امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

قابلیت SmartThings در تلویزیون‌ هوشمند سامسونگ چیست؟

قابلیت SmartThings در تلویزیون‌ اسمارت سامسونگ چیست؟

در این مقاله قصد داریم شما را با قابلیت SmartThings در تلویزیون های هوشمند سامسونگ آشنا کنیم. این قابلیت یکی از تکنولوژی های بسیار جذاب و کاربردی در میان تلویزیون های هوشمند می باشد که توسط سامسونگ در تلویزیون هایش به کار رفته است. با ما همراه باشید تا با امکانات گسترده این اپلیکیشن آشنا شوید.

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

لیست قیمت بهترین تلویزیون های اسمارت سامسونگ موجود در بازار

 

قابلیت SmartThings در تلویزیون‌ های هوشمند سامسونگ

CES نمایشگاه بزرگی است که هر سال برگزار می شود در این نمایشگاه جدیدترین تکنولوژی هایی که تولید شده اند ارائه می شود. یکی از این تکنولوژی های جدید سامسونگ قابلیت SmartThings می باشد. این قابلیت توسط سامسونگ به کار گرفته شده است. سامسونگ همچنین اعلام کرده است که در آینده ای نه چندان دور، همه دستگاه های IoT خود را تحت پوشش اپلیکیشن SmartThings قرار خواهد داد. به عبارتی سامسونگ نرم افزار دستیار دیجیتال صوتی و AI را با هم تلفیق کرده است. باید گفت که AI  نیز یکی از تکنولوژی های پیشرفته  می باشد که در ادامه به توضیح این تکنولوژی می پردازیم. سامسونگ قابلیت SmartThings را از سال 2019 بر روی لوازم خانگی خود به کار برده است. و در این زمینه پیشگام می باشد و می توان آن را اولین برندی در دنیا دانست که AI را همراه با دستیار صوتی دیجیتال بیکسبی بر روی لوازم خانگی خود تلفیق  کرده است.

قابلیت SmartThings چیست و چه کاربردی دارد؟

اپلیکیشن SmartThings هر گونه دستگاه سازگار در فضای منزل را تحت کنترل کاربران قرار می دهد. این اپلیکیشن برای اولین بار در ماه مارس عرضه شد و این امکان را فراهم کرده است تا تمام دستگاه های هوشمند را در یک رابط کاربری ساده کنترل نماید. با این قابلیت کاربران می توانند تمام دستگاه های هوشمند خانه خودشان را که به نوعی با اینترنت سر و کار دارد مدیریت و کنترل کنند و در هر جایی که باشند این کار را به راحتی انجام دهند.

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

هدف از طراحی اپلیکیشن SmartThings چیست؟

باید گفت که در دنیای پر مشغله ی امروزی مدیریت و کنترل امورات روزمره پیچیده و وقت گیر شده است این اپلیکیشن به این دلیل طراحی شده است تا این پیچیدگی و وقت گیر بودن را کاهش دهد و به عبارتی کاربران بتوانند به راحتی زندگی خود را مدیریت کنند. این قابلیت باعث شده است که دستگاه های مختلف خانگی که به نوعی با اینترنت سرو کار دارند بتوانند به آسانی با هم تعامل داشته و زندگی آسوده ای را برای کاربران ایجاد کنند.

نسخه های جدید اپلیکیشن SmartThings چگونه است؟

نسخه جدید اپلیکیشن SmartThings این توانایی را دارد که  قابلیت‌های قبلی این اپلیکیشن را با دیگر اپلیکیشن‌های سامسونگ در حوزه اینترنت اشیا مانند Samsung Connect, Smart Home و Smart View ترکیب نماید و این امکان را برای کاربران ایجاد کند که به طور یکپارچه و منسجم از دستگاه های خانگی شان که با SmartThings  سازگار هستند به راحتی استفاده نمایند.

قابلیت SmartThings در تلویزیون سامسونگ از چه زمانی به کار رفته است؟

سامسونگ در گذشته تلویزیون Q900 8K Qled را معرفی نمود که در آن هوش مصنوعی به کار رفته بود. در واقع سامسونگ از هوش مصنوعی بهره برد تا بتواند سرویس بیکسبی خود را توسعه دهد. علاوه بر بهبود سرویس بیکسبی، هوش مصنوعی باعث شد که کیفیت اسپیکرهای داخلی تلویزیون بهبود یابد و تایزن که سیستم عامل تلویزیون های سامسونگ می باشد، از هوش مصنوعی بهره گرفت. می توان هوش مصنوعی را توسعه‌ یادگیری ماشین به سطوح جدیدی از هوشمندی تعریف نمود که امکانات و قابلیت های ویژه ای را در اختیار کاربران قرار می دهد.

سامسونگ در نمایشگاه CES 2019 تلویزیون هایی معرفی نمود که فناوری SmartThings در آن ها استفاده شده بود. این فناوری تحولی گسترده در تلویزیون های هوشمند ایجاد کرده است.

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

قابلیت سوال پرسیدن از بیکسبی Bixby

وجود این قابلیت در تلویزیون ها باعث شده است که کاربران این انتظار را داشته باشند که بتوانند از این دستیار صوتی سوال بپرسند و آن نیز با توجه به آگاهی اش از موقعیت و زمینه آن سوال ها را پاسخ دهد. این دستیار هوشمند در تلویزیون های سامسونگ فقط به عنوان یک دستیار صوتی عمل نمی کند بلکه این قابلیت را هم دارد که با اجزای دیگر خانه ‌های هوشمند هماهنگ شود. هماهنگ شدن بیکسبی با سایر دستگاه های هوشمند سامسونگ که با اینترنت در ارتباط هستند این امکان را برای کار بران فراهم می کند که بتوانند آن دستگاه ها را مدیریت و  کنترل نمایند.

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

فناوری AI Sound چیست؟

سامسونگ برای پیاده‌سازی پردازش صوتی در تلویزیون‌های خود پیش از اینکه از فناوری AI Sound استفاده کند از ابرداده ها استفاده می کرد. هوش مصنوعی باعث شد مدل هایی که از سال 2019 وارد بازار می شوند بتوانند صدا را بر اساس آنالیز زنده‌ی موقعیت و صحنه‌ی درحال پخش بهینه سازی نمایند.

فناوری AI Sound تکنولوژی منحصر به فردی می باشد. این فناوری می تواند با توجه به قابلیتی که دارد، فضا را آنالیز کرده و صدا را بر اساس محیطی که تلویزیون در آن قرار گرفته است هماهنگ کند. هدف از طراحی این فناوری این بود که مصرف کنندگان بتوانند درمورد تجربه های صوتی بهترین تجربه ها را داشته باشند. فناوری AI Sound به میزانی هوشمند است که می تواند صحنه ها را تشخیص دهد و آن ها را تحلیل کند به عنوان مثال می تواند صحنه های مربوط به اخبار، ورزش، بازی و … را به صورت حتی زنده انجام می شوند تشخیص و تحلیل کند و اطلاعات هوشمندانه ای را در اختیار کاربران قرار دهد. فناوری AI Sound می تواند صدا ها را بر اساس همان برنامه ها تنظیم کند.

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

پلتفرم هوشمند TV Plus چیست؟

هوش مصنوعی در تلویزیون های سامسونگ باعث شد که این تلویزیون ها بتوانند هوشمندانه تشخیص دهند که کاربران به مشاهده چه محتواهایی عادت دارند و به همین ترتیب می توانند براساس علایق کاربران محتواهای جدید مشابه را در اختیار آن ها قرار دهند که به این قابلیت، پلتفرم هوشمند TV Plus گفته می شود.

آیا هوش مصنوعی در پردازش تصویر تاثیر دارد؟

بله به کاربردن هوش مصنوعی در تلویزیون ها باعث شده است که پردازش تصویر بهبود یابد. به طور کلی هدف اصلی از به کاربردن هوش مصنوعی بهبود پردازش تصویر بود به ویژه بهبود پردازش در تلویزیون‌های 8K، زیرا این کیفیت از تصویر به پردازشی بالا نیاز داشت به همین دلیل هوش مصنوعی مورد استفاده قرار گرفت و در کنار آن امکانات و قابلیت های بیشماری برای کاربران ایجاد شد. تلویزیون های 2019 سامسونگ از هوش مصنوعی برای سریعتر و هوشمندتر شدن استفاده می کنند.

فناوری هوش مصنوعی ای که در تلویزیون های سامسونگ به کار رفته است  می توانند از یک ماشین یادگیری استفاده کنند و محتوا  ها را تحلیل می کنند. این قابلیت این توانایی را دارد که به طور خودکار رزولوشن‌های پایین را به کیفیت 8K تقویت نماید تا بتوان از این محتوا ها استفاده کرد. هوش مصنوعی در تلویزیون ها هوشمند سامسونگ قابلیت های گسترده ای را برای کاربران ایجاد کرده است از جمله ی این قابلیت ها می توان به این موارد اشاره کرد:

این  قابلیت‌ جزییات را به شدت تقویت می نماید. نویز ها را کاهش می دهد، گوشه‌ ها را بهبود می دهد و صدا را به صورت خودکار مطابق با محیط تنظیم می نماید. به طور کلی همه ی این موارد باعث می شد که کیفیتی عالی را کاربران ببینند. این قابلیت هر نوع محتوایی را از هر منبعی به تصویری باکیفیت 8K تبدیل می کند. شرکت سامسونگ قابلیت SmartThings را در برخی از تلویزیون هایش به کار برده است. همانطور که پیشتر گفتیم این قابلیت می تواند بدون هیچ مشکلی تلویزیون را به سایر دستگاه های هوشمند متصل و آن ها را مدیریت نماید.

با وجود قابلیت SmartThings، تلویزیون به داشبوردی برای کنترل کل اکوسیستم محصولات سامسونگ در خانه تبدیل می شود و این امکان را برای همه ی کاربران ایجاد می کند که آن ها را کنترل و مدیریت نماید.

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

آیا هوش مصنوعی در کیفیت صدا نیز موثر است؟

بله هوش مصنوعی نه تنها باعث شد که پردازش تصاویر بهبود یابند بلکه از سوی دیگر باعث شد که صدا نیز کیفیت بالاتری داشته باشد. سامسونگ از هوش مصنوعی بهره گرفت تا در محصولات قبلی خود بتواند تصاویر را تحلیل کرده و در نتیجه دیتابیسی جامع تشکیل شود. سپس، الگوریتم‌ های یادگیری در دیتابیس مذکور شروع به کار می ‌کردند و همین روند باعث می شد که تصاویر بهتر پردازش شوند و کیفیت آن ها افزایش یابد. سامسونگ به ‌صورت مداوم دیتابیس تلویزیون‌ ها را با بانک فرمولی خود به‌ روز کرد که این موضوع باعث شد نتایج هوش مصنوعی بهبود یابد. بعد از بهبود هوش مصنوعی، کیفیت پردازش تصویر نیز افزایش یافت و باعث شد که صدا ها نیز بهبود یابند نویز ها کاهش یافت و لبه های تلویزیون نیز از کیفیت بهتری برخوردار شدند. تمام این موارد باعث شد که کیفیت 8K هر چه بهتر در اختیار کاربران قرار گیرد. سامسونگ از هوش مصنوعی فقط برای بهبود تصاویر استفاده نکرده است بلکه با آن بخش‌های دیگر پلتفرم تلویزیونی ‌اش نیز بهبود یافته است.

به کار بردن هوش مصنوعی در تلویزیون های باعث شده است که آن ها خود آگاهی بیابند و به همین دلیل امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهند و به طور همزمان صدا و تصویر با کیفیتی به کاربر ارائه می شود.

هوش مصنوعی AI در تلویزیون های سامسونگ باعث شده است که این تلویزیون ها از بهبود کیفیت صدای عالی ای برخوردار شوند. این طور به نظر می رسد که این فناوری در آینده در هوم پاد شرکت اپل نیز استفاده خواهد شد. با استفاده از آن تن صدایی که پخش می شود با محیط اطراف کاملا بهینه سازی می شود. این موضوع را می توان یکی از ویژگی های تلویزیون های کاملا پیشرفته بدانیم. هوم پاد شرکت اپل با به کارگیری این فناوری می تواند صدایی را که پخش می شود کاملا با محیط اطراف منطبق و بهینه کند. البته کمی حرکت عجیبی به نظر می‌رسد زیرا  این تلویزیون‌های آخرین سیستم معمولا با یک سیستم صوتی Hi-Fi خوب جفت می‌شوند.

قابلیت آپ اسکیل Upscale n در تلویزیون چیست؟

سامسونگ یکی از بزرگان دنیای تکنولوژی می باشد، سامسونگ فعالیت های خود را در عرصه تلویزیون بسیار جدی ادامه می دهد. تلویزیون های سامسونگ می توانند رزولیشن پنل های نمایشگر را بهبود و افزایش دهند. افزایش رزولیشن باعث می شود که کیفیت تصاویر بهبود یابد و کیفیت هایی ببینیم که بالاتر از رزولیشن فورکا هستند. یکی از مشکلاتی که درباره رزولیشن فورکا و بالاتر از آن وجود دارد این است که محتوا هایی که این رزولیشن ها را پشتیبانی می کنند کم هستند. کمبود محتوا  این کیفیت ها باعث می شود که در عمل این کیفیت ها برای کاربران معنایی نداشته باشند و برتری محتوا های فورکا و 8K با وجود این مشکل به هیچ وجه برای کاربران به عنوان یک مزیت محسوب نمی شود. با وجود این مشکل تلویزیون 8K سامسونگ می توانند با کمک هوش مصنوعی ویدئوها را (Upscale AI Upscaling) کنند.

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

تلویزیون 88 اینچی و اولدی در CES 2018

سامسونگ در نمایشگاه CES 2018 تلویزیونی رونمایی کرد که قادر به آپ اسکیل ویدئوهای با رزولوشن پایین تر نیز می باشد. سامسونگ تلویزیون 88 اینچی و اولدی را در CES 2018 رونمایی کرده است که به کمک هوش مصنوعی می تواند ویدئو ها را آپ اسکیل نمایند و رزولوشن ویدئوها را افزایش دهند. سامسونگ در سال 2013 از تلویزیون 85 اینچی و 4K رونمایی کرد. این مدل از تلویزیون طراحی خاصی داد و سه‌پایه شکل می باشد؛ پنج سال بعد از معرفی این تلویزیون، سامسونگ تلویزیون 40 هزار دلاری، Q9S را معرفی نمود این تلویزیون نیز طراحی خاصی دارد و از هوش مصنوعی برخوردار است.

Q9S الگوریتم خاص خود را دارد که می تواند ویدئو هایی با رزولیشن پایین را آپ اسکیل کند و با این کار به محتوایی سازگار با نمایشگر سوپر های ‌ویژن خود برسد. سیستم Q9S می تواند این فرآیند را بیاموزد و با گذشت زمان آن را بهبود دهد. این سیستم با استفاده از هوش خود می تواند کیفیت ویدئو ها را اصلاح کند و با افزایش رزولیشن آن ها را ارتقا دهد.

همه می دانند که سامسونگ یکی از بزرگترین سازندگان تلویزیون در دنیا می باشد. اقدامات و فناوری های جدیدی که این غول فناوری کره ای ارائه می دهد در دنیای تلویزیون بسیار تاثیر گذار است. سامسونگ از سال 2019 به بعد تصمیم گرفته است که تلویزیون هایش را به دستیار صوتی گوگل مجهز کند که در ادامه به آن می پردازیم.

دستیار صوتی گوگل (Google Assistant)

تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ مجهز به دستیار صوتی گوگل می باشند. شاید در نمایشگاه CES 2019 شاهد رونمایی تلویزیون ‌های از سامسونگ باشیم که مجهز به دستیار صوتی گوگل سامسونگ هستند. دستیار صوتی گوگل امکانات بی شماری را در اختیار کاربران قرار می دهد و آن ها را شگفت زده می کند. قابلیت دستیار صوتی گوگل اولین بار توسط سامسونگ استفاده نشده است. شرکت های دیگر هم هستند که حتی قبل از سامسونگ از این دستیار صوتی استفاده می کرده اند. به عنوان مثال سازندگان دیگری مانند دستیار صوتی و دستیار صوتی (TCL) نیز پیش از این از دستیار صوتی گوگل در محصولات‌شان استفاده کرده‌اند.

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

دستیار صوتی در تلویزیون های ال جی و سامسونگ

ال جی که رقیب شماره یک سامسونگ می باشد تلویزیون‌های هوشمند مجهز به دستیار گوگل و دستیار صوتی (Alexa) را عرضه کرده است. کاربران تلویزیون‌های ال جی این امکان را دارند که اگر به اسپیکرهای آمازون یا گوگل متصل شوند بتوانند یکی از دستیارهای صوتی موجود در این تلویزیون‌ها را انتخاب کنند. حال آنکه در تلویزیون های سامسونگ  فقط به دستیار اختصاصی خود سامسونگ به نام آمازون (Bixby) امکان دسترسی وجود دارد.  آمازون در مقایسه با دستیار صوتی گوگل دستیاری است که از نظر قابلیت به پای دستیار صوتی گوکل نمی‌رسد و چندان برای کاربران نیز امکانات گسترده ای را فراهم نمی کند.

تفاوت دیگر دستیار صوتی در سامسونگ و ال جی این است که دستیار بیکسبی (Bixby) سامسونگ‌ در تلویزیون‌های هوشمند این شرکت نمی توانند از نرم‌ افزار شخص ثالث استفاده کنند در نتیجه باعث می شود که این دستیار صوتی کارهای محدودی را انجام دهد. که باعث می شود رضایت کاربران چندان جلب نشود. اما در مقایسه باید گفت که شرکت ال جی که از دستیار صوتی گوگل استفاده می کند  محیط بازتر دارد و امکان دسترسی به بلندگوهای وایرلس، استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها و کاربردهای دیگر را در اختیار کاربران قرار می دهد در صورتیکه دستیار صوتی سامسونگ این قابلیت ها را ندارد.

وجود هوش مصنوعی در تلویزیون های سامسونگ باعث شده است که این تلویزیون ها قابلیت های ویژه ای بیابند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

 • تلفیق هوش مصنوعی با تلویزیون های سامسونگ باعث شده اشت که مردم فقط به شبکه های تلویزیون دسترسی ندارند بلکه آن ها می توانند کانال های ماهواره، تلویزیون پروتکل اینترنتی، و حتی برنامه های OTT را دسترسی داشته باشند که این برنامه ها جزء برنامه های پر طرفدار می باشد
 • کاربران می توانند اپلیکیشن های متنوعی در تلویزیون های هوشمند خود داشته باشند
 • کاربران در میان برنامه های متنوع حق انتخاب دارند آن ها می توانند هر کدام را که دوست داشتند انتخاب نمایند
 • همانطور که می دانید ویژگی AI recommendation باعث می شود که محتوا ی مورد علاقه کاربران و آن هایی که به دفعات دیده شده اند جدا شوند و به راحتی در دسترس کاربران قرار گیرند و حتی محتوا های جدید و مشابه نیز معرفی شوند. در واقع  سیستم AI در تلویزیون اولویت های بینندگان را تجزیه و تحلیل می کند و آن هایی که مورد علاقه هستند را انتخاب می نماید و به بینندگان معرفی می کند
 • تلویزیون هوشمند سامسونگ، در قسمت لانچر در پایین صفحه نمایش قرار گرفته، حق انتخاب محتوا را برای مخاطب فراهم کرده است
 • با این قابلیت سرویس ها و کانال های مورد علاقه کاربران به صورت پیش فرض بر روی لانچر نشان داده می شوند
 • کاربران می توانند برای مدیریت محتوا های مورد علاقه شان از یک فرمان صوتی برای نمایش آنها استفاده کنند
 • ویژگی هایی مانند قابلیت پیش بینی برنامه و دستیار هوشمند، می تواند بینندگان تلویزیون های سامسونگ را شگفت زده کند
 • AI این امکان را برای تلویزیون فراهم می کند که شرایط آب و هوایی، زمان و موضوع روز را تجزیه و تحلیل کند و محتوایی مناسب با این موارد در اختیار کاربران قرار می دهد
 • قابلیت تشخیص هوشمند صدا این امکان را به کاربران می دهد که با سیستم صحبت کنند
 • این قابلیت این توانایی را دارد که محتوا را مطابق با سن و ویژگی های اخلاقی و نوع محتوای مورد علاقه کاربران تشخیص و آن ها را نمایش دهد
 • تلویزیون های هوشمند سامسونگ به صورت اتوماتیک کنسول های بازی و وسایل برقی اطراف را شناسایی می کند
 • تلویزیون های هوشمند سامسونگ دارای موتور هوشمند تصویر هستند که میزان روشنایی تصویر را طبق شدت نور تغییر می دهند
 • باید گفت که تلویزیون بدون فریم سامسونگ، شبیه یک قاب عکس هنری است که مجهز به سنسور هوشمندی می باشد

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

سنسور هوشمند حرکت چیست؟

تلویزیون های هوشمند سامسونگ این قابلیت را یافته  است که سنسور حرکت داشته باشد. یعنی وقتی فردی در این محیط وجود نداشته باشد صفحه نمایش خاموش می شود و  وقتی فردی در اتاق حرکت می کند این سنسور تلویزیون را روشن می کند. اینترنت اشیاء قابلیتی است که سامسونگ قصد دارد در محصولات خود را با این قابلیت به بازار ارائه دهد.

چگونه تنظیمات اپلیکیشن SmartThings را انجام دهیم؟

همانطور که پیشتر گفتیم برنامه هوشمند SmartThings باعث می شود که تمام دستگاه های سامسونگ در هر خانه ای به هم متصل شود و امکان مدیریت آن ها فراهم می شود. برنامه SmartThings، دستگاه های هوشمند موجود در منزل را تحت کنترل خود قرار می گیرد، شما می توانید به راحتی با داشتن این برنامه با در دست داشتن ریموت کنترل دستگاه های منزلتان را مدیریت نمایید. شما می توانید با کمک Samsung Account تنظیمات این قابلیت را به راحتی انجام دهید بعد از انجام تنظیمات SmartThings برنامه به طور خودکار کار خود را آغاز می کند و با سایر دستگاه ها سازگار می شود.

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

چگونه اپلیکیشن SmartThings را فعال کنیم؟

برای فعال کردن قابلیت SmartThings مراحل زیر را طی کنید:

 1. تلویزیون را روشن نمایید، ریموت کنترل را در دست بگیرید و با استفاده از آن، گوشی همراه و سایر دستگاه های هوشمند تان را به هم متصل کنید
 2. تمام اطلاعات گوشی هوشمند خودتان را از طریق Wi-Fi بر روی تلویزیون به اشتراک بگذارید
 3. اگر گوشی تان یک حساب سامسونگ دارد لازم نیست حساب مخصوص سامسونگ را بر روی گوشی نصب کنید با داشتن حساب سامسونگ به صورت خودکار محتوا ها ی گوشیتان بر روی تلویزیون به اشتراک گذاشته خواهند شد
 4. در قسمت آخر شما می توانید هر نوع برنامه ای که می خواهید بر روی تلویزیون قرار بگیرد را از روی گوشی خودتان انتخاب کنید. محتواهایی که انتخاب کرده اید  بر روی اسمارت هاب کپی می شوند و شما میتوانید به صورت خودکار وارد سیستم شوید و این محتوا ها را به آسانی مشاهده کنید.

what-is-smartthings-feature-on-samsung-smart-tv

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های سامسونگ موجود در بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ