تلویزیونراهنمای خرید تلویزیون

کشورهای تولید کننده تلویزیون کدامند؟

کشورهای تولید کننده تلویزیون کدامند؟

امروزه تلویزیون یکی از بهترین وسیله‌ها برای سرگرمی می‌باشد. همچنین این محصول می‌تواند امکان دریافت اطلاعات مختلف را در اختیار کاربران قرار دهد. شما به راحتی می‌توانید از این وسیله برای سرگرمی و تفریحات مختلف خودتان استفاده نمایید. تلویزیونی یکی از محصولاتی است که در خانه تمامی کاربران وجود دارد و بسیاری از مردم زمانی که قصد خرید تلویزیون را دارند بر روی اصالت این محصول تاکید می‌کنند. همه کاربران دوست دارند تلویزیونی بخرند که اصیل باشد و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشد. تلویزیون‌ها از نظر کیفیت، سایز و ابعاد و برند تولیدکننده با یکدیگر متفاوت هستند و به همین دلیل کشور تولید کننده تلویزیون یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در خرید تلویزیون می‌باشد. توجه به کشور تولید کننده تلویزیون به این دلیل است که امروزه در بازار جنس‌های تقلبی و بی کیفیت بسیاری وجود دارد و اعتماد کردن به تمامی محصولات و برندها سخت است. در این مقاله قصد داریم در مورد کشورهای تولید کننده تلویزیون با شما گفت‌وگو کنیم اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید با ما همراه باشید.
پیش از اینکه کشورهای تولید کننده تلویزیون را برای شما معرفی کنیم ابتدا باید بگویم که بیشتر برندهای اصلی تلویزیون در کشورهای مختلف دارای کارخانه‌های هستند و کالاهایشان را در کشورهای دیگر تولید می‌کند. این کار باعث شده است که هزینه تولید به شدت کاهش یابد و اگر تمامی محصولات در کشور مادر تولید شود رقابتی در بین تولید کننده‌ها وجود نخواهد داشت. امروزه تمامی برند‌های مطرح در سطح جهان که محصولات متفاوتی را تولید می‌کنند نیز این روند را در پیش گرفته و حتی از کوچکترین تا درشت ترین محصولات خودشان را در سایر کشورها تولید می‌کنند تا هزینه‌های تولید را به شدت کاهش دهند و بتوانند به راحتی با سایر برندها رقابت کنند. بیشتر برند‌ها از سونی گرفته تا سایر برندها در بسیاری از کشورهای آسیایی خط تولید و مونتاژ دارند زمانی که محصولی در یک کشور دیگر تولید می‌شود این امکان برای آن وجود دارد که از مواد اولیه نزدیکتری به محل تولید استفاده کرده و در نتیجه برای تولید کننده به صرفه بوده و از نظر رقابتی نیز یک مزیت محسوب می‌شود. با در پیش گرفتن این روند نیروی کار ارزان و بازار فروش بیشتری در اختیار برندهای تولید کننده قرار می‌گیرد.

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون ال جی 42LX3133,700,000 تومان
2تلویزیون ال جی 55UR730022,100,000 تومان
3تلویزیون ال جی 65C389,100,000 تومان
4تلویزیون ال جی 77C3205,900,000 تومان
5تلویزیون سونی 85X95L296,700,000 تومان
6تلویزیون سونی 55A80L81,200,000 تومان
7تلویزیون سونی 65A80L104,900,000 تومان
8تلویزیون سونی 77A80L217,800,000 تومان
9تلویزیون سونی 43X77L20,200,000 تومان
10تلویزیون سونی 50X77L23,900,000 تومان
11تلویزیون سونی 55X77L28,000,000 تومان
12تلویزیون سونی 65X77L37,400,000 تومان
13تلویزیون سونی 55X90K46,800,000 تومان
14تلویزیون ال جی 55LX1102,000,000 تومان
15تلویزیون سونی 85X90L143,600,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 65AU720031,300,000 تومان
17تلویزیون سونی 85X80L112,100,000 تومان
18تلویزیون ال جی 50UR800019,500,000 تومان
19تلویزیون سونی 75X80L80,700,000 تومان
20تلویزیون سونی 65X80L51,800,000 تومان
21تلویزیون ال جی 55UR800025,200,000 تومان
22تلویزیون پاناسونیک 75LX70040,100,000 تومان
23تلویزیون پاناسونیک 50LX70017,000,000 تومان
24تلویزیون پاناسونیک 55LX80024,600,000 تومان


به همین دلیل باید به این موضوع هم اشاره کنیم که اگر بر روی یک تلویزیون یا یکی از لوازم جانبی آن نامی غیر از نام کشور اصلی باشد این موضوع دلیلی بر تقلبی بودن محصول نمی باشد. گاهی اوقات یکی برخی از محصولات و لوازم جانبی آن در کشورهای دوم تولید یا مونتاژ می‌شود که حتی ممکن است از کشور مادر نیز با کیفیت تر باشد. این موارد هم پیش آمده است که برخی از کشورها به کشورهای اصلی سفارش تولید میدهند. به همین دلیل نام کشورهای سفارش دهنده بر روی محصول حک می‌شود و همین دلیل اگر قصد خرید تلویزیون دارید توجه چندانی به نام کشوری که بر روی لیبل تلویزیون حک شده است نداشته باشید. به عنوان مثال اگر یک تلویزیون سونی خرید که در لیبل تلویزیون نام کشور مالزی نیز وجود دارد این موضوع به این معنی است که این محصول در کشور مالزی تولید و مونتاژ شده است و از نظر اصالت نیز اصیل بوده و کیفیت بالایی دارد و البته باید گفت که برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع بهتر است که از هر جایی خرید نکنید ابتدا تحقیق کرده و در صورت اطمینان تلویزیونهای اصلی را از جاهای مطمئن خریداری کنید. باید گفت که در بازار ایران تلویزیونهای اصلی وجود ندارد البته شما می‌توانید در شهرهای مرزی این تلویزیون‌های اصلی را پیدا کنید. کاربران به راحتی می‌توانند در شهر‌های مرزی ایران تلویزیون‌های اصیل ایرانی که در کشور ما در تولید شده است پیدا و خریداری نمایند. شما می‌توانید اصیل‌ترین محصولات را در فروشگاه اینترنتی زیگمو با استثنایی‌ترین قیمت خریداری نمایید.

کشورهای تولید کننده تلویزیون کدامند؟
تلویزیونهای برند سونی در چه کشور‌هایی ساخته می‌شود؟

باید گفت که برند سونی یک برند چند ملیتی میباشد که ژاپنی الاصل است و این برند لوازم الکترونیک مختلفی تولید می‌کند. این برند در میان تولیدکنندگان تلویزیون رتبه سوم را دارد. علت اصلی این رتبه این است که قیمت تلویزیون‌های سونی در مقایسه با سایر برندها بیشتر میباشد. برند سونی مجموعه متنوعی از تلویزیون‌ها را از آنالوگ تا ال سی دی و ال ای دی LCD ها و led تولید کرده که این محصولات از فناوری‌ها و امکانات مختلفی نیز پشتیبانی می‌کنند. برند سونی بهترین تلویزیون‌های فورکا 4k و تلویزیون‌های oled به بازار عرضه نموده است. این برند کیفیت را در اولویت خود قرار داده و هیچگاه به خاطر کمیت و کیفیت کار را کمرنگ نمی‌کند. تلویزیون‌های آنالوگ ای که توسط برند سونی به بازار عرضه می‌شود با عنوان Trinitron شناخته شده است. این برند مجموعه ای از ال سی دی‌ها را نیز به بازار عرضه کرده است که سری براویا جدیدترین مجموعه و با کیفیت ترین محصولات برند سونی می‌باشد. تلویزیون‌های سونی در کشورهای ژاپن مالزی چین و تایوان مونتاژ می‌شود. کشورهای مالزی تایوان و چین دستمزد پایینی دارند و از نظر مالیات نیز در رنج قیمتی پایین تری قرار دارند و به راحتی به مواد اولیه دسترسی دارند به همین دلیل هزینه‌های تولید به شدت کاهش می‌یابد.

تلویزیونهای برند سونی در چه کشور‌هایی ساخته می‌شود؟
تلویزیون‌های ال جی در چه کشور‌هایی تولید می‌شود؟

ابتدا باید گفت که برند ال جی مخفف عبارت Life’s Good میباشد. این برند یک شرکت چند ملیتی است و شرکت مادر آن در کشور کره قرار دارد. این برند یکی از برترین سازندگان تلویزیون در جهان شناخته شده است. ال جی در رتبه دوم قرار دارد ال جی بعد از برند سامسونگ قرار گرفته است. این برند تلویزیون‌های ال ای دی HD TV و تلویزیون‌های oled به بازار عرضه نموده است. کمپانی ال‌جی در سال 2007 اولین اینترنت تی وی خود را با عنوان LG Smart TV به بازار عرضه کرد. این قابلیت باعث شد که تلویزیون‌های ال جی هوشمند بوده و با استفاده از تشخیص صدا و حرکت امکان کنترل تلویزیون به وجود آمد. تلویزیون‌های ال جی در کشورهای کره تایلند و مصر تولید و مونتاژ می‌شوند شما به راحتی می‌توانید مدل‌های کرهای و مصری برند الجی را در بازار ایران پیدا کنید.

تلویزیون‌های ال جی در چه کشور‌هایی تولید می‌شود؟
تلویزیون‌های برند سامسونگ در چه کشور‌هایی تولید می‌شود؟

برند سامسونگ شرکتی کره ای می‌باشد که به معنی که در زبان کره به معنی سه ستاره three star است. این برند بیشترین میزان تولید و فروش تلویزیون را در سر سال‌های اخیر به خود اختصاص داده است. محصولات برند سامسونگ قیمت مناسبی دارند و در مقایسه با این قیمت کیفیت بسیار عالی را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. تلویزیون‌هایی که توسط برند سامسونگ به بازار عرضه می‌شود که خیلی از کره در کشورهای مصر و مالزی مالزی نیز مونتاژ شده است.

تلویزیون‌های برند سامسونگ در چه کشور‌هایی تولید می‌شود؟
تلویزیونهای برند فیلیپس در چه کشور‌هایی ساخته می‌شود؟

برند فیلیپس Royal Philip یکی از برند‌های چند ملیتی بزرگ جهان محسوب می‌شود. این برند یک شرکت هلندی میباشد و دفتر مرکزی آن در آمستردام قرار دارد یکی از ابتکارات برند فیلیپس استفاده از قابلیت آمبلی لایت AmbiLight میباشد این برند تلویزیون‌های هوشمند را به بازار عرضه کرده است که این تلویزیون‌ها دو پردازشگر دارند که کشورهایی که محصولات برند فیلیپس را مونتاژ می‌کنند لهستان و چین هستند.

تلویزیونهای برند فیلیپس در چه کشور‌هایی ساخته می‌شود؟
تلویزیونهای برند پاناسونیک در چه کشور‌هایی منتاژ میشود؟

پاناسونیک برندی ژاپنی است که دفتر مرکزی برند پاناسونیک در اوساکای ژاپن قرار دارد. این برند شرکتی ژاپنی محسوب می‌شود و در ابتدا فقط تلویزیون‌های آنالوگ تولید می‌کرد. اما سپس به تولید محصولات دیجیتال پلاسما و MySpace روی آورده است. تلویزیونهای برند پاناسونیک این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که به راحتی بتوانند محتوا و برنامه‌های مختلف را به صورت آنلاین مشاهده کرده و با یکدیگر چت کنند محصولات برند پاناسونیک در کشورهای مالزی و چین مونتاژ می‌شود.

تلویزیونهای برند پاناسونیک در چه کشور‌هایی منتاژ میشود؟
محصولات برند شارپ در چه کشورهایی مونتاژ می‌شود؟

شارپ یکی از برندهای ژاپنی است که دفتر مرکزی آن در استان‌های ژاپن قرار گرفته است. این برند محصولات با کیفیت را به بازار عرضه می‌کند و در میان تولیدکنندگان تلویزیون رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است تلویزیون‌های شارپ در کشور مالزی مونتاژ و تولید می‌شود.

محصولات برند شارپ در چه کشورهایی مونتاژ می‌شود؟
محصولات برند توشیبا ساخت چه کشورهایی هستند؟

برند توشیبا یک شرکت بزرگ چند ملیتی میباشد که کشور ما در آن ژاپن است و دفتر آن در توکیو ژاپن قرار گرفته است این برند تلویزیون‌های مختلفی مانند LCD LED ، LED full HD، 3D TV، Smart TV تولید کرده است محصولات برند توشیبا سایزهای متفاوتی دارد و کشورهای تایلند و مالزی محصولات توشیبا را مونتاژ می‌کنند.

محصولات برند توشیبا ساخت چه کشورهایی هستند؟

تلویزیون‌های ‌هایسنس ساخت چه کشورهایی هستند‌؟

هایسنس یک شرکت دولتی چینی می‌باشد این برند انواع لوازم خانگی بزرگ دستگاه‌های گیرنده دیجیتال و غیره را به بازار عرضه کرده است. برند هایسنس در عرصه‌های دستگاه‌های تلفن همراه و تبلت صندوق‌ها و پایانه‌های فروش نیز فعالیت دارد. این برند در سال 1969 کار خود را آغاز کرده است و اکنون 13 کارخانه تولیدی در چین و 40 شرکت تابعه در آسیا آمریکای شمالی و غیره دارد. تلویزیون‌های ‌هایسنسی که در بازار ایران وجود دارد بیشتر توسط خود چین تولید و مونتاژ شده است شرکت‌های تابعه برند ‌هایسنس در آسیا آمریکای شمالی و جنوبی اقیانوسیه اروپا و آفریقا وجود دارد.

تلویزیون‌های ‌هایسنس ساخت چه کشورهایی هستند‌؟
شرکت‌های تولید کننده تلویزیون ایکس ویژن کدامند؟

برند ایکس ویژن یکی از برندهای شناخته شده در میان کاربران است که در تولید انواع تلویزیون‌های هوشمند لوازم خانگی مانند یخچال فریزر ماشین لباسشویی انواع محصولات رایانه‌ای مانیتور تبلت و گیرنده‌های دیجیتال فعالیت دارند. شرکت مادیران برند ایرانی ایکس ویژن را معرفی نموده است این برند محصولات ویژه تولید کرده و سهم عمده‌ای از نیاز فارسی‌زبانان را فراهم می‌کند. تلویزیون‌هایی که توسط برند ایکس ویژن تولید شده است قطعات چینی دارد که در کشور ایران مونتاژ شده است.

شرکت‌های تولید کننده تلویزیون ایکس ویژن کدامند؟
تلویزیون‌های تی سی ال در چه کشور‌هایی تولید می‌شوند؟

برند تی سی ال که در عنوان انگلیسی با عنوان TCL Corporation شناخته شده است یک برند الکترونیکی چند ملیتی محسوب می‌شود. این برند چینی بوده و دفتر کار آن در استان گوانگدونگ چین قرار گرفته است. برند تی سی ال در عرصه تولید و فروش محصولات مختلفی فعالیت دارد تولید تلویزیون تلفن همراه سیستم‌های تهویه مطبوع لباسشویی یخچال فریزر لوازم الکترونیک و غیره تنها گوشه‌ای از دامنه فعالیت‌های برنده TCL می‌باشد. این برند ابتدا توسط یک شرکت آمریکایی فرانسوی پایه‌گذاری شد و بعدها شرکت چینی آن را خرید. تلویزیون‌هایی که توسط برند TCL تولید می‌شوند در کشور چین تولید شده و در همین کشور نیز مونتاژ شده اند.

تلویزیون‌های تی سی ال در چه کشور‌هایی تولید می‌شوند؟

نتیجه گیری

امروزه تلویزیون جدانشدنی تمامی خانه‌های کاربران می‌باشد. برای خرید تلویزیون همواره باید به نکات و فاکتورهای مختلفی اشاره کرد یکی از فاکتورهای مهم انتخاب برند تلویزیون می‌باشد اگر قصد خرید تلویزیون دارید برای اینکه محصولی اصیل و با کیفیت را دریافت کنید باید به کشور تولید کننده آن توجه داشته باشید. در این مقاله کشورهای تولید کننده تلویزیون را برای شما معرفی نمودیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که محصولی خریده باشید که از یک برند معروف است اما بر روی لیبل آن نام کشور دیگری حک شده است به عنوان مثال شما تلویزیون سونی خریداری نمود نموده اید اما در کنار نام سونی اسم کشور مالزی به عنوان کشور تولیدکننده ثبت شده است. باید گفت که کشورهای تولید کننده محصولاتی مانند تلویزیون این سیاست را در پیش می‌گیرند که برخی از سهم تولید و مونتاژ خودشان را در سایر کشورها انجام دهند انجام این کار باعث شده است که هزینه‌های تولید و فروش به شدت کاهش یابد به عنوان مثال برخی از کشورها در زمینه دسترسی به مواد اولیه هیچ مشکلی ندارند همچنین در برخی از کشورها نیروی کار ارزان ‌وجود دارد.
عامل دیگری که باعث شده است تولیدکنندگان بزرگ تلویزیون محصولات خودشان را در سایر کشورها تولید و مونتاژ کنند این است که با انجام این کار بازار فروش گسترده تری را در اختیار خواهند داشت به همین دلیل حتی بزرگترین برندهای تولید کننده نیز در سایر کشورها کارخانه‌هایی برای تولید و مونتاژ دارد به عنوان مثال تلویزیون‌هایی که توسط برند سونی به بازار عرضه می‌شود در کشورهایی مانند مالزی چین و تایوان نیز مونتاژ می‌شود. تلویزیون‌های برند ال جی در تایلند و مصر نیز تولید و مونتاژ می‌شوند. تلویزیون‌هایی که با نام برند سامسونگ شناخته شده است در کشورهای مالزی و مصر نیز مونتاژ می‌شود. همچنین تلویزیون‌های فیلیپس پاناسونیک شارپ توشیبا‌ هایسنس و سایر برندها در کشورهای غیر از کشور مادر نیز شرکت‌هایی برای تولید و مونتاژ محصولات خود دارند.
در این مقاله بزرگترین شرکت‌های تولید کننده تلویزیون را برای شما معرفی نموده ایم. اگر شما هنگام خرید تلویزیون نام کشور سازنده که بر روی لیبل تلویزیون وجود دارد با کشور مادر متفاوت است نگران نباشید اگر بر روی یک تلویزیون رویارویی لوازم جانبی آن نام غیر از نام کشور اصلی را مشاهده کردید این دلیلی بر تقلبی بودن آن محصول نیست بلکه باید گفت این محصول در کشور دوم تولید و مونتاژ شده است. و از نظر کیفیت با محصولات تولیدی کشور ما در فرقی ندارد بسیاری از تلویزیون‌های اصلی برند سونی سامسونگ و الجی در بازار ایران وجود ندارد و تلویزیون‌هایی که در سایر کشورها مونتاژ شده است یافت می‌شود البته شما می‌توانید در شهرهای مرزی ایران به راحتی محصولاتی اصیل و با کیفیت را پیدا کنید.

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون ال جی 42LX3133,700,000 تومان
2تلویزیون ال جی 55UR730022,100,000 تومان
3تلویزیون ال جی 65C389,100,000 تومان
4تلویزیون ال جی 77C3205,900,000 تومان
5تلویزیون سونی 85X95L296,700,000 تومان
6تلویزیون سونی 55A80L81,200,000 تومان
7تلویزیون سونی 65A80L104,900,000 تومان
8تلویزیون سونی 77A80L217,800,000 تومان
9تلویزیون سونی 43X77L20,200,000 تومان
10تلویزیون سونی 50X77L23,900,000 تومان
11تلویزیون سونی 55X77L28,000,000 تومان
12تلویزیون سونی 65X77L37,400,000 تومان
13تلویزیون سونی 55X90K46,800,000 تومان
14تلویزیون ال جی 55LX1102,000,000 تومان
15تلویزیون سونی 85X90L143,600,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 65AU720031,300,000 تومان
17تلویزیون سونی 85X80L112,100,000 تومان
18تلویزیون ال جی 50UR800019,500,000 تومان
19تلویزیون سونی 75X80L80,700,000 تومان
20تلویزیون سونی 65X80L51,800,000 تومان
21تلویزیون ال جی 55UR800025,200,000 تومان
22تلویزیون پاناسونیک 75LX70040,100,000 تومان
23تلویزیون پاناسونیک 50LX70017,000,000 تومان
24تلویزیون پاناسونیک 55LX80024,600,000 تومان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ