کشورهای تولید کننده تلویزیون کدامند؟

کشورهای تولید کننده تلویزیون کدامند؟

0 2,103

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

کشورهای تولید کننده تلویزیون کدامند؟

امروزه تلویزیون یکی از بهترین وسیله‌ها برای سرگرمی می‌باشد. همچنین این محصول می‌تواند امکان دریافت اطلاعات مختلف را در اختیار کاربران قرار دهد. شما به راحتی می‌توانید از این وسیله برای سرگرمی و تفریحات مختلف خودتان استفاده نمایید. تلویزیونی یکی از محصولاتی است که در خانه تمامی کاربران وجود دارد و بسیاری از مردم زمانی که قصد خرید تلویزیون را دارند بر روی اصالت این محصول تاکید می‌کنند. همه کاربران دوست دارند تلویزیونی بخرند که اصیل باشد و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشد. تلویزیون‌ها از نظر کیفیت، سایز و ابعاد و برند تولیدکننده با یکدیگر متفاوت هستند و به همین دلیل کشور تولید کننده تلویزیون یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در خرید تلویزیون می‌باشد. توجه به کشور تولید کننده تلویزیون به این دلیل است که امروزه در بازار جنس‌های تقلبی و بی کیفیت بسیاری وجود دارد و اعتماد کردن به تمامی محصولات و برندها سخت است. در این مقاله قصد داریم در مورد کشورهای تولید کننده تلویزیون با شما گفت‌وگو کنیم اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید با ما همراه باشید.
پیش از اینکه کشورهای تولید کننده تلویزیون را برای شما معرفی کنیم ابتدا باید بگویم که بیشتر برندهای اصلی تلویزیون در کشورهای مختلف دارای کارخانه‌های هستند و کالاهایشان را در کشورهای دیگر تولید می‌کند. این کار باعث شده است که هزینه تولید به شدت کاهش یابد و اگر تمامی محصولات در کشور مادر تولید شود رقابتی در بین تولید کننده‌ها وجود نخواهد داشت. امروزه تمامی برند‌های مطرح در سطح جهان که محصولات متفاوتی را تولید می‌کنند نیز این روند را در پیش گرفته و حتی از کوچکترین تا درشت ترین محصولات خودشان را در سایر کشورها تولید می‌کنند تا هزینه‌های تولید را به شدت کاهش دهند و بتوانند به راحتی با سایر برندها رقابت کنند. بیشتر برند‌ها از سونی گرفته تا سایر برندها در بسیاری از کشورهای آسیایی خط تولید و مونتاژ دارند زمانی که محصولی در یک کشور دیگر تولید می‌شود این امکان برای آن وجود دارد که از مواد اولیه نزدیکتری به محل تولید استفاده کرده و در نتیجه برای تولید کننده به صرفه بوده و از نظر رقابتی نیز یک مزیت محسوب می‌شود. با در پیش گرفتن این روند نیروی کار ارزان و بازار فروش بیشتری در اختیار برندهای تولید کننده قرار می‌گیرد.
به همین دلیل باید به این موضوع هم اشاره کنیم که اگر بر روی یک تلویزیون یا یکی از لوازم جانبی آن نامی غیر از نام کشور اصلی باشد این موضوع دلیلی بر تقلبی بودن محصول نمی باشد. گاهی اوقات یکی برخی از محصولات و لوازم جانبی آن در کشورهای دوم تولید یا مونتاژ می‌شود که حتی ممکن است از کشور مادر نیز با کیفیت تر باشد. این موارد هم پیش آمده است که برخی از کشورها به کشورهای اصلی سفارش تولید میدهند. به همین دلیل نام کشورهای سفارش دهنده بر روی محصول حک می‌شود و همین دلیل اگر قصد خرید تلویزیون دارید توجه چندانی به نام کشوری که بر روی لیبل تلویزیون حک شده است نداشته باشید. به عنوان مثال اگر یک تلویزیون سونی خرید که در لیبل تلویزیون نام کشور مالزی نیز وجود دارد این موضوع به این معنی است که این محصول در کشور مالزی تولید و مونتاژ شده است و از نظر اصالت نیز اصیل بوده و کیفیت بالایی دارد و البته باید گفت که برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع بهتر است که از هر جایی خرید نکنید ابتدا تحقیق کرده و در صورت اطمینان تلویزیونهای اصلی را از جاهای مطمئن خریداری کنید. باید گفت که در بازار ایران تلویزیونهای اصلی وجود ندارد البته شما می‌توانید در شهرهای مرزی این تلویزیون‌های اصلی را پیدا کنید. کاربران به راحتی می‌توانند در شهر‌های مرزی ایران تلویزیون‌های اصیل ایرانی که در کشور ما در تولید شده است پیدا و خریداری نمایند. شما می‌توانید اصیل‌ترین محصولات را در فروشگاه اینترنتی زیگمو با استثنایی‌ترین قیمت خریداری نمایید.

کشورهای تولید کننده تلویزیون کدامند؟
تلویزیونهای برند سونی در چه کشور‌هایی ساخته می‌شود؟

باید گفت که برند سونی یک برند چند ملیتی میباشد که ژاپنی الاصل است و این برند لوازم الکترونیک مختلفی تولید می‌کند. این برند در میان تولیدکنندگان تلویزیون رتبه سوم را دارد. علت اصلی این رتبه این است که قیمت تلویزیون‌های سونی در مقایسه با سایر برندها بیشتر میباشد. برند سونی مجموعه متنوعی از تلویزیون‌ها را از آنالوگ تا ال سی دی و ال ای دی LCD ها و led تولید کرده که این محصولات از فناوری‌ها و امکانات مختلفی نیز پشتیبانی می‌کنند. برند سونی بهترین تلویزیون‌های فورکا ۴k و تلویزیون‌های oled به بازار عرضه نموده است. این برند کیفیت را در اولویت خود قرار داده و هیچگاه به خاطر کمیت و کیفیت کار را کمرنگ نمی‌کند. تلویزیون‌های آنالوگ ای که توسط برند سونی به بازار عرضه می‌شود با عنوان Trinitron شناخته شده است. این برند مجموعه ای از ال سی دی‌ها را نیز به بازار عرضه کرده است که سری براویا جدیدترین مجموعه و با کیفیت ترین محصولات برند سونی می‌باشد. تلویزیون‌های سونی در کشورهای ژاپن مالزی چین و تایوان مونتاژ می‌شود. کشورهای مالزی تایوان و چین دستمزد پایینی دارند و از نظر مالیات نیز در رنج قیمتی پایین تری قرار دارند و به راحتی به مواد اولیه دسترسی دارند به همین دلیل هزینه‌های تولید به شدت کاهش می‌یابد.

تلویزیونهای برند سونی در چه کشور‌هایی ساخته می‌شود؟
تلویزیون‌های ال جی در چه کشور‌هایی تولید می‌شود؟

ابتدا باید گفت که برند ال جی مخفف عبارت Life’s Good میباشد. این برند یک شرکت چند ملیتی است و شرکت مادر آن در کشور کره قرار دارد. این برند یکی از برترین سازندگان تلویزیون در جهان شناخته شده است. ال جی در رتبه دوم قرار دارد ال جی بعد از برند سامسونگ قرار گرفته است. این برند تلویزیون‌های ال ای دی HD TV و تلویزیون‌های oled به بازار عرضه نموده است. کمپانی ال‌جی در سال ۲۰۰۷ اولین اینترنت تی وی خود را با عنوان LG Smart TV به بازار عرضه کرد. این قابلیت باعث شد که تلویزیون‌های ال جی هوشمند بوده و با استفاده از تشخیص صدا و حرکت امکان کنترل تلویزیون به وجود آمد. تلویزیون‌های ال جی در کشورهای کره تایلند و مصر تولید و مونتاژ می‌شوند شما به راحتی می‌توانید مدل‌های کرهای و مصری برند الجی را در بازار ایران پیدا کنید.

تلویزیون‌های ال جی در چه کشور‌هایی تولید می‌شود؟
تلویزیون‌های برند سامسونگ در چه کشور‌هایی تولید می‌شود؟

برند سامسونگ شرکتی کره ای می‌باشد که به معنی که در زبان کره به معنی سه ستاره three star است. این برند بیشترین میزان تولید و فروش تلویزیون را در سر سال‌های اخیر به خود اختصاص داده است. محصولات برند سامسونگ قیمت مناسبی دارند و در مقایسه با این قیمت کیفیت بسیار عالی را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. تلویزیون‌هایی که توسط برند سامسونگ به بازار عرضه می‌شود که خیلی از کره در کشورهای مصر و مالزی مالزی نیز مونتاژ شده است.

تلویزیون‌های برند سامسونگ در چه کشور‌هایی تولید می‌شود؟
تلویزیونهای برند فیلیپس در چه کشور‌هایی ساخته می‌شود؟

برند فیلیپس Royal Philip یکی از برند‌های چند ملیتی بزرگ جهان محسوب می‌شود. این برند یک شرکت هلندی میباشد و دفتر مرکزی آن در آمستردام قرار دارد یکی از ابتکارات برند فیلیپس استفاده از قابلیت آمبلی لایت AmbiLight میباشد این برند تلویزیون‌های هوشمند را به بازار عرضه کرده است که این تلویزیون‌ها دو پردازشگر دارند که کشورهایی که محصولات برند فیلیپس را مونتاژ می‌کنند لهستان و چین هستند.

تلویزیونهای برند فیلیپس در چه کشور‌هایی ساخته می‌شود؟
تلویزیونهای برند پاناسونیک در چه کشور‌هایی منتاژ میشود؟

پاناسونیک برندی ژاپنی است که دفتر مرکزی برند پاناسونیک در اوساکای ژاپن قرار دارد. این برند شرکتی ژاپنی محسوب می‌شود و در ابتدا فقط تلویزیون‌های آنالوگ تولید می‌کرد. اما سپس به تولید محصولات دیجیتال پلاسما و MySpace روی آورده است. تلویزیونهای برند پاناسونیک این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که به راحتی بتوانند محتوا و برنامه‌های مختلف را به صورت آنلاین مشاهده کرده و با یکدیگر چت کنند محصولات برند پاناسونیک در کشورهای مالزی و چین مونتاژ می‌شود.

تلویزیونهای برند پاناسونیک در چه کشور‌هایی منتاژ میشود؟
محصولات برند شارپ در چه کشورهایی مونتاژ می‌شود؟

شارپ یکی از برندهای ژاپنی است که دفتر مرکزی آن در استان‌های ژاپن قرار گرفته است. این برند محصولات با کیفیت را به بازار عرضه می‌کند و در میان تولیدکنندگان تلویزیون رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است تلویزیون‌های شارپ در کشور مالزی مونتاژ و تولید می‌شود.

محصولات برند شارپ در چه کشورهایی مونتاژ می‌شود؟
محصولات برند توشیبا ساخت چه کشورهایی هستند؟

برند توشیبا یک شرکت بزرگ چند ملیتی میباشد که کشور ما در آن ژاپن است و دفتر آن در توکیو ژاپن قرار گرفته است این برند تلویزیون‌های مختلفی مانند LCD LED ، LED full HD، ۳D TV، Smart TV تولید کرده است محصولات برند توشیبا سایزهای متفاوتی دارد و کشورهای تایلند و مالزی محصولات توشیبا را مونتاژ می‌کنند.

محصولات برند توشیبا ساخت چه کشورهایی هستند؟

تلویزیون‌های ‌هایسنس ساخت چه کشورهایی هستند‌؟

هایسنس یک شرکت دولتی چینی می‌باشد این برند انواع لوازم خانگی بزرگ دستگاه‌های گیرنده دیجیتال و غیره را به بازار عرضه کرده است. برند هایسنس در عرصه‌های دستگاه‌های تلفن همراه و تبلت صندوق‌ها و پایانه‌های فروش نیز فعالیت دارد. این برند در سال ۱۹۶۹ کار خود را آغاز کرده است و اکنون ۱۳ کارخانه تولیدی در چین و ۴۰ شرکت تابعه در آسیا آمریکای شمالی و غیره دارد. تلویزیون‌های ‌هایسنسی که در بازار ایران وجود دارد بیشتر توسط خود چین تولید و مونتاژ شده است شرکت‌های تابعه برند ‌هایسنس در آسیا آمریکای شمالی و جنوبی اقیانوسیه اروپا و آفریقا وجود دارد.

تلویزیون‌های ‌هایسنس ساخت چه کشورهایی هستند‌؟
شرکت‌های تولید کننده تلویزیون ایکس ویژن کدامند؟

برند ایکس ویژن یکی از برندهای شناخته شده در میان کاربران است که در تولید انواع تلویزیون‌های هوشمند لوازم خانگی مانند یخچال فریزر ماشین لباسشویی انواع محصولات رایانه‌ای مانیتور تبلت و گیرنده‌های دیجیتال فعالیت دارند. شرکت مادیران برند ایرانی ایکس ویژن را معرفی نموده است این برند محصولات ویژه تولید کرده و سهم عمده‌ای از نیاز فارسی‌زبانان را فراهم می‌کند. تلویزیون‌هایی که توسط برند ایکس ویژن تولید شده است قطعات چینی دارد که در کشور ایران مونتاژ شده است.

شرکت‌های تولید کننده تلویزیون ایکس ویژن کدامند؟
تلویزیون‌های تی سی ال در چه کشور‌هایی تولید می‌شوند؟

برند تی سی ال که در عنوان انگلیسی با عنوان TCL Corporation شناخته شده است یک برند الکترونیکی چند ملیتی محسوب می‌شود. این برند چینی بوده و دفتر کار آن در استان گوانگدونگ چین قرار گرفته است. برند تی سی ال در عرصه تولید و فروش محصولات مختلفی فعالیت دارد تولید تلویزیون تلفن همراه سیستم‌های تهویه مطبوع لباسشویی یخچال فریزر لوازم الکترونیک و غیره تنها گوشه‌ای از دامنه فعالیت‌های برنده TCL می‌باشد. این برند ابتدا توسط یک شرکت آمریکایی فرانسوی پایه‌گذاری شد و بعدها شرکت چینی آن را خرید. تلویزیون‌هایی که توسط برند TCL تولید می‌شوند در کشور چین تولید شده و در همین کشور نیز مونتاژ شده اند.

تلویزیون‌های تی سی ال در چه کشور‌هایی تولید می‌شوند؟

نتیجه گیری

امروزه تلویزیون جدانشدنی تمامی خانه‌های کاربران می‌باشد. برای خرید تلویزیون همواره باید به نکات و فاکتورهای مختلفی اشاره کرد یکی از فاکتورهای مهم انتخاب برند تلویزیون می‌باشد اگر قصد خرید تلویزیون دارید برای اینکه محصولی اصیل و با کیفیت را دریافت کنید باید به کشور تولید کننده آن توجه داشته باشید. در این مقاله کشورهای تولید کننده تلویزیون را برای شما معرفی نمودیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که محصولی خریده باشید که از یک برند معروف است اما بر روی لیبل آن نام کشور دیگری حک شده است به عنوان مثال شما تلویزیون سونی خریداری نمود نموده اید اما در کنار نام سونی اسم کشور مالزی به عنوان کشور تولیدکننده ثبت شده است. باید گفت که کشورهای تولید کننده محصولاتی مانند تلویزیون این سیاست را در پیش می‌گیرند که برخی از سهم تولید و مونتاژ خودشان را در سایر کشورها انجام دهند انجام این کار باعث شده است که هزینه‌های تولید و فروش به شدت کاهش یابد به عنوان مثال برخی از کشورها در زمینه دسترسی به مواد اولیه هیچ مشکلی ندارند همچنین در برخی از کشورها نیروی کار ارزان ‌وجود دارد.
عامل دیگری که باعث شده است تولیدکنندگان بزرگ تلویزیون محصولات خودشان را در سایر کشورها تولید و مونتاژ کنند این است که با انجام این کار بازار فروش گسترده تری را در اختیار خواهند داشت به همین دلیل حتی بزرگترین برندهای تولید کننده نیز در سایر کشورها کارخانه‌هایی برای تولید و مونتاژ دارد به عنوان مثال تلویزیون‌هایی که توسط برند سونی به بازار عرضه می‌شود در کشورهایی مانند مالزی چین و تایوان نیز مونتاژ می‌شود. تلویزیون‌های برند ال جی در تایلند و مصر نیز تولید و مونتاژ می‌شوند. تلویزیون‌هایی که با نام برند سامسونگ شناخته شده است در کشورهای مالزی و مصر نیز مونتاژ می‌شود. همچنین تلویزیون‌های فیلیپس پاناسونیک شارپ توشیبا‌ هایسنس و سایر برندها در کشورهای غیر از کشور مادر نیز شرکت‌هایی برای تولید و مونتاژ محصولات خود دارند.
در این مقاله بزرگترین شرکت‌های تولید کننده تلویزیون را برای شما معرفی نموده ایم. اگر شما هنگام خرید تلویزیون نام کشور سازنده که بر روی لیبل تلویزیون وجود دارد با کشور مادر متفاوت است نگران نباشید اگر بر روی یک تلویزیون رویارویی لوازم جانبی آن نام غیر از نام کشور اصلی را مشاهده کردید این دلیلی بر تقلبی بودن آن محصول نیست بلکه باید گفت این محصول در کشور دوم تولید و مونتاژ شده است. و از نظر کیفیت با محصولات تولیدی کشور ما در فرقی ندارد بسیاری از تلویزیون‌های اصلی برند سونی سامسونگ و الجی در بازار ایران وجود ندارد و تلویزیون‌هایی که در سایر کشورها مونتاژ شده است یافت می‌شود البته شما می‌توانید در شهرهای مرزی ایران به راحتی محصولاتی اصیل و با کیفیت را پیدا کنید.

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیف نام محصول قیمت بررسی و خرید
1 تلویزیون توشیبا 50U5865EE 12,000,000 تومان
2 تلویزیون توشیبا 55U5865EE 14,300,000 تومان
3 تلویزیون سامسونگ 50RU7410 13,500,000 تومان
4 تلویزیون سونی 50W660G 11,600,000 تومان
5 تلویزیون سامسونگ 55Q6FN 21,225,000 تومان
6 تلویزیون سامسونگ 65Q6FN 35,700,000 تومان
7 تلویزیون سامسونگ 75Q6FN 55,000,000 تومان
8 تلویزیون سامسونگ 82Q6FN 68,850,000 تومان
9 تلویزیون سامسونگ 55Q70R 23,325,000 تومان
10 تلویزیون سامسونگ 65Q70R 34,900,000 تومان
11 تلویزیون سامسونگ 75Q70R 70,150,000 تومان
12 تلویزیون سامسونگ 82Q70R 88,600,000 تومان
13 تلویزیون سامسونگ 55RU8000 14,610,000 تومان
14 تلویزیون سامسونگ 65RU8000 21,985,000 تومان
15 تلویزیون سامسونگ 75RU8000 41,200,000 تومان
16 تلویزیون سامسونگ 82RU8000 55,000,000 تومان
17 تلویزیون سامسونگ 55NU7500 14,750,000 تومان
18 تلویزیون سامسونگ 65NU7500 21,250,000 تومان
19 تلویزیون سامسونگ 55RU8070 14,137,500 تومان
20 تلویزیون سامسونگ 65RU8070 23,350,000 تومان
21 تلویزیون فیلیپس 55PUT7303 27,945,000 تومان
22 تلویزیون فیلیپس 65PUT7303 38,575,000 تومان
23 تلویزیون سامسونگ 55Q67R 19,000,000 تومان
24 تلویزیون سامسونگ 65Q67R 41,000,000 تومان

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

پیام بگذارید
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ