تلویزیونراهنمای خرید تلویزیون

تلویزیون چند اینچ بخرم؟ | بهترین و مناسبترین سایز تلویزیون

تلویزیون چند اینچی بخرم؟

احتمالا شما هم از جمله کسانی هستید که قصد خرید تلویزیون را دارید. اولین سوالی که معمولا در خرید تلویزیون مطرح می شود این است که بهترین سایز برای یک تلویزیون چه سایزی است؟ یا تلویزیون چند اینچی باید بخریم؟ در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی به شما درباره سایز تلویزیون بدهیم، پس با ما همراه باشید.

what-size-tv-should-i-buy

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون ال جی 42LX3133,700,000 تومان
2تلویزیون ال جی 55UR730022,100,000 تومان
3تلویزیون ال جی 65C389,100,000 تومان
4تلویزیون ال جی 77C3205,900,000 تومان
5تلویزیون سونی 85X95L296,700,000 تومان
6تلویزیون سونی 55A80L81,200,000 تومان
7تلویزیون سونی 65A80L104,900,000 تومان
8تلویزیون سونی 77A80L217,800,000 تومان
9تلویزیون سونی 43X77L20,200,000 تومان
10تلویزیون سونی 50X77L23,900,000 تومان
11تلویزیون سونی 55X77L28,000,000 تومان
12تلویزیون سونی 65X77L37,400,000 تومان
13تلویزیون سونی 55X90K46,800,000 تومان
14تلویزیون ال جی 55LX1102,000,000 تومان
15تلویزیون سونی 85X90L143,600,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 65AU720031,300,000 تومان
17تلویزیون سونی 85X80L112,100,000 تومان
18تلویزیون ال جی 50UR800019,500,000 تومان
19تلویزیون سونی 75X80L80,700,000 تومان
20تلویزیون سونی 65X80L51,800,000 تومان
21تلویزیون ال جی 55UR800025,200,000 تومان
22تلویزیون پاناسونیک 75LX70040,100,000 تومان
23تلویزیون پاناسونیک 50LX70017,000,000 تومان
24تلویزیون پاناسونیک 55LX80024,600,000 تومان

 

قبل از خرید تلویزیون چه نکاتی را نباید فراموش کنیم!!!

تلویزیون ها یکی از ابزار های پیشرفته ای هستند که تقریبا در همه خانه های وجود دارند هیچ خانواده ای را سراغ ندارید که در خانه خود حداقل یک تلویزیون نداشته باشد. زمانیکه اقدام به خرید تلویزیون می کنیم، چون با مدل ها و انواع مختلفی از سایز ها روبرو می شویم ممکن است کمی گیج بشیم و سوالات زیادی برای ما پیش بیاید. بهتر است قبل از این که خرید تلویزیون را نهایی کنیم، ابتدا درباره ویژگی ها و قابلیت هایی که می خواهید تلویزیونمان داشته باشد اطلاعاتی کسب کنیم. برخی از افراد تصور می کنند که هر چه سایز تلویزیون بزرگتر باشد گزینه بهتریست، اما باید گفت که اینطور نیست. درست است که تنوع تلویزیون ها و سایز های آن بیشتر شده است اما باید تلویزیونی که می خریم مناسب خانه و بودجه ما نیز باشد.

برای کسانی که جای خاصی برای تلویزیون در نظر گرفتن و یا درست کرده اند، حین خرید یک تلویزیون،  ابعاد و اندازه تلویزیون اهمیت بیشتری دارد.

وقتی میخواهید تلویزیون بخرید و از فروشنده میپرسید این چند اینچ هست؟ آیا واقعا می دانید معنای اینچ چیست؟ اینچ یعنی اندازه صفحه نمایش؟ به نظر شما وقتی میگوییم ۴۰ اینچ یعنی اینکه نمایشگر ۴۰ سانتی متر است و آیا طول آن ۴۰ سانتی متر است یا عرض آن ؟

در پاسخ به سوال بالا باید بگوییم اندازه صفحه نمایش را با اندازه گیری قطر صفحه نمایش محاسبه می کنند و هر اینچ تقریبا معادل ۲٫۵ سانتی متر است. دانستن اندازه صفحه نمایش به همراه نسبت طول به عرض  می تواند به شما در خرید تلویزیونی که مد نظر دارید کمک کند.

what-size-tv-should-i-buy

خرید تلویزیون سایز بزرگ برای چه فضاهایی مناسب است؟

مدل های تلویزیون سایز های مختلف و مدل های گوناگونی دارند. هر شرکت تولید کننده با توجه به توان خودش قابلیت های مختلفی را در هر مدل از تلویزیون هایش قرار داده است. برخی از افراد که از نظر بودجه، بزرگترین سایز تلویزیون را می گیرند باید به نکات دیگری هم توجه داشته باشند، از جمله این نکات توجه به زاویه دید، فاصله نشستن از تلویزیون و حتی اندازه اتاق است که باید آنها را در نظر گرفت و متناسب با این نکات تلویزیونی مناسبی را برای خرید انتخاب کنید. جزء افرادی نباشید که تصور می کنند هر چه تلویزیون سایز بیشتری داشته باشد مناسب تر است. برای انتخاب سایز باید به وضوح آن و فاصله ای که از تلویزیون می نشینید توجه کنید. وقتی می خواهید فیلمی را با کیفیت فول اچ دی تماشا کنید که تعداد پیکسل های آن 1080 پیکسل می باشد، می توانید در فاصله استاندارد جزئیات بیشتر و وضوح بالای تصاویر را ببینید زیرا در فاصله استاندارد بیشترین تعداد پیکسل ها دیده می شود. اگر فاصله تان را از استاندارد بیشتر یا کمتر کنید، طبیعی است که تعداد پیکسل هایی که قابل مشاهده می باشند از 1080 پیکسل کاهش می یابد در نتیجه وضوح تصویر و کیفیت به شدت کاهش می یابد. اگر می خواهید وضوح تصویر را را با کیفیت مناسب ببینید باید در فاصله مناسب نیز قرار بگیرید و این موضوع برای تمام تلویزیون ها صدق می کند زیرا همیشه برای چشم محدودیت هایی وجود دارد و وضوح زاویه دید به اندازه بینایی کاربران وابسته است.

what-size-tv-should-i-buy

صفحه نمایش بزرگ، احساس راحتی بیشتری به کاربران می دهد

هر چه صفحه نمایش بزرگتر ، لذت تماشای تصاویر هم بیشتر خواهد بود. البته تعیین فاصله مناسب از تلویزیون نیز می تواند سطح بیشتری از تلویزیون را در جلوی دید مستقیم شما قرار دهد. طبیعی است که هر چه سطح بیشتری از تلویزیون دارای میزان روشنایی یکسانی باشد، کیفیت بهتری را احساس خواهید کرد، اما چرا تلویزیونی با صفحه نمایش کوچک نخریم! به نظر شما یک تلویزیون 43 اینچی با تلویزیون های قدیمی کوچک چه فرقی دارد! شما که تازه این تصمیم مهم را برای خرید گرفته اید و می خواهید جان تازه ای به سالن و محیط بدهید و شاید هم بخواهید تجربه ای متفاوت از تماشای فیلم داشته باشید، بدیهی است که چنین حسی با تلویزیونی 40 اینچی به دست نمی آید. اگر می خواهید با دیدی متفاوت و با حسی تازه تر برنامه های متنوع تلویزیون را ببینید، این احساس با تلویزیون های 50 اینچی به بالا بدست می آید. پس پولتان را هدر ندهید و حتماً به تلویزیون های در اندازه ی بزرگ هم فکر کنید.

what-size-tv-should-i-buy

وضوح زاویه دید در تلویزیون ها چگونه است؟

اولین نکته ای که باید در خرید تلویزیون به آن توجه کنیم وضوح تصویر در زوایای مختلف تلویزیون است. همواره به این نکته توجه داشته باشید که برای اندازه گیری سایز تلویزیون باید آن را به صورت مورب اندازه گرفت. یعنی می توانیم از گوشه سمت راست بالا را تا گوشه سمت چپ از پایین را اندازه بگیریم در اینصورت سایز تلویزیون را به دست آورده ایم. به عنوان مثال اگر تلویزیون شما 40 اینچ باشد باید وقتی گوشه ای از بالای تلویزیون را به سمت مخالف آن در پایین وصل کنیم و اندازه گیری کنیم به عدد 40 می رسیم و این روش برای اندازه گیری تمام  تلویزیون های یکسان است.

عامل دیگری که در انتخاب شما موثر است این است که به وضوح تلویزیون خود توجه کنید، اگر تلویزیون شما وضوح بالایی داشته باشد، در اینصورت شما هنگام تماشای تلویزیون از دیدن تصاویر زیبا لذت خواهید برد. اگر تلویزیون شما وضوح بالایی دارد می توانید فاصله تان را تا تلویزیون کاهش دهید. اگر تلویزیون فورکا دارید می توانید در فاصله نزدیک آن بنشینید و محتواهای مختلف را با دقت بیشتری تماشا کنید در صورتیکه در تلویلزیون فول اچ دی شاید نتوانید فاصله را با تلویزیون کم کنید.

تلویزیون های 4k با سایز کوچک و با وضوح بالا که زاویه دید خوبی دارند را می تواند با تلویزیون های فول اچ دی سایز بزرگ که وضوح دید کمتر و زاویه دید محدودتر دارند جایگزین کرد.

what-size-tv-should-i-buy

برای انتخاب سایز تلویزیون باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

  • اندازه ی اتاقی که تلویزیون در آن قرار دارد چقدر است؟ ما با چه فاصله ای از تلویزیون می نشینیم؟
  • کیفیت تلویزیونی که قصد داریم بخریم چه قدر باشد؟ می تواند کیفیت تلویزیون فول اچ دی، فور کا و ایت کا باشد.
  • تلویزیونی که می خواهیم بخریم، با چه قیمتی است؟ آیا توان خرید تلویزیونی با سایز های بسیار بزرگ را داریم؟

اندازه اتاقی که تلویزیون در آن قرار دارد چقدر است؟ ما با چه فاصله ای از تلویزیون می نشینیم؟

اولین عاملی که در انتخاب سایز تلویزیون باید به آن توجه کنیم اندازه اتاقی است که تلویزیون را قرار است در آن بگذاریم. این عامل با سایز تلویزیون رابطه مستقیمی دارد. اگر فاصله ما از تلویزیون زیاد باشد و فضای اتاق نیز بزرگ باشد در اینصورت سایز تلویزیون ما کوچک به نظر می رسد اما اگر برعکس باشد یعنی اتاق کوچک و فاصله نزدیک باشد، کوچکترین سایز تلویزیون نیز بزرگ به نظر می رسد.

نکته دیگری که در انتخاب سایز تلویزیون باید به آن توجه شود این است که می خواهید تلویزیون را روی میز تلویزیون استفاده کنید یا آن را به دیوار متصل نمایید. اینکه بر اساس این دو مدل چه سایزی را بر اساس اندازه اتاق انتخاب می کنید می تواند گزینه های زیادی را در اختیار شما بگذارد. به طور کلی در این عامل باید به این نکته توجه داشته باشید که سایز تلویزیون مورد نظری که می خواهید بخرید، باید با فضایی که قرار است آن جا باشد متناسب گردد.

معمولا برای مشاهده ی  تلویزیون‌های FULL HD بهترین فاصله یک و نیم تا دو و نیم برابر صفحه می باشد.

what-size-tv-should-i-buy

فاصله نشستن از تلویزیون 4K باید چقدر باشد؟

تلویزیون‌های 4K به دلیل این که نسبت به تلویزیون های فول اچ دی 4 برابر پیکسل بیشتری دارند به همین دلیل جزئیات بیشتری را نیز نمایش می دهند اما این به آن معنی نیست که شما فاصله خود را با این تلویزیون ها کم کنید، زیرا در اینصورت وضوح و کیفیت بالایی را نخواهیم دید و اگر فاصله را زیاد کنیم نیز بسیاری از پیکسل ها را از دست می دهیم و دیگر نمی توانیم از فاصله زیاد پیکسل ها را ببینیم. اگر اتاق بزرگی دارید که قصد دارید تلویزیون تان را در آن قرار دهید یا به عبارتی فاصله شما از تلویزیون زیاد می شود، در این صورت باید تلویزیون 4k را انتخاب نمایید زیرا این مدل از تلویزیون ها از (High Dynamic Range HDR) پشتیبانی می کنند، HDR که مخفف عبارت High Dynamic Range می باشد کنتراست و همچنین طیف رنگی گسترده را در هر محتوای HDR بهبود می بخشد.

what-size-tv-should-i-buy

کیفیت تلویزیونی که قصد داریم بخریم باید چقدر باشد؟

کیفیت تلویزیون تاثیر مستقیمی بر وضوح صفحه نمایش تلویزیون ها دارد. کیفیت تلویزیون ها هر روز بیشتر میشوند و امکانات بیشتر ی را در اختیار کاربران قرار می دهند. شاید در چند سال پیش تمایل به استفاده از تلویزیون هایی با سایز بزرگ وجود داشت اما امروزه تمرکز تولید کنندگان بر سایز های کوچک همراه با کیفیت های خوب و عالی می باشد. کیفیت هایی که زاویه دید خوبی دارند و می توان آن را از هر گوشه از اتاق با وضوح و کیفیت عالی مشاهده کرد. امروزه تلویزیون های فورکی 4k در سایز های کوچک و با کیفیت های بالا تولید می شوند و به همین دلیل وضوح تصویر HD این روزها به طور عمده برای صفحه نمایش های کوچکتر اختصاص داده شده است که اندازه های آن بین 24 تا 36 اینچ است.

what-size-tv-should-i-buy

چقدر برای خرید تلویزیون هزینه کنیم؟ آیا توان خرید تلویزیون سایز بزرگ را داریم؟

پیش از اینکه بخواهیم به سایز تلویزیون مورد نظرمان حتی فکر کنیم باید به بودجه ای که تصمیم داریم برای تلویزیون خرج کنیم دقت کنیم، بودجه ما می تواند خیلی از گزینه ها را در لیست ما حذف کند و انتخاب های محدودتری را برای ما باقی گذارد. اگر بخواهیم مدل های تلویزیون را از نظر قیمت دسته بندی کنیم باید بگوییم که تقریبا گران ترین تلویزیون ها، تلویزیون های سونی می باشند. در رتبه دوم تلویزیون های ال جی قرار دارد، که نسبت به تلویزیون های سونی از قیمت مناسب تری برخوردار است. رتبه سوم هم مربوط به تلویزیون های سامسونگ است. سامسونگ نسبت به برند های دیگر قیمت کمتری دارد و سهم بیشتر از فروش بازار را در دست دارد. باید به این نکته هم اشاره کرد که مطمئنا سایزهای کوچکتر در همه برند ها قیمت کمتری نسبت به سایز های بزرگتر دارند.

هرچند تماشای تلویزیون با سایز بزرگ هیجان انگیز می باشد اما باید بدانید که سایز تنها عامل برای خرید تلویزیون نیست و باید به عوامل دیگر نیز توجه داشت. وجود تلویزیون هایی با سایز بزرگ در خانه، نمای زیباتری ایجاد می کند اما باید این موضوع را هم دانست که تا محتوای مناسب آن ها در دسترس نباشد، این سایزهای بزرگ چندان مفید نخواهند بود و به کار نمی آیند. ما توصیه می‌کنیم غیر از سایز تلویزیون، موارد دیگری همچون محتوایی که در دسترس دارید، فضای شما و فاصله تان از تلویزیون و همچنین میزان بودجه‌تان را هم در نظر بگیرید.

اگر فضای خانه تان بزرگ است و مبلمانتان را در فضای نشیمن بصورت گسترده قرار داده‌اید یا بصورت گروهی و با افراد زیادی به تماشای تلویزیون می‌ پردازید، باید تلویزیونی را انتخاب کنید که زاویه دید وسیع تری داشته باشد، مانند تلویزیون OLED که بدون هیچ گونه تاری و تغییری در رنگ یا کنتراست، تصویری فوق العاده را برای شما نمایش می دهند.

what-size-tv-should-i-buy

می خواهید تلویزیونتان چه فناوری ای داشته باشد؟

بعد از اینکه عواملی همچون قیمت، کیفیت و وضوح و اندازه ی اتاق را در نظر گرفتید اکنون می توانید به این موضوع بپردازید که می خواهید تلویزیون شما چه فناوری ای داشته باشد. یعنی از میان فناوری های Oled ،Led یا Qled کدام را برای تلویزیوننتان می پسندید! پس حتما قبل از خرید درباره این فناوری ها و تفاوت آن ها با یکدیگر خوب تحقیق کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. خود فناوری ای که در تلویزیون وجود دارد بر قیمت آن موثر است، به عنوان مثال تلویزیون Oled نسبت به مدل های Led قیمت بالاتری دارند.

what-size-tv-should-i-buy

فاصله نشتن از تلویزیون باید چقدر باشد؟

به طور کلی برای تعیین سایز تلویزیون دو راه THX و SMPTE  پیشنهاد شده است. در ادامه این دو را ه را با مثال توضیح می دهیم.

THX در زمینه صدا و تصویر استاندارد فعالیت می کند. THX متعلق به Lucasfilm جرج لوکاس می باشد که اظهار کرده است تلویزیون باید با زاویه دید 40 درجه تولید شود.

2 متر  200 سانتیمتر * 0.84 = 168

0.393701 *168 = 66 اینچ

به عنوان مثال، طبق استاندارد THX برای فاصله‌ 2 متر یک تلویزیون 65 اینچ میتواند مناسب باشد.

SMPTE همان جامعه مهندسان تصویر متحرک و تلوزیون می باشند، اینان اظهار داشته اند که تلویزیون باید با زاویه دید 30 درجه تولید شود.

2 متر 200 سانتیمتر * 0.625 = 125

0.393701 *125 = 49 اینچ

به عنوان مثال بر اساس پیشنهاد SMPTE برای فاصله 2 تا 2.5 متر طبق این استاندارد یک تلویزیون 49 یا 50 اینچ مناسب است.

برخی ممکن است در برخورد با این اعداد و ارقام کمی سردرگم شوند، نگران نباشید معمولا افراد برای خرید فقط به بودجه خود و سلیقه خود توجه می کنند. بودجه و سلیقه ی عموم مردم امروزه 55 اینچ می باشد.

what-size-tv-should-i-buy

در جدول زیر ویژگی های هر سایز را قرار داده ایم با توجه به این جدول و نیازی که دارید می توانید سایز مناسب منزلتان را انتخاب کنید.

سایز هاقابلیت ها
تلویزیون 32 اینچ یا سایزهای کوچکتر از آنکیفیت بیشتر تلویزیون های 32 اینچ کیفیت HD می باشد

این سایز از تلویزیون ها برای فضاهای کوچک و محدود مثل اشپزخانه و اتاق خواب مناسب هستند

این سایز از تلویزیون ها برای استفاده به عنوان مانیتور کامپیوتر بسیار مناسب هستند

این سایز از تلویزیون ها برای افرادی که نمی توانند هزینه زیادی بابت خرید تلویزیون بپردازند بسیار مناسب هستند

تلویزیون 40 و 43 اینچ  به این سایز ها سایز های متوسط گفته می شودکیفیت تلویزیون های 40 و 43 اینچ ،کیفیت FULL HD و 4K می باشد

این سایز از تلویزیون ها برای افرادی که تلویزیون با سایز کوچک اما با کیفیت بالا می‌خواهند بسیار مناسب است

این سایز از تلویزیون ها برای گیم نیز عالی می باشد

تلویزیون 49 اینچ به این تلویزیون ها سایز متوسط به بالا می گویند

 

کیفیت تلویزیون‌های 49 اینچ کیفیت FULL HD و 4K می باشد

این سایز از تلویزیون ها برای بیشتر فضاها مناسب هستند و با توجه به سایز متوسطی که دارند از قیمت مناسبی نیز برخوردارند

این سایز  از تلویزیون ها در همه برندها تنوع زیادی دارن

این سایز  از تلویزیون ها از پرطرفدارترین سایز ها می باشند

تلویزیون 55 اینچ، 65 اینچ و 75 اینچ به این تلویزیون ها سایز بزرگ گفته می شود.

 

این سایز از تلویزون ها فقط در کیفیت های 4K و 8K تولید می‌شوند

سایزهای بزرگ برای اتاق بزرگ با مبلمان گسترده بسیار مناسب می باشد

این سایز ها برای خانواده‌های پر جمعیت که به دنبال بهترین کیفیت هستند مناسب است

این سایزهای بزرگ محتواهای با کیفیت نیز لازم دارند که همه به آن دسترسی ندارند

قیمت این سایزها بالا است

این سایز ها برای کسانی مناسب است که از لحاظ بودجه و فضا مشکل ندارند

تلویزیون‌های با کیفیت OLED فقط در این سایزهای بزرگ تولید می‌شوند

این سایز ها برای افرادی که به دنبال کیفیتی فوق العاده هستند مناسب می باشد

نسبت طول به عرض چیست و چه کاربردی در تلویزیون دارد؟

Aspect Ratio یا نسبت تصویر گزینه بسیار مهمی محسوب می شود. محاسبه آن هم از تقسیم طول به عرض بدست می آید. یعنی چی؟ به طور مثال فروشنده به شما می گوید این تلویزیون دارای نسبت تصویر ۱۶:۹ است. در واقع منظور فروشنده این است که این نمایشگر در اصل یک نمایشگر Full hd است. به عبارتی دیگر، با توجه رزولوشن Full HD که ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل می باشد، نسبت طول به عرض برابر خواهد بود با ۱۹۲۰ تقسیم بر ۱۰۸۰ یا همان ۱۶ به ۹ که این تقسیم را به صورت ۱۶:۹ نوشته و بیان می کنند (۱۶ به ۹).

محاسبه نسبت طول به عرض

طول = D

عرض= W

سایز تلویزیون= وتر مثلث قائم الزاویه R

در نتیجه خواهیم داشت: D/W=1.77777777 و می توان این رابطه را به صورت D=1.77777777*W نیز نوشت. از طرفی می دانیم که (طبق رابطه فیثاغورث) مجموع مربعات دو ضلع یک مثلث قائم الزاویه برابر است با مربع وتر. یعنی:

با جای گذاری مقادیر در این رابطه خواهیم داشت:

با حل کردن مسئله فوق مقدار W برحسب اینچ به دست خواهد آمد: اینچ W=23.97

که با جای گذاری در رابطه D=1.77777777*W مقدار D نیز بر حسب اینچ به دست خواهد آمد: اینچ D=42.6

با اطلاع از اینکه هر اینچ برابر ۲٫۵۴ سانتی متر است، می توان مقادیر فوق را به سانتی متر تبدیل کرد:

سانتی متر W=60.9

سانتی متر D=108.2

اندازه عرض و ارتفاع تلویزیون برحسب سانتی متر را با دانستن سایز یا اینچ تلویزیون می توان محاسبه کرد.

برای افرادی که تلویزیون خود را در جاهای خاصی از خانه نصب می کنند و میخواهند اندازه ارتفاع و عرض تلویزیون را قبل از خرید بدانند به دست می دهد.

what-size-tv-should-i-buy

اندازه تلویزیونها برحسب سانتی متر

۳۲ اینچ
ارتفاع: ۳۹٫۸ / عرض:۷۰
۳۷ اینچ
ارتفاع: ۴۵ / عرض: ۸۱
۴۰ اینچ
ارتفاع: ۴۹٫۷ /عرض: ۸۸٫۳
۴۲ اینچ
ارتفاع: ۵۲٫۱ / عرض: ۹۲٫۷
۴۳ اینچ
ارتفاع: ۵۳٫۳ / عرض:۹۵٫۱
۴۶ اینچ
ارتفاع: ۵۷٫۱ / عرض: ۱۰۱
۴۸ اینچ
ارتفاع: ۵۹٫۶ /عرض: ۱۰۵٫۹
۴۹ اینچ
ارتفاع: ۶۰٫۹ /عرض: ۱۰۸٫۲
۵۰ اینچ
ارتفاع: ۶۲٫۲ /عرض: ۱۱۰٫۴
۵۵ اینچ
ارتفاع: ۶۸٫۳ / عرض: ۱۲۱٫۴
۵۸ اینچ:
ارتفاع: ۷۲٫۱ / عرض: ۱۲۸٫۲
۶۰ اینچ
ارتفاع: ۷۴٫۴ /عرض: ۱۳۲٫۵
۶۵ اینچ
ارتفاع: ۸۰٫۷ / عرض: ۱۴۳٫۵
۷۹ اینچ
ارتفاع: ۹۷٫۹ / عرض: ۱۷۴٫۴
۸۰ اینچ
ارتفاع: ۹۹٫۳ /عرض: ۱۷۶٫۷
۸۵ اینچ
ارتفاع: ۱۰۵٫۶/ عرض: ۱۸۷٫۷
۹۵ اینچ
ارتفاع: ۱۱۸٫۱ /عرض: ۲۰۹٫۸

what-size-tv-should-i-buy

 

لیست قیمت روز تلویزیون های سایز کوچک موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون ال جی 42LX3133,700,000 تومان
2تلویزیون سونی 43X77L20,200,000 تومان
3مانیتور سامسونگ F24G35TFWM9,500,000 تومان
4تلویزیون سامسونگ 43BU800017,700,000 تومان
5تلویزیون ال جی 43LM550013,600,000 تومان
6تلویزیون ال جی 43UP750016,600,000 تومان
7تلویزیون ال جی 43UP815016,600,000 تومان
8تلویزیون ال جی 32LP500B7,800,000 تومان
9تلویزیون ال جی 43UP775016,600,000 تومان
10تلویزیون ال جی 43UP755016,600,000 تومان
11تلویزیون ال جی 43UQ800017,200,000 تومان
12تلویزیون ال جی 43NANO7917,300,000 تومان
13تلویزیون ال جی 43UQ810017,200,000 تومان
14تلویزیون ال جی 43UQ750014,800,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 40T530011,200,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 43LS05T67,000,000 تومان
17تلویزیون سامسونگ 43T530012,700,000 تومان
18تلویزیون سامسونگ 32T53008,900,000 تومان
19تلویزیون شیائومی 32A210,200,000 تومان
20تلویزیون شیائومی 43A216,600,000 تومان
21تلویزیون شیائومی 43P116,500,000 تومان
22تلویزیون شیائومی L43M5-5ASP17,900,000 تومان
23مانیتور شیائومی Mi 23.8 Desktop Monitor 1C6,600,000 تومان
24تلویزیون شیائومی L32M5-5ASP9,900,000 تومان

 

لیست قیمت روز تلویزیون های سایز متوسط موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون ال جی 55UR730022,100,000 تومان
2تلویزیون سونی 55A80L81,200,000 تومان
3تلویزیون سونی 50X77L23,900,000 تومان
4تلویزیون سونی 55X77L28,000,000 تومان
5تلویزیون سونی 55X90K46,800,000 تومان
6تلویزیون ال جی 55LX1102,000,000 تومان
7تلویزیون ال جی 50UR800019,500,000 تومان
8تلویزیون ال جی 55UR800025,200,000 تومان
9تلویزیون پاناسونیک 50LX70017,000,000 تومان
10تلویزیون پاناسونیک 55LX80024,600,000 تومان
11تلویزیون پاناسونیک 55LX70026,300,000 تومان
12تلویزیون سامسونگ 55CU700025,100,000 تومان
13تلویزیون سامسونگ 55Q80B39,700,000 تومان
14تلویزیون سامسونگ 55QN85B48,900,000 تومان
15تلویزیون سامسونگ 50AU800018,900,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 55Q70A32,900,000 تومان
17تلویزیون سامسونگ 55AU900025,800,000 تومان
18تلویزیون سامسونگ 55BU850022,800,000 تومان
19تلویزیون سامسونگ 55BU800022,400,000 تومان
20تلویزیون سامسونگ 50BU850020,500,000 تومان
21تلویزیون سامسونگ 55Q70B33,500,000 تومان
22تلویزیون ال جی 60UP800031,800,000 تومان
23تلویزیون ال جی 50UP775019,500,000 تومان
24تلویزیون ال جی 50UQ900022,800,000 تومان

 

لیست قیمت روز تلویزیون های سایز بزرگ موجود در بازار

ردیفنام محصولقیمتبررسی و خرید
1تلویزیون ال جی 65C389,100,000 تومان
2تلویزیون ال جی 77C3205,900,000 تومان
3تلویزیون سونی 85X95L296,700,000 تومان
4تلویزیون سونی 65A80L104,900,000 تومان
5تلویزیون سونی 77A80L217,800,000 تومان
6تلویزیون سونی 65X77L37,400,000 تومان
7تلویزیون سونی 85X90L143,600,000 تومان
8تلویزیون سامسونگ 65AU720031,300,000 تومان
9تلویزیون سونی 85X80L112,100,000 تومان
10تلویزیون سونی 75X80L80,700,000 تومان
11تلویزیون سونی 65X80L51,800,000 تومان
12تلویزیون پاناسونیک 75LX70040,100,000 تومان
13تلویزیون پاناسونیک 65LX80032,500,000 تومان
14تلویزیون پاناسونیک 65LX70027,500,000 تومان
15تلویزیون پاناسونیک 75LX80046,500,000 تومان
16تلویزیون سامسونگ 65CU700033,700,000 تومان
17تلویزیون سامسونگ 65Q70B50,400,000 تومان
18تلویزیون سامسونگ 65Q90T61,500,000 تومان
19تلویزیون سامسونگ 65Q60B40,100,000 تومان
20تلویزیون سامسونگ 65BU850037,200,000 تومان
21تلویزیون ال جی 70NANO7549,000,000 تومان
22تلویزیون ال جی 75NANO7560,900,000 تومان
23تلویزیون ال جی 75NANO7963,400,000 تومان
24تلویزیون ال جی 65UP815034,700,000 تومان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ