امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

دستیار صوتی الکسا Alexa چیست؟

دستیار صوتی الکسا چیست؟

شاید شما هم جزو گروهی باشید که تاکنون نام الکسا را شنیده اید اما نمی دانید این نام چه قابلیت‌هایی دارد. الکسا صدای هوش مصنوعی می‌باشد. این قابلیت توسط دارندگان محصولات آمازون، اکو، دات و اکوپلاس قابل دسترسی است. باید گفت که دستیار مجازی آمازون یک صدای ضبط شده نیست بلکه این برنامه هوش مصنوعی فوق‌العاده‌ای دارد که به صورت تعاملی می‌تواند تجربه بی نظیر را برای کاربران فراهم کند. شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت از تمامی دستگاه‌های هوشمند خانه‌تان را به یکدیگر متصل نموده و همه آنها را با استفاده از صدا کنترل کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد این سوال که دستیار صوتی الکسا چیست؟ پاسخ دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی‌های جدید الکسا دستگاه‌های سازگار با الکسا و آموزش ابتدایی ساخت برنامه‌های روتین با ما همراه باشید.

دستیار صوتی الکسا Alexa چیست؟

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون سامسونگ 55Q80B44,200,000 تومان
2تلویزیون ال جی 83C2253,000,000 تومان
3تلویزیون سامسونگ 65Q70B51,300,000 تومان
4تلویزیون سامسونگ 65Q90T66,500,000 تومان
5تلویزیون سامسونگ 55QN85B48,000,000 تومان
6تلویزیون سامسونگ 50AU800018,890,000 تومان
7تلویزیون سامسونگ 55Q70A32,600,000 تومان
8تلویزیون سامسونگ 55AU900029,100,000 تومان
9تلویزیون سامسونگ 43BU800016,250,000 تومان
10تلویزیون سامسونگ 65Q60B42,500,000 تومان
11تلویزیون سامسونگ 65BU850038,790,000 تومان
12تلویزیون سامسونگ 55BU850024,790,000 تومان
13تلویزیون سامسونگ 55BU800024,100,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 50BU850020,890,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 55Q70B33,600,000 تومان
16تلویزیون ال جی 75UP755039,500,000 تومان
17تلویزیون ال جی 60UP800033,090,000 تومان
18تلویزیون ال جی 70NANO7542,500,000 تومان
19تلویزیون ال جی 43LM550013,500,000 تومان
20تلویزیون ال جی 75NANO7557,000,000 تومان
21تلویزیون ال جی 75NANO7943,500,000 تومان
22تلویزیون ال جی 43UP750016,880,000 تومان
23تلویزیون ال جی 82UP805062,900,000 تومان
24تلویزیون ال جی 32LM550B8,950,000 تومان


دستیار صوتی الکسا چیست؟

بیشتر مردم گمان می‌کنند که دستیار صوتی الکسا صدایی است که از بلندگوهای سازگار با آن شنیده می‌شود. باید گفت که الکسا برای آمازون مانند دستیار صوتی siri برای شرکت اپل محسوب می‌شود. با وجود قابلیت صوتی الکسا شما می‌توانید سوالات خودتان را بپرسید و الکسا پاسخ آنها را برایتان فراهم می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید بپرسید که امروز آب و هوا چگونه است؟ الکسا با استفاده از سرویس‌های آمازون می‌تواند سوال شما را پاسخ دهد. این دستیار صوتی با محصولاتی مانند Amazon Echo، Echo Dot، Echo Spot، Echo Show و یا Amazon Fire TV سازگاری دارد شاید این سوال برای شما پیش بیاید که دستیار صوتی الکسا چگونه عمل می‌کند؟ باید گفت زمانی که شما یک سوال از الکسا می‌پرسید با یک سرور مبتنی بر رایانش ابری ارتباط برقرار کرده‌اید آمازون سرویس صوتی الکسا را برای شبیه سازی مکالمات واقعی طراحی کرده است. این دستیار صوتی دستورات ادراکی شما را بلافاصله انجام داده و می‌تواند وظایف خاصی را به عهده بگیرد. به عنوان مثال شما می‌توانید با استفاده از صدای خودتان بلندگوی الکسا را روشن نموده و صدای آن را بشنوید. شما با گفتن کلمه الکسا Alexa به راحتی این قابلیت را فعال نموده اید. به دستیار صوتی الکسا کلمه بیدار باش wake word نیز می‌گویند دستگاه‌هایی که با این قابلیت سازگار هستند نیز از همین کلمه استفاده می‌کنند.
بر اساس گفته سایت برنامه نویسی آمازون دستیار صوتی الکسا در فضای ابری فعالیت می‌کنند. دستیار صوتی الکسا یک ربات هوشمند است که دارای پردازش صدا بوده و به سرویس ادراکی زبان طبیعی متصل است با استفاده از این دستیار شما می‌توانید دستورات خودتان را با استفاده از صدا ارائه داده و دستیار صوتی الکسا آن را بلافاصله انجام می‌دهد. دستیار صوتی الکسا دارای میکروفون و بلندگو است و به همین دلیل شما می‌توانید با این دستیار تعامل صوتی برقرار کنید. باید گفت که الکسا همیشه در حال پیشرفت و باهوش تر شدن است. این دستگاه از قابلیت‌های یادگیری ماشین برخوردار است باید گفت که الکسا نام رسمی دستیار صوتی آمازون می‌باشد شما می‌توانید کلمه بیدار باش را به کلمات «Amazon» ،«Computer»، و یا «Echo» نیز تغییر دهید.

دستیار صوتی الکسا چیست؟
دلیل نامگذاری دستیار صوتی الکسا چیست؟

برند اپل دارای دستیار صوتی siri می‌باشد و Google Home نیز دستیار صوتی گوگل را دارد شما با گفتن کلمه OK Google می‌توانید دستیار صوتی گوگل را فعال کنید. آمازون نیز دستیار صوتی گوگل الکسا را دارد. بر طبق گفته‌های دیوید لیمپ که مدیر اجرایی آمازون است نام الکسا به خاطر این انتخاب شده است که با کلمه الکساندریا برمی‌گردد این شخص در زمینه جمع آوری تمام دانش بشر تلاش‌های زیادی داشته است آمازون نیز در تلاش است همین کار را انجام دهد. دستیار صوتی الکسا همیشه در حال یادگیری است و این دستیار به منبعی یکپارچه اطلاعات دسترسی دارد. یکی دیگر از نامهای علت نامگذاری الکسا این است که سیستم صوتی الکسا صدای x دارد. این سیستم با صدا فعال شده و به همین دلیل الکسا از نامی استفاده کرده است که با سایر نام‌ها اشتباه نشود و به همین دلیل دستگاه فقط در صورت نیاز فعال میشود. دیوید لیمپ معتقد است که این نام از میان نام‌های مختلفی انتخاب شده است و سعی داشته شخصیتی را از این صدای کامپیوتری برای کاربران ایجاد نماید. یکی دیگر از دلایل نامگذاری الکسا این است که علوم کامپیوتری نیز موثر بودند اگر شما بلندگوهای اکو داشته باشید باید به این موضوع آگاهی داشته باشید که فقط با شنیدن کلمه الکسا فعال می‌شوند. اگر بخواهیم کلمه الکسا را از نظر آواشناسی تجزیه و تحلیل کنیم باید بگوییم که الکسا یک صدای صامت اکس دارد و به همین دلیل در صورتی که واقعاً به این دستیار صوتی نیاز باشد الکسا فعال میشود.

دلیل نامگذاری دستیار صوتی الکسا چیست؟
قابلیت‌های دستیار صوتی الکسا چیست؟

در ادامه از میان قابلیت‌های بیشماری که دستیار صوتی الکسا دارد به برخی از آنها اشاره می‌کنیم. ابتدا باید گفت که الکسا روزانه در حال گسترش است و بر مجموعه دستورات و مهارت‌های دستیار صوتی الکسا روز به روز افزوده می‌شود. آمازون مهارت‌ها و دستورات دستیار صوتی الکسا را تحت عنوان skills نام برده است. شما با داشتن دستیار صوتی الکسا می‌توانید مهارت‌های شخصی شده خودتان را داشته باشید با استفاده از Amazon Blueprints می‌توانید این کار را انجام دهید. بر اساس گزارشی از آمازون کاربران می‌توانند مهارت‌هایی را که ساخته اند در فروشگاه مهارت‌های آمازون به اشتراک بگذارند تا افراد دیگر نیز بتوانند از آنها استفاده نمایند با استفاده از دستیار صوتی آمازون الکسا می‌‌توانید به راحتی دستور پخت غذای مورد علاقه خودتان را پیدا کنید. همچنین شما با داشتن دستیار صوتی الکسا از دستورالعمل قدم به قدم صوتی با مهارت AllRecipes برخوردار هستید. یکی دیگر از قابلیت‌های دستیار صوتی الکسا روایتگری کتاب‌های Kindle برای شما می‌باشد. این دستیار می‌تواند زمان‌های پخش فیلم و برنامه‌های ورزشی را برای شما اعلام کند. با وجود این دستگاه دستیار می‌توانید پیتزا سفارش داده و به نزدیک ترین رستوران‌های اطراف تان را پیدا کنید. با استفاده از نرم‌افزار Capital One پرداخت قبض‌های شما به راحتی انجام می‌شود. با وجود دستیار صوتی الکسا توصیه‌های بارداری را دریافت می‌کنید و می‌توانید بسته‌های آمازون شما را ردیابی نماید با استفاده از دستیار صوتی الکسا از آخرین اخبار روز نیز اطلاع‌ خواهید داشت و می‌توانید ایمیل‌هایتان را چک کنید. دستیار صوتی الکسا با افرادی که زنگ در خانه شما را نیز می‌زنند ارتباط دارد و می‌تواند با آنها تعامل داشته باشد با استفاده از الکسا Alexa Guard و Away Mode می‌توانید امنیت خانه خودتان را افزایش دهید.

قابلیت‌های دستیار صوتی الکسا چیست؟
قابلیت‌های شخصی‌سازی دستیار صوتی الکسا چیست؟

دستیار صوتی الکسا امکانات و قابلیت‌های فراوانی دارد و شما به راحتی می‌توانید کارها و دستورات روزمره خودتان را به این دستیار صوتی بسپارید. شما می‌توانید کارهای روزمره خودتان را برای دستیار صوتی الکسا تنظیم نموده و الکسا و انجام کارهای روزمره تان را آسان‌تر می‌کند. شما با دادن یک دستور معمولی مانند الکسا شب بخیر این امکان را فراهم کرده اید که الکسا به راحتی چراغ‌ها را خاموش کند و در را نیز قفل کند الکسا با شنیدن همین کلمه هشدار فردا صبح را نیز تنظیم کرده و برای یک زمان برای قهوه مشخص می‌کند. شما می‌توانید کارها و امورات روزمره خودتان را به الکسا بسپارید. دستیار صوتی الکسا می‌تواند برای شما چراغها را روشن کند و در زمانی مشخص قهوه ساز را نیز فعال نماید. اگر شما قابلیت whisper mode را فعال کنید الکسا با صدای آرام با شما صحبت می‌کند به گونه ای که شما متوجه صحبت‌های او می‌شوید. آمازون همواره در حال اضافه کردن قابلیت‌ها و مهارتهای جدیدی به الکسا می‌باشد. آمازون در سال 2020 از قابلیت‌های تشخیص ناراحتی الکسا نیز رونمایی می‌کند. با وجود این قابلیت‌ها الکسا می‌تواند بفهمد که شما در چه زمان‌هایی از او ناراحت هستید شما با داشتن دستیار صوتی الکسا می‌توانید از او بپرسید که الکسا چطور می‌توانی به من کمک کنی؟ الکسا نیز می‌تواند اطلاعات و داده‌های گسترده‌ای را در اختیار شما قرار دهد.

قابلیت‌های شخصی‌سازی دستیار صوتی الکسا چیست؟
کدام دستگاه‌ها با دستیار صوتی الکسا سازگار هستند؟

برای اینکه بتوان از دستیار صوتی الکسا استفاده کرد باید دستگاهی داشت که با فناوری صوتی الکسا سازگار می‌باشد معمولا محصولات آمازون ازجمله اکو، اکو دات اکوشو با دستیار صوتی الکسا هماهنگ هستند همچنین سایر دستگاه‌ها از جمله دستگاه Echo Auto، تلویزیون آمازون Fire TV و بعضی دستگاه‌های سایر شرکت‌ها، دستگاه‌هایی مانند کلید چراغ Ecobee Swich+، یخچال LG InstaView و بلندگوی Sonos One هماهنگی دارند. باید گفت که الکسا به گونه ای تنظیم شده است که تمامی خانه‌ها را به سیستم‌های خانه هوشمند تبدیل کرده است. شما می‌توانید با استفاده از دستیار صوتی الکسا زندگی هوشمند و مدرن داشته باشید الکسا می‌تواند با دستگاه‌های غیر متمرکزی مانند سوئیچ‌های WeMo و دماسنج‌های Nest نیز جفت شده و امکانات و قابلیت‌های فراوانی را در اختیار شما قرار دهد.

کدام دستگاه‌ها با دستیار صوتی الکسا سازگار هستند؟
بهترین بلندگو یا نمایشگر‌های سازگار با الکسا کدامند؟

باید گفت که سیستم‌های Echo Dot – Echo Plus 2 – Echo Show 8 بهترین بلندگو‌ها یا نمایشگرهایی هستند که سازگاری کاملی با دستیارهای صوتی الکسا دارند. همچنین از جمله چراغ‌هایی که با الکسا سازگار هستند عبارتند از‌: Philips Hue – Lutron Caséta in-wall dimmers.
پریزهای هوشمند Wemo Mini smart plug با الکسا سازگارند. دماسنج‌های Ecobee4 – Honeywell Lyric – Johnson’s Glas thermostat نیز سازگاری کاملی با الکسا دارند. قفل‌های هوشمند August Smart Lock/pro- Schlage Sense deadbolt با دستیار صوتی الکسا هماهنگ می‌شوند همچنین در زمینه دوربین‌های امنیتی Arlo Pro 3 – Amazon Cloud Cam – Ring Spotlight Cam با دستیار صوتی الکسا هماهنگ هستند.
با وجود دستیار صوتی الکسا شما می‌توانید اقدامات و کارهای خودتان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. دستیار صوتی الکسا چیزی فراتر از صدایی است که از یک ربات هوشمند پخش می‌شود. دستیار صوتی الکسا دارای ربات هوشمند و پردازش صدا بوده و به یک سرویس ادراکی زبان متصل است. این دستگاه میکروفون و بلندگو دارد و می‌تواند به راحتی با کاربران تعامل صوتی برقرار نماید به گفته سایت برنامه نویسی آمازون سرویس صوتی الکسا در فضای ابری فعالیت میکن.د الکسا نامی رسمی برای دستیار صوتی آمازون می‌باشد همانطور که شرکت اپل دستیار siri را دارد. Google Home نیز دستیار صوتی گوگل را دارد. شما با گفتن بیدار باش می‌توانید دستیار صوتی الکسا را فعال کنید. در مورد علت نامگذاری این دستیار صوتی علت‌های مختلفی ذکر شده است یکی از بهترین علت‌های این است که آمازون نامی را انتخاب نموده است که به راحتی کاربران می‌توانند این دستگاه را فعال نموده و دستیار صوتی الکسا هیچگاه بی دلیل فعال نمیشود. شما با داشتن دستیار صوتی الکسا می‌توانید از امکانات و قابلیت‌های مختلفی برخوردار شوید آب و هوا را چک کرده و از آخرین اخبار روز و اطلاعات داشته باشید.

بهترین بلندگو یا نمایشگر‌های سازگار با الکسا کدامند؟
نتیجه گیری

برخی از مردم گمان می‌کنند که الکسا فقط صدایی است که یک دستگاه هوشمند پخش می‌شود. باید گفت که الکسا دستیار صوتی پیشرفته‌ای است که توسط دارندگان محصولات آمازون اکو و اکو پلاس پشتیبانی می‌شود. دستیار مجازی آمازون یک صدای ضبط شده نیست بلکه این دستیار صوتی امکانات و قابلیت‌های گسترده ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما می‌توانید زمانی که فیلم‌های مورد علاقه خودتان را مشاهده می‌کنید و با یک سوال روبرو می‌شوید به راحتی دستیار صوتی الکسا را فعال نموده و پاسخ سوال خودتان را پیدا کنید. شما می‌توانید در مورد بازیگران در فیلم سایر فیلم‌های مرتبط و غیره از الکسا سوال کرده و الکسا پاسخ را در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع دستیار صوتی الکسا به یک سرور مبتنی بر رایانش ابری است و می‌تواند سیل گسترده‌ای از اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد. شما با گفتن کلمه الکسا یا کلمه بیدارباش می‌توانید این دستیار صوتی را فعال کنید. دستیار صوتی الکسا ماشین یادگیری پیشرفته ای است که هر روز بر قابلیت‌های آن نیز افزوده می‌شود. شما به راحتی می‌توانید دستور پخت غذاهای مورد علاقه خودتان را پیدا نموده یا از زمان پخش فیلم و برنامه‌های ورزشی اطلاع داشته باشید. همچنین با داشتن نرم افزار Capital One می‌توانید عکس‌های خودتان را پرداخت نمایید. با فعال کردن دستیار صوتی الکسا از آخرین اخبار روز نیز اطلاع داشته و می‌توانید ایمیل‌های خودتان را به راحتی چک کنید. شما می‌توانید قابلیت‌های شخصی سازی دستیار صوتی الکسا را فعال نموده و دستوری به آن بدهید که فقط مختص شما هست. همچنین آمازون این امکان را فراهم نموده است که قابلیت‌های شخصی‌سازی خودتان را در فضایی امن به اشتراک گذاشته تا سایرین نیز از قابلیت و مهارت‌های جدید الکسا استفاده نمایند. آمازون در سال 2020 از قابلیت تشخیص ناراحتی نیز در الکسا رونمایی کرده است. الکسا می‌تواند متوجه شود که در چه موقعیت‌هایی شما از او ناراحت شده اید. شما میتوانید از الکسا بپرسید که چطور میتونی به من کمک کنی؟ الکسا نیز اطلاعات و قابلیت‌های گسترده ای را در اختیار شما قرار میدهد در این مقاله درباره دستیار صوتی الکسا و دستگاه‌های سازگار با آن با شما گفتگو نمودیم.

بهترین بلندگو یا نمایشگر‌های سازگار با الکسا کدامند؟

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های هوشمند موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون سامسونگ 55Q80B44,200,000 تومان
2تلویزیون ال جی 83C2253,000,000 تومان
3تلویزیون سامسونگ 65Q70B51,300,000 تومان
4تلویزیون سامسونگ 65Q90T66,500,000 تومان
5تلویزیون سامسونگ 55QN85B48,000,000 تومان
6تلویزیون سامسونگ 50AU800018,890,000 تومان
7تلویزیون سامسونگ 55Q70A32,600,000 تومان
8تلویزیون سامسونگ 55AU900029,100,000 تومان
9تلویزیون سامسونگ 43BU800016,250,000 تومان
10تلویزیون سامسونگ 65Q60B42,500,000 تومان
11تلویزیون سامسونگ 65BU850038,790,000 تومان
12تلویزیون سامسونگ 55BU850024,790,000 تومان
13تلویزیون سامسونگ 55BU800024,100,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 50BU850020,890,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 55Q70B33,600,000 تومان
16تلویزیون ال جی 75UP755039,500,000 تومان
17تلویزیون ال جی 60UP800033,090,000 تومان
18تلویزیون ال جی 70NANO7542,500,000 تومان
19تلویزیون ال جی 75NANO7557,000,000 تومان
20تلویزیون ال جی 75NANO7943,500,000 تومان
21تلویزیون ال جی 43UP750016,880,000 تومان
22تلویزیون ال جی 82UP805062,900,000 تومان
23تلویزیون ال جی 32LM550B8,950,000 تومان
24تلویزیون ال جی 86UN808080,000,000 تومان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ