امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیونراهنمای خرید تلویزیون

استفاده از تلویزیون به عنوان مانیتور کامپیوتر

چگونه از تلویزیون به عنوان مانیتور کامپیوتر استفاده کنیم؟

آیا تاکنون تلویزیون خود را به مانیتور متصل کرده اید؟ با روش ها و تکنیک های اتصال یا تبدیل تلویزیون به مانیتور آشنا هستید؟ به نظر شما بهترین تلویزیون ها برای استفاده از آن ها به عنوان مانیتور کدامند؟ در این مقاله  قصد داریم شما را با روش های مختلف اتصال کامپیوتر به مانیتور آشنا کنیم، اگر قصد خرید تلویزیون دارید، در این مقاله بهترین تلویزیون هایی که به مانیتور متصل می شوند را به شما معرفی می کنیم، پس با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی درباره این قابلیت منحصر به فرد تلویزیون ها به دست آورید.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

چرا باید تلویزیون را به مانیتور کامپیوتر تبدیل کنیم؟

در ابتدا و پیش از اینکه وارد بحث شویم، باید بگوییم که به طور کلی هدف از این کار چیست؟ کاربران معمولا برای اینکه صفحه نمایش کوچک کامپیوتر را (که البته در مقایسه با صفحه نمایشگر تلویزیون کوچک است) در صفحه نمایشی بزرگتر مشاهده کنند و کارهای خود را با کیفیت بیشتر و حتی راحتی بهتر انجام دهند، کامپیوتر خود را به تلویزیون متصل می کنند، با این کار در واقع تلویزیون به صفحه کامپیوتر ما تبدیل شده است. در اینصورت شما کوچکترین کاری که در کامپیوتر انجام دهید از پخش محتواهای مختلف گرفته تا صوت و تصویر و حتی اجرای برنامه های مربوط به ویندوز، همه را در صفحه نمایشگر تلویزیون خواهید دید. اگر شما در حال تبدیل لپ تابتان به یک دسکتاپ هستید و مانیتوری جداگانه ندارید، استفاده از تلویزیون به عنوان صفحه نمایش بهترین پیشنهاد می باشد.

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون شیائومی 50Q217,300,000 تومان
2تلویزیون ال جی 50NANO7819,560,000 تومان
3تلویزیون ال جی 43NANO7816,800,000 تومان
4تلویزیون فیلیپس 65OLED90768,620,000 تومان
5تلویزیون فیلیپس 55OLED90761,450,000 تومان
6تلویزیون ال جی 32LM550B7,100,000 تومان
7تلویزیون ال جی 50UP760017,700,000 تومان
8تلویزیون ال جی 70NANO7542,500,000 تومان
9تلویزیون‌ هایسنس 55U7G16,880,000 تومان
10تلویزیون ال جی 75NANO8666,000,000 تومان
11تلویزیون سامسونگ 75AU710035,400,000 تومان
12تلویزیون ال جی 65UP750024,200,000 تومان
13تلویزیون ال جی 86NANO7995,000,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 75BU857252,830,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 65BU857230,750,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 43BU857216,690,000 تومان
17تلویزیون سامسونگ 50BU857216,980,000 تومان
18تلویزیون سامسونگ 55QN85B47,500,000 تومان
19تلویزیون ال جی 32LP500B6,770,000 تومان
20تلویزیون توشیبا 50C35014,750,000 تومان
21تلویزیون توشیبا 55C35021,810,000 تومان
22تلویزیون توشیبا 65C35032,840,000 تومان
23تلویزیون توشیبا 65Z77041,480,000 تومان
24تلویزیون سامسونگ 70BU807242,610,000 تومان

 

در اتصال کامپیوتر به لپ تاب نه تنها تصویر بلکه صوت نیز منتقل می شود، فقط باید توجه داشته باشید که کیبورد را باید حتما به کامپیوتر متصل کنید، برخی از کاربران به اشتباه کیبورد را به ریموت کنترل متصل می نمایند که در اینصورت کیبورد و موس فعال نمی شوند. حتما موس و کیبورد را به کامپیوتر وصل کنید.

برای نمایش دادن صفحه کامپیوتر به صورت بزرگتر معمولا راه های مختلفی وجود دارد، از جمله این راه ها استفاده از پروژکتور است، اما همانطور که می دانید داشتن پروژکتور برای همه امکان پذیر نیست و برای داشتن آن باید هزینه جداگانه نیز پرداخت شود. بهتر است کسانی که پروژکتور ندارند از روش هایی که در ادامه به آن می پردازیم استفاده نمایند.

شاید این سوال برایتان پیش آید که آیا کامپیوتر من نیز این قابلیت را دارد؟ بله بیشتر یا بهتر است بگوییم همه کامپیوتر ها قابلیت اتصال به تلویزیون را دارند.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

چگونه تلویزیون را به مانیتور کامپیوتر تبدیل کنیم؟

به طور کلی برای تبدیل کردن تلویزیون به کامپیوتر شما می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید، روش اول استفاده از ورودی ها و پنجره هاست که در این روش باید اتصالاتی نیز داشته باشید. روش دوم روش مک می باشد که در ادامه درباره این روش بیشتر صحبت می کنیم.

تبدیل تلویزیون به مانیتور با استفاده از روش پنجره ها چگونه است؟

برای اینکه با استفاده از این روش کامپیوترتان را به تلویزیون وصل کنید، باید اتصال را به دو محل برقرار کنید. برای این کار شما باید کابل ویدئو داشته باشید. این کابل ویدئو از یک طرف به تلویزیون و از طرف دیگر به لپ تاب متصل می شود. اتصالات و پورت های متعددی در پشت کامپیوتر وجود دارد. حتما پشت کامپیوتر هایتان را ببینید، بیشتر پورت ها نزدیک اتصالات USB ، بلندگو و اتصالات اترنت می باشند حتی در برخی کامپیوتر ها کارت گرافیک جداگانه ای در قسمت پایین یا پشت کامپیوتر وجود دارد.

کانتکتور های اصلی اتصال

سه کانکتور اصلی بر روی کامپیوتر برای متصل شدن به تلویزیون وجود دارد. به عبارتی اگر شما بخواهید کامپیوتر را به تلویزیون متصل کنید می توانید از سه اتصال یا کابل استفاده کنید. کابل HDMI، کابل DVI  و کابل اتصل VGA.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

کابل HDMI

این کابل برای اتصالات در دستگا ههای HD استفاده می شود، و می تواند همچون پورت USB عمل کند بدین ترتیب که به طور همزمان، صوت و تصویر را منتقل می کند. ممکن است این سوال برایتان پیش آید که آیا تلویزیون من نیز این کابل را دارد؟ بله تقریبا همه تلویزیون های مدرن پورت HDMI را دارند و شما می توانید با خرید کابل HDMI آن را به کامپیوتر شخصی خود تبدیل کنید.

بسیاری از تلویزیون های HD مدرن یک یا چند پورت HDMI دارند. اگر سریعترین و بی دردسر ترین راه برای اتصال را می خواهید، ما به شما این کابل را توصیه می کنیم که صوت و محتواهای تصویری را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد و در نهایت باید گفت بزرگترین مزیت HDMI که آن را پرطرفدار قرار می دهد این است که تنها روش اتصالی می باشد که صدا و تصویر را  همزمان منتقل می کند.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

کابل DVI

DVI کابلی است مستطیل شکل که اتصال دیجیتال را با کمک پین ایجاد می کند در این کابل ها سه ردیف ۸ تایی پین وجود دارد. اگر بخواهیم این کابل را با کابل HDMI مقایسه کنیم باید بگوییم که کابل DVI برخلاف کابل HDMI، فقط قابلیت انتقال تصویر را دارد یعنی شما با داشتند این کابل فقط می توانید محتواهای تصویری مانند عکس های خانوادگی را مشاهده کنید و با آن نمی توانید موسیقی در تلویزیون پخش کنید. این کابل تنها سیگنال های تصویری را منتقل کی کند.

باید گفت که استاندارد DVI روش رایجی برای تبدیل تلویزیون به کامپیوتر  نیست اما اگر تلویزیونتان HD است ممکن است از این قابلیت پشتیبانی کند و این استاندارد را در خود داشته باشد تا شما بتوانید با این کابل کامپیوتر را به تلویزیون متصل کنید.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

استاندارد VGA

یکی از قدیمی ترین استانداردها برای برقراری اتصال میان دو صفحه نمایش، کابل VGA است، این کابل کیفیت تصویر را کاهش می دهد و به طور کلی شما نمی توانید با این استاندارد کیفیت خوبی دریافت کنید و حتی تصاویر HD را پشتیبانی نمی کند، به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر می توانید از کابل های hdmi و DVI استفاده کنید. برای اینکه این استاندارد قدیمی را بیشتر بشناسید بدانید که VGA شبیه ذوزنقه است و ۱۵ پین مرتب در ۳ ردیف دارد. رنگ این استاندارد معمولا آبی رنگ است. در مقایسه با دو کابل قبلی کیفیت را کاهش می دهد و همچون اتصال VGA تنها سیگنال های تصویری را منتقل می کند. همانطور که پیشتر گفتیم VGA نمی تواند تصاویر را در تلویزیون های HD پشتیبانی کند به همین دلیل این استاندارد معمولا در تلویزیون های اچ دی در دسترس نیست.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

کدام کابل مناسب تلویزیون و لپ تاب من است؟

برای اینکه شما با استفاده از این روش تلویزیون تان را به کامپیوتر تبدیل کنید، باید یکی از اتصالات را متناسب با نیاز و هدفی که دارید تهیه کنید. ابتدا باید اتصالات پشت کامپیوتر را بررسی نمایید و ببینید که کامپیوتر از چه اتصالاتی پشتیبانی می کند و سپس اتصالات تلویزیون را بررسی کنید و ببینید برای آن نیز چه کابلی مناسب است. بیشتر تلویزیون ها پورت ها و وردی های متعددی دارند و حتی این ورودی ها در دو طرف تلویزیون موجود است، پس قبل از خرید کابل برجسب ورودی روی تلویزیون را چک کنید تا بتوانید درست ترین کابل را متناسب با این ورودی انتخای نمایید. در هنگام خرید کابل اصلا دست پاچه نشوید و با واژه ها و اصطلاحاتی که فروشنده ها ارائه می دهند خود را گیج نکنید، سعی کنید متناسب با نیازتان بهترین کابل را انتخاب کنید. قیمت های کابل HDMI متفاوت است و می تواند از 5 دلار تا 80 دلار متغییر باشد، قبل از خرید نهایی کابل آن را امتحان کنید و مطمئن شوید که کابل کار می کند. حتما در نظر داشته باشید کابلی بخرید که با دستگاه شما هماهنگی داشته باشد.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

ورودی های کابل تلویزیون و کامپیوتر من یکسان نیستند، چه کار باید کنم؟

در بهترین حالت ممکن است که ورودی های کابل تلویزیون و لپ تاب شما با هم هماهنگ باشند که کارتان را بسیار راحت می کند، اما اگر اتصالات شما با هم همخوانی نداشت اصلا جای نگرانی نیست در اینصورت فقط شما به یک اداپتور نیاز دارید. در خرید آداپتور نیز دقت کنید، به عنوان مثال شما یک اتصال DVI روی کامپیوترتان دارید اما بر روی تلویزیونتان تنها یک پورت HDMI مشاهده می کنید، در اینصورت می توانید یک اداپتور DVI به HDMI بگیرید. در این مورد باید گفت که HDMI هر صوتی را منتقل نمی کند زیرا  DVI صدا را پشتیبانی نمی کند.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

چگونگی کامپیوتر را با استفاده از اتصالات به مانیتور تبدیل کنیم؟

اگر شما برای برقراری اتصال تلویزیون به کامپیوتر، از کابل HDMI استفاده می کنید در واقع در حال وصل کردن HDMI به HDMI هستید در این نوع اتصال هیچ مشکلی ندارید و به عبارتی این یک کابل مشکل شما را حل می کند. اگر در حال اتصال از طریق VGA هستید ابتدا کامپیوتر و تلویزیون را خاموش نمایید. برای DVI و HDMI لازم نیست تلویزیونتان در ابتدا خاموش باشد.

اگر برای اتصال از روش های دیگری غیر از HDMI استفاده می کنید باید به شما بگوییم که شما به یک کابل صوتی هم نیاز خواهید داشت زیرا همانطور که گفتیم، دو کابل دیگر فایل های صوتی را پشتیبانی نمی کنند. توصیه می شود که از یک کابل صوتی 5mm برای اتصال از یک لپ تاپ به تلویزیون استفاده کنید. این کابل صوتی را به جک هدفون بر روی لپ تاپ نصب کنید و سمت دیگر را نیز به تلویزیون متصل نمایید. برای استفاده از اتصال کابل های صوتی می توانید از پلاگین صوتی یا کابل پلاگین RCA 2 استریو بهره بگیرید.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

سوئیچ کردن درست تلویزیون به ورودی

توجه داشته باشید که در انتخاب ورودی کابل به تلویزیون، ورودی درست را انتخاب کرده باشید. تقریبا در همه کنترلهای از راه دور تلویزیون دکمه INPUT یا SOURCE وجود دارد، فشار دادن این دکمه باعث می شود که کاربر اجازه انتخاب ورودی را داشته باشد.

سوئیچ کردن صفحه نمایش تلویزیون به کامپیوتر

برای اینکه شما صفحه نمایش تلویزیونتان را به کامپیوتر سوئیچ کنید، چندین راه وجود دارد. این راه ها با توجه به اینکه از چه نوع لب تاپی استفاده می کنید متفاوت است به عنوان مثال در بسیاری از لپ تاپ ها فشردن کلید Display باعث می شود که صفحه نمایش متصل تغییر کند در برخی از تلویزیون ها نیز ممکن است به جای کلمه display، با فشار دادن کلید fn به این صفحه نمایش برسیم.

لب تاپ شما هر نسخه ای از ویندوز را که داشته باشد، می توانید با راست کلیک کردن بر روی دسکتاپ وضوح صفحه نمایش یعنی عبارت resolation و ویژگی ها (منظور وضوح صفحه نمایش است) یعنی گزینه properties را انتخاب کنید، نمایش چندگانه منو باعث می شود که کاربران بتوانند از میان حالت های متفاوت display یا نمایش، یکی را  انتخاب کنند، به عنوان مثال می توانند کامپیوتر، تلویزیون، دسکتاپ گسترده یا نمایش تکراری را برگزینند.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

سوئیچ کردن ویندوز سون به صفحه نمایش تلویزیون

اگر لب تاپ شما ویندوز سون است برای انتخاب صفحه نمایش می توانید کلید windows + p را فشار دهید، با فشردن این دکمه منو پروژه برایتان باز می شود، در این حالت شما می توانید انتخاب کنید که در میان گزینه های display کدام را فعال خواهید کرد. به عنوان مثال حالت های کامپیوتر، تلویزیون، دسکتاپ گسترده و یا نمایش تکراری را انتخاب نمایید.

آیا تنظیم وضوح تلویزیون بعد از اتصال به کامپیوتر نیاز است؟

خیر در بیشتر مواقع بعد از اتصال کاربران نیازی ندارند که تنظیمات وضوح تصویر را تغییر دهند، زیرا بعد از اتصال تاری یا تیرگی در تصویر وجود ندارد. اما اگر بعد از اتصال با این مشکل مواجه شدید می توانید تغییرات زیر را در سیستم ایجاد کنید تا به وضوح تصویر مورد نظرتان برسید. ابتدا باید اشاره کرد که بیشتر تلویزیون های HD رزولوشن بومی 1920*1080۰ را دارند، سعی کنید در تلویزیون هایتان اگر می توانید رزولوشن توصیه شده را انتخاب کنید .

برای تغییر وضوح تصویر، در پنجره وضوح صفحه نمایش که همان پنجره ویژگی ها می باشد (properties) را انتخاب کنید، از گزینه وضوح لغزنده یا slider برای تغییر وضوح صفحه نمایش استفاده کنید و آن را آنگونه که می خواهید تنظیم نمایید.

استفاده از کابل S-Video برای تبدیل تلویزیون به مانیتور

کابل S-Video یکی از رایج ترین و راحت ترین روش ها برای تبدیل تلویزیون به مانیتور کامپیوتر، می باشد. قیمت این کابل ارزان تر از سایر انواع کابل اتصال است و از طرفی بسیاری از تلویزیون های ال جی، نیز از آن پشتیبانی می کنند. حتی برخی از تولید کنندگان کارت گرافیک، این کابل را به صورت رایگان و بدون هیچ هزینه اضافه ای در اختیار کاربران قرار می دهند. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که کابل‌S-Video در دو نوع 4 پین و 7 پین تولید و عرضه شده اند و باید از تطابق آنها را کامپیوتر خود اطمینان حاصل نمایید.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

مبدل Scan Converter

یکی دیگر از روش های تبدیل تلویزیون به مانیتور، استفاده از مبدل Scan Converter می باشد. این نوع مبدل می تواند اتصال VGA را به S-Video تبدیل نمایند. به این ترتیب شما عزیزان می توانید به راحتی تلویزیون خود را به عنوان مانیتور مورد استفاده قرار داده و عملکرد ها و پردازش های کامپیوتری خود را انجام دهید.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

روش مک، روشی دیگر برای اتصال تلویزیون به کامپیوتر

مک یا مک بوک روش دیگری است که با استفاده از آن میتوانید تلویزیون خود را به لب تاپ متصل کنید.

اولین قدم در این روش این است که ابتدا در نظر داشته باشید که مک بوک شما از چه نوع پورت ویدئویی پشتیبانی می کند، برای این کار لازم است که شما بدانید باید چه تجهیزاتی را فراهم کنید. ابتدا باید با انواع پورت هایی که مک یا مک بوک دارند آشنا می شویم.

پورت HDMI در مک

بیشتر مک ها و مک بوک هایی که بعد از ۲۰۱۲ تولید شده اند، از پورت HDMI پشتیبانی می کنند .پورت HDMI برای اتصال دستگاه های HD است و کمی بلند تر و باریک تر با تورفتگی کوچک در هر طرف نسبت به پورت USB می باشد . نام پورت HDMI به وضوح بر روی آن نوشته شده است به همین دلیل به راحتی می توانید وجود آن را در مک بوکتان پیدا کنید. اگر می خواهید با این پورت در مک اتصال را انجام دهید بدانید که نیاز به هیچ اداپتوری ندارید.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

Thunderbolt تاندر بولت در مک چگونه است؟

Thunderbolt کمی کوچکتر از پورت USB می باشد. بر روی Thunderbolt ایکون کوچکی چاپ شده  است. که به راحتی می توانید آن را تشخیص دهید. اگر مک شما دارای این پورت است، شما برای اتصال به بیشتر تلویزیون های HD به یک دوشاخه به اداپتور HDMI نیاز دارید.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

پورت مینی Mini Display port در مک چیست؟

این پورت تفاوت آنچنانی با تاندر بولت ندارد. ارم یک جعبه کوچک با یک خط در هر طرف آن بر رویش وجود دارد.

use-the-tv-as-a-computer-monitor

Micro DVI در مک چگونه است؟

این پورت از جمله پورت های قدیمی می باشد. بر روی این پورت علامت mini display port حک شده است. از نظر سایز پورت USB کوچکتر هستند.

اکنون که با پورت های مک آشنا شدید برای اتصال مراحل زیر را طی کنید.

 • در گام اول پورت های ورودی رو بر روی تلویزیونتان را بیابید. پورت های ورودی تلویزیون در پشت آن یا در برخی مواقع درکنار آن قرار دارند. بیشتر پورت های ورودی که در تلویزیون هستند پورت های VGA ،DVI و HDMI می باشند. همانطور که در روش اول هم توضیح دادیم، اگر کابل HDMI را به HDMI متصل می کنید در اینصورت کار شما با یک پورت راه می افتد اما اگر از سایر پورت ها استفاده می کنید باید به دنبال آداپتور هم باشید تا بتوانید در کنار تصویر صوت را هم منتقل نمایید
 • در گام دوم باید شما به برچسب ورودی ها توجه کنید که آیا یکسان هستند یا خیر در صورت یکسان نبودن باید گام سوم را انجام دهید
 • اگر ورودی های شما یکسان نیستند، شما در اینصورت باید یک اداپتور مناسب نیز بخرید. همانطور که گفتیم اگر اتصال HDMI به HDMI دارید نیازی به پورت نیست زیرا HDMI همزمان صدا و تصویر را منتقل می کند
 • اگر مجبور به تهیه آداپتور بودید باید کابل مناسبی نیز تهیه کنید، حال اینکه چه کابلی بگیرید به آداپتور شما بستگی دارد، اگر آداپتورتان با HDMI کار می کند باید کابل HDMI بگیرید، کابل های HDMI تفاوت چندانی ندارند و ممکن است فقط در قیمت با هم متفاوت باشد لازم نیست برای این کابل هزینه زیادی کنید. اگر آداپتور شما با DVI یا VGA کار می کند باید کابل مناسب آن را تهیه کنید همچنین در کنار آن باید کابلی هم تهیه کنید که بتواند فایل های صوتی را نیز منتقل کند. از یک کابل صوتی ۵mm برای اتصال جک هدفون بر روی مک به صدا در پورت روی گیرنده تلویزیون استفاده کنید
 • بعد از گذراندن مراحل قبلی می توانید، دوشاخه اداپتور را به مک متصل نمایید، اداپتور ویدیو را به پورت نمایشی که بر روی مک وجود دارد وصل کنید
 • از کابل ویدیو برای اتصال اداپتور به تلویزیون استفاده نمایید، اگه کامپیوتر و تلویزیون شما هر دو دارای پورت HDMI هستند شما فقط کافی است از یک کابل استفاده کنید
 • تلویزیونتان را به ورودی درست تغییر دهید، برخی از تلویزیون ها هستند که ورودی های مختلفی دارند، باید ورودی ای را بر روی تلویزیون انتخاب کنید که مشابه آن را در کامپیوتر نیز دارید. حتما دقت داشته باشید که ورودی درست را انتخاب کنید
 • در بیشتر موارد دسکتاپ کامپیوتر به طور خودکار صفحه نمایش تلویزیون را گسترده می کند
 • روی منوی apple در مک کلیک کنید
 • تنظیمات سیستم را انتخاب نمایید
 • گزینه display را در منوی تنظیمات سیستم انتخاب نمایید
 • گزینه Best fir external را انتخاب کنید، منظور از این گزینه این است که بهترین برای صفحه نمایش خارجی انتخاب شود
 • display را انتخاب کنید
 • در این مرحله وضوح صفحه نمایش برای اتصال به تلویزیون بهینه سازی می شود
 • بر روی تب Arrangement کلیک کنید (این گزینه ارتباط دو صفحه نمایش به هم را نشان می دهد، همچنین این گزینه به حرکت موس نیز موثر است)
 • نوار منوی سفید را از صفحه نمایش کامپیوتر به تلویزیون بکشید، این کار باعث می شود که صفحه نمایش کامپیوتر به تلویزیون تغییر یابد
 • به پنجره تنظیمات سیستم بازگرید
 • گزینه sound را انتخاب نمایید
 • : اگر با کابل HDMI متصل هستید در تب outpot به معنای خروجی، گزینه HDMI را انتخاب کنید
 • اگر از طریق کابل دیگری متصل هستید، کابل های صوتی را به عنوان منبع انتخاب نمایید

use-the-tv-as-a-computer-monitor

بهترین تلویزیون های مناسب مانیتور چه تلویزیون هایی هستند؟

در جدول زیر بهترینتلویزیون هایی که به مانیتور تبدیل می شوند را برایتان آورده و دلایل را نیز ذکر کرده ایم.

تلویزیون ال جی UM7340

 

 بهترین تلویزیون ال جی برای استفاده به عنوان مانیتور کامپیوتر مدل LG UM7340 می باشد

این مدل 43 اینچ است

نوع پنل این تلویزیون IPS می باشد

این مدل زاویه دید گسترده ای دارد. یعنی اگر از اطراف به تلویزیون نگاه کنید، تصویر را همچنان با کیفیت می بینید

این مدل از تلویزیون تاخیر ورودی بسیار کمی دارد. به همین دلیل برای دکستاپ می تواند عالی باشد

زمان پاسخ دهی در این مدل از تلویزیون بسیار پایین است

این تلویزیون محدوده رنگی 4: 4: 4 را در هر رزولیشنی نمایش می دهد

یکی از مزیت های خوب این تلویزیون قیمت مناسب آن می باشدف این تلویزیون علاوه بر اینکه امکانات زیادی دارد از قیمت خوبی برخوردار است

این مدل یکی از پرفروش ترین مدل های 2019 ال جی می باشد

تلویزیون سامسونگ Q70Rسایز این مدل از تلویزیون 55 اینچ است و متاسفانه کوچکتر از این سایز ندارد

این مدل در محیط های تاریک نیز عملکرد خوبی دارد

پنل این مدل IPS نیست، نیست

این مدل از لایه Ultra Viewing برخوردار است که باعث می شود، زاویه ی دید همچنان دقت کافی را داشته باشند

این تلیزیون از نزدیک نیز تصاویر یکنواختی دارد

سایز این تلویزیون برای مانیتور بسیار عالی می باشد

این تلویزیون قیمت بالایی دارد اما در مقایسه با امکانات زیادی که فراهم کرده است ارزش دارد

این تلویزیون از قابلیت QLED نیز برخوردار است

تلویزیون ال جی SM9000این مدل از تلویزیون زاویه دید بالایی دارد

در این تلویزیون کاربران رنگ مشکی عمیقی را مشاهده نمی کنند

این مدل از FreeSync پشتیبانی نمی کند

این مدل تاخیر ورودی بسیار پایینی دارد و در هر لحظه به اقدامات کاربران واکنش نشان می دهد

این مدل از محدوده رنگی  4: 4: 4 پشتیبانی می کند

این مدل متن ها را بسیار خوب نشان می دهد

پنل این مدل IPS است که باعث شده است تلویزیون زاویه دید خوبی داشته باشد

در این مدل مشکل یکنواختی در لبه ها وجود ندارد

این مدل سایز 55 اینچ است و کوچکتر از این سایز ندارد

قیمت این تلویزیون نسبتا بالاست و همزمان امکانات و کیفیت تصویر عالی ای را ارائه می دهد

این تلویزیون از قابلیت 4k برخوردار است

use-the-tv-as-a-computer-monitor

 

لیست قیمت روز تلویزیون های سایز کوچک موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون ال جی 43NANO7816,800,000 تومان
2تلویزیون ال جی 32LM550B7,100,000 تومان
3تلویزیون سامسونگ 43BU857216,690,000 تومان
4تلویزیون ال جی 32LP500B6,770,000 تومان
5تلویزیون سامسونگ 43BU807215,790,000 تومان
6تلویزیون پاناسونیک 32GS6557,410,000 تومان
7تلویزیون پاناسونیک 43GS65512,270,000 تومان
8تلویزیون پاناسونیک 43H4008,700,000 تومان
9تلویزیون پاناسونیک 40H4008,760,000 تومان
10تلویزیون پاناسونیک 43GX6559,580,000 تومان
11تلویزیون پاناسونیک 32H4006,880,000 تومان
12تلویزیون شیائومی 43F215,220,000 تومان
13تلویزیون شیائومی 43P113,440,000 تومان
14مانیتور شیائومی Mi 2K Gaming Monitor 2715,100,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 43LS05T67,000,000 تومان
16مانیتور شیائومی Mi Desktop Monitor 278,200,000 تومان
17تلویزیون سامسونگ 43AU770015,090,000 تومان
18تلویزیون شیائومی 32P18,950,000 تومان
19تلویزیون ال جی 43NANO7915,090,000 تومان
20تلویزیون فیلیپس 43PUS740614,370,000 تومان
21تلویزیون ال جی 43UP700014,490,000 تومان
22تلویزیون فیلیپس 43PUS855616,180,000 تومان
23تلویزیون هایسنس 32A6000F5,650,000 تومان
24تلویزیون هایسنس 40A6000F8,780,000 تومان

جدیدترین مطالب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ