلویزیون از نورهای پس زمینه مختلفی استفاده می‌کنند. شاید این سوال پیش بیاید که کدام یک از این دو بهتر است باید گفت که نور لازم برای پیکسل‌های تلویزیون با استفاده از برد LED در نور پس زمینه دایرکت (Direct) یا به اصطلاح مستقیم تعداد لامپها و دیود‌های نوری افزایش می‌یابد و مصرف انرژی نیز بیشتر می‌شود زمانی که تعداد لامپ‌های LED بیشتر باشد ضخامت تلویزیون نیز افزایش یافته و مصرف انرژی بیشتر می‌شود. البته زمانی که لامپ‌های LED بیشتر باشد کیفیت تصویر نیز به صورت بهتر ارائه می‌شود. نور پس زمینه Edge یا کناری ضخامت کمتری برای تلویزیون دارد و در نتیجه میزان مصرف انرژی نیز کمتر می‌شود و همین دلیل اگر برای شما مصرف انرژی در اولویت قرار دارد بهتر است نور پس زمینه دایرکت (Direct) را انتخاب نمایید. شما برای خرید یک تلویزیون به راحتی می‌توانید به وب سایت شرکت‌های سازنده نور پس زمینه مراجعه نموده و نوع نور پس زمینه تلویزیون خودتان را مشاهده نمایید.

نور پس زمینه Backlight در تلویزیون

 

تلویزیون چند اینچ بخرم؟

 


فناوری Dimming در تلویزیون

یکی از فناوری‌هایی که به نور پس زمینه وابسته می‌باشد دایمینگ Dimming است منظور از دایمینگ تاریکی است و در تلویزیون‌ها یکی از ویژگی‌های مهم برای افزایش کنتراست محسوب می‌شود. وجود فناوری دایمینگ کنتراست تصاویر را ارتقا داده و در نتیجه صفحه نمایش می‌تواند رنگ سیاه را به صورت عمیق و غنی برای کاربران ارائه دهد. منظور از Local Dimming همان تاریکی منطقه‌ای است در فناوری دایمینگ لامپ‌هایی که بر روی برد LED وجود دارد به صورت گروهی خاموش و روشن می‌شوند و منطقه‌های مستقلی را ایجاد می‌کنند در نور پس زمینه دایرکت (Direct) تعداد لامپ‌های LED بیشتر است در نتیجه تلویزیون‌هایی که نور پس زمینه دایرکت (Direct) دارند بیشتر تحت تاثیر فناوری دایمینگ قرار می‌گیرند. افزایش زون‌های مستقل کیفیت و کنتراست صفحه نمایش در تلویزیون‌های دایرکت (Direct) بیشتر است. تلویزیون‌هایی که مجهز به فناوری لوکال داینامیک هستند را به راحتی می‌توانید از فروشگاه اینترنتی زیگمو تهیه و با استثنایی‌ترین قیمت تهیه و خریداری نمایید.

فناوری Dimming در تلویزیون

 

تلویزیون چه برندی رو بخرم؟

 

 

صفحه نمایش تلویزیون

یکی از عناصر و بخش‌های هر محصولی صفحه نمایش آن می‌باشد بسیاری از کاربران ممکن است با مبحث صفحه نمایش آشنایی زیادی نداشته باشند. صفحه نمایش و دارای انواع مختلفی هستند وقتی تلویزیونی صفحه نمایش ال سی دی داشته باشد مجهز به نور پس زمینه LED است و آن تلویزیون LED گفته می‌شود. شاید شما هم از جمله کاربرانی باشید که تلویزیون‌هایی که ضخامت کمتری دارند را LED و تلویزیون‌های با ضخامت بیشتر را ال سی دی می‌گویید. منظور از ال سی دی LCD Liquid Crystal Display است. در واقع یک صفحه از جنس کریستال مایع می‌باشد که خط‌های افقی و عمودی همراه با خانه‌های ریزی که به نام پیکسل است تقسیم بندی شده است. صفحه نمایش‌ها با توجه به اینکه پیکسل‌ها چگونه قرار گرفته اند به دو دسته IPS و VA تقسیم بندی می‌شوند در صفحه نمایش‌های IPS پیکسل‌ها به صورت عمودی قرار داده شده است وقتی جریان در آنها برقرار می‌شود پیکسل‌ها میزانی از روشنایی را در کناره‌ها و متناسب با زاویه‌های دید در اختیار کاربران قرار می‌دهد. صفحه نمایش VA مخفف عبارت Vertical Alignment است و از پیکسل‌ها به صورت افقی قرار داده شده اند و زمان برقراری جریان به صورت عمودی در می‌آیند. در صفحه نمایش‌های Vertical Alignment کیفیت و کنتراست و روشنایی تصاویر بیشتر می‌باشد ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه بفهمیم یک تلویزیون پنل IPS دارد یا VA ؟ تلویزیون‌هایی که توسط برند سامسونگ به بازار عرضه شدند مجهز به پنل VA هستند و تلویزیون‌های ال جی صفحه نمایش آی پی اس دارند سایر برند‌های تولید کننده نیز از هر دو نوع صفحه نمایش استفاده می‌کنند شما در هنگام خرید تلویزیون با مراجعه کردن به مشخصات آن می‌توانید نوع پنل و صفحه نمایش تلویزیون را مشاهده نمایید.

صفحه نمایش تلویزیون

 

تلویزیون صفحه تخت بخرم یا منحنی؟

 

 

پردازنده تلویزیون

یکی دیگر از مباحث و قسمت‌های مهم در هر تلویزیون پردازنده آن می‌باشد زمانی که داده‌های صوتی و تصویری در اختیار تلویزیون قرار می‌گیرد تلویزیون آنها را پردازش کرده و بر اساس دیتا یا داده خروجی میزان رنگ آنها و سایر تنظیمات را انجام می‌دهد. در تلویزیون‌ها پردازنده‌های مختلفی وجود دارد و برخی از پردازنده‌ها سرعت بسیار بالاتری داشته و بهتر می‌توانند پردازش را انجام داده و در نتیجه تصاویر کیفیت بالاتری دارد هر کدام از برندهای تولیدکننده تلویزیون از پردازنده‌های مختلفی استفاده می‌کنند به عنوان مثال شرکت ال‌جی در محصولات خودش پردازنده Color master، پردازنده a7 هوشمند و پردازنده a9 هوشمند را به کار برده است. پردازنده‌هایی که توسط برند سامسونگ استفاده شده است عبارت است از UHD Engine ، Quantum 4K و Crystal 4K . و برند سونی نیز پردازنده X1 Ultimate را به کار برده است.

پردازنده تلویزیون
پورت‌ها و درگاه‌های ارتباطی تلویزیون

یکی دیگر از مباحث مهم هنگام خرید تلویزیون توجه به ورودی‌ها و درگاه‌های تلویزیون می‌باشد. معمولا بیشتر تلویزیون‌ها از پورت HDMI پشتیبانی کرده و می‌تواند صدا و تصویر را با کیفیت بالا منتقل نماید وجود پورت usb نیز این امکان را می‌دهد که شما بتوانید انواع فلش مموری‌ها و حافظه‌های جانبی را با کیفیت بالا به تلویزیون منتقل نمایید در هنگام خرید تلویزیون به پورت‌ها و درگاه‌های ورودی آن همواره توجه داشته باشید.

پورت‌ها و درگاه‌های ارتباطی تلویزیون

 

نتیجه گیری

در خرید تلویزیون باید به فاکتورها و عوامل مختلفی اشاره نمود که البته برای هرکدام از کاربران نیز متفاوت می‌باشد به عنوان مثال ممکن است برای برخی از کاربران زاویه دید موضوع بسیار مهم می‌باشد اما برای برخی دیگر چندان اهمیت نداشته باشد به همین دلیل ابتدا باید به نیاز خودتان توجه نموده و با توجه به آن محصول با کیفیت و برای رفع نیاز خودتان تهیه نمایید. شما می‌توانید تلویزیون‌های با کیفیت مختلف را با استثنایی ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی زیگمو تهیه کنید.

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ