امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

کانال یابی تلویزیون سونی

کانال یابی تلویزیون سونی

اگر شما هم جزء کاربرانی هستید که به تازگی تلویزیون سونی خریده‌اید و می‌خواهید کانال یابی تلویزیون سونی را انجام دهید با ما همراه باشید. حتی در برخی از مواقع این احتمال وجود دارد که کانالهای تلویزیون کاربران حذف شده باشد این آموزش به شما کمک می‌کند که چگونه تلویزیون سونی خودتان را کانال یابی نموده و کانال‌های حذف شده را بازگردانید یا اینکه چیدمان آنها را مرتب کنید. در تلویزیون سونی امکانات و قابلیت‌های وجود دارد که به شما امکان کانال یابی خودکار و چیدمان آن‌ها را فراهم می‌کند برای کانال یابی تلویزیون سونی مراحل زیر را طی کنید.

لیست قیمت بهترین تلویزیون های سونی موجود در بازار


سونی یکی از برندهای پرطرفدار در میان کاربران می‌باشد. این برند محصولات خوب و با کیفیت بالایی در اختیار کاربران قرار داده است. برند سونی ده‌ها مدل تلویزیون به بازار عرضه کرده است در ادامه دستورالعملی را به برای شما ارائه میدهیم که در میان کاربران محبوب ترین و آسان ترین روش بوده و برای تمامی مدلهای تلویزیون نیز پاسخگو می‌باشد به همین دلیل ممکن است روشی که در ادامه می‌گوییم برای تلویزیون شما کار نکند شما می‌توانید در قسمت نظرات مشکل خودتان را بیان نموده و از مشاوران حرفه‌ای زیگمو راهنمایی دریافت کنید. تلویزیون‌ها از گیرنده‌های مختلفی پشتیبانی می‌کنند. در تلویزیون‌هایی که توسط برندهای مختلف به بازار عرضه شده است امکان کانال یابی وجود دارد و برای این کار نیز تنظیماتی در نظر گرفته شده است. تلویزیون‌های سونی نیز همانند سایر تلویزیون‌ها دارای کانال یابی بوده و شما با انجام تنظیماتی ساده می‌توانید شبکه‌های تلویزیونی خودتان را شناسایی و در صورت تمایل آنها را ذخیره نمایید. تلویزیون‌ها با توجه به اینکه در هر منطقه چه کانال‌هایی وجود دارد مجموعه‌ای از شبکه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد شما حتی می‌توانید کانال‌های مورد نظر خودتان را جستجو و ذخیره کنید.

کانال یابی تلویزیون سونی
کانال یابی تلویزیون سونی

برای اینکه بتوان کانال‌های تلویزیون سونی را پیدا نمود و آنها را ذخیره کرد باید تنظیماتی را انجام داد :
1. در قدم اول باید مطمئن شوید که آنتن تلویزیون را به تلویزیون متصل نموده اید.
2. سپس برای تنظیمات کانال در تلویزیون‌های سونی باید وارد منو یا تنظیمات تلویزیون شوید.
3. شما برای وارد شدن به منو یا تنظیمات به راحتی می‌توانید از ریموت کنترل دکمه HOME را فشار دهید.
4. برای اینکه در تلویزیونهای سونی تنظیمات کانال یابی را انجام دهید ابتدا باید تنظیمات آنالوگ و دیجیتال را نیز انجام داده باشید.
5. تنظیمات آنالوگ و دیجیتال به دو صورت خودکار و دستی انجام می‌شود اگر بخواهید به صورت خودکار موج یابی آنالوگ را انجام دهید باید بدانید که کانال‌های آنالوگ به صورت خودکار موج یابی می‌شوند اگر بخواهید از تنظیمات دستی استفاده نمایید باید ابتدا قبل از اینکه مسیر [کانال]/ AFT]] [فیلتر صدا]/[پرش]/[سیستم رنگ] باید PROG +/– را انتخاب نمایید.
6. بعد از انجام کانال یابی در تلویزیون سونی شما می‌توانید کانال‌هایی را که پیدا کرده اید مرتب سازی نمایید.
با انجام موج یابی خودکار دیجیتال تمامی کانالها به صورت خودکار جستجو شده و شما می‌توانید آنها را ذخیره نمایید به طور کلی برای انجام تنظیمات کانال تلویزیون سونی دو نوع موج یابی دیجیتال نرمال و کامل گزینه‌هایی هستند که در پیش روی شما قرار دارند. منظور از موج یابی نرمال کانال‌هایی هستند که در منطقه یا کشور شما وجود دارد و شما می‌توانید آن‌ها را جستجو نموده و ذخیره نمایید. موج یابی کامل نیز این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که کانال‌های موجود را فارغ از منطقه یا کشور جستجو نموده و محتواهای آنها را در اختیار خود داشته باشید. شما با انجام این تنظیمات به راحتی می‌توانید کانال‌هایی را جستجو نموده و سیگنال آنها را دریافت نمایید.

کانال یابی تلویزیون سونی
نتیجه گیری

برند سونی یکی از محبوب‌ترین برند‌ها در میان کاربران می‌باشد که در عرصه تولید لوازم خانگی مشهور است. بسیاری از کاربران تمایل دارند به خاطر کیفیت ساخت تلویزیون‌های سونی، تلویزیون سونی بخرند. اگر شما جزو کسانی هستید که به تازگی تلویزیون سونی خرید یا اینکه کانال‌های تلویزیون شما حذف شده است میتوانید با مطالعه این مقاله کانال یابی تلویزیون سونی انجام دهید. در این مقاله چگونگی کانال یابی تلویزیون سونی را برای شما شرح دادیم به طور کلی برای انجام کانال یابی دو روش پیش روی کاربران وجود دارد یک روش کانال یابی خودکار و دیگری کانال یابی دستی است. باید به این نکته توجه داشته باشید که برای انجام کانال یابی دستی شما باید فرکانس استان خودتان را داشته باشید و پیش از انتخاب مسیر کانال باید PROG +/– را برای انتخاب شماره برنامه به همراه کانال فشار دهید. برای انجام تنظیمات کانال یابی تلویزیون سونی شما ابتدا باید وارد منوی تنظیمات تلویزیون شده و سپس تنظیمات آنالوگ و دیجیتال را انجام دهید. با انجام موج یابی خودکار تمامی کانال‌های آنالوگ در اختیار شما قرار می‌گیرد به طور کلی در تنظیمات کانال تلویزیون سونی دو نوع موج یابی دیجیتال نرمال و کامل وجود دارد. منظور از موج یابی نرمال این است که شما می‌توانید سیگنال‌هایی را دریافت نمایید که در منطقه یا کشور شما وجود دارد و منظور از موج آبی کامل این است که شما کانال‌هایی را در دسترس دارید که بدون توجه به منطقه یا کشور در اختیار شما می‌باشد.

کانال یابی تلویزیون سونی

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های سونی موجود در بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ