امکانات تلویزیون + آموزشتلویزیون

تلویزیون SUHD چیست؟

تلویزیون سوپر الترا اچ دی SUHD سامسونگ چیست؟

آیا تاکنون نام تلویزیون های SUHD را شنیده اید؟ آیا می دانید که این مدل از تلویزیون ها با UHD چه تفاوتی دارند؟ تلویزیون SUHD به چه معنی است و چه تفاوتی با UHD یا 4k دارد؟ در این مقاله قصد داریم پاسخ این سوالات را برایتان بیان کنیم. اگر قصد خرید تلویزیون دارید توصیه ما این است که پیش از خرید حتما با اصطلاحات و فناوری هایی که هر ساله توسط تولیدکنندگان برای برند های مختلف استفاده می شود آشنا شوید و سپس تناسب با بودجه ای که قرار است هزینه کنید بهترین انتخاب را داشته باشید، با ما همراه باشید.

what-is-suhd-tv

لیست قیمت بهترین تلویزیون های موجود در بازار

 

فرق تلویزیون 4K با تلویزیون UHD چیست؟

بیشتر کاربران تلویزیون عبارت فورکا 4K را شنیده اند. ممکن است آن ها عبارت UHD را کمتر شنیده باشند. برخی از کاربران این دو عبارت را شبیه به هم می دانند و تقریبا ممکن است به جای هم نیز استفاده کنند. اما باید این نکته را بگوییم که در صنعت سینما این دو اصطلاح متفاوت هستند. حتی کاربرد فورکا در دنیای تلویزیون و سینما متفاوت است. صنعت سینما این دو واژه را با رزولوشن های (رزولوشن و وضوح در واقع همان تعداد پیکسل‌ های عمودی صفحه نمایش آنهاست) مختلفی می شناسد.

what-is-suhd-tv

کیفیت فورکا در استاندارد سینما

در صنعت سینما منظور از واژه 4K، رزولوشن 4096 ×2160 می باشد در حالی که  در صنعت نمایشگر های خانگی منظور از واژه Definition UHD Ultra High، رزولوشن 3840×2160 می باشد. بنابراین می توان اینگونه نتیجه گرفت که 4K در اصل استاندارد سینما می باشد.

کیفیت یو اچ دی UHD استانداردی برای صنعت تلویزیون

UHD از کنار هم قرار گرفتن حروف اول Ultra High Definition تشکیل شده است. این استاندارد در دنیای تولید کنندگان نمایشگر و تلویزیون و تولید کنندگان محتوا به کار می رود و با اصطلاح فورکا که برای صنعت سینما می باشد متفاوت است اما جای تعجب این جاست که بر روی تمام تلویزیون ها اصطلاح فورکا را می بینیم نه UHD زیرا رزولوشن واقعی تلویزیون ها 3840×2160 است. حال این سوال پیش می آید که چرا فورکا را به جای UHD به کار می برند؟ تولید کنندگان به خاطر بی خبری یا غیره این اصطلاح را به کار نمی برند بلکه برای اینکه فروش بیشتری داشته باشند و به اصطلاح بازار یابی انجام دهند اصطلاح فورکا را به کار می برند. با گذشت زمان که اطلاعات کاربران افزایش یافت و تفاوت این دو اصطلاح را بهتر درک کردند، جای به کاربردن فورکا از عبارت 4K UHD استفاده کردند و این باعث شده ابهامی را که قبلا وجود داشت از بین رود.

هر کدام از برند ها و شرکت های تولید کننده تلویزیون برای اینکه از کیفیت تصویر خود سخن بگویند عبارت های مختلفی را برای نام 4K به کار می بردند. در جدول زیر نام کیفیت فورکا در هر برند معرفی شده است. اگر این نام را بر روی تلویزیون های خود دیدید، منظور همان کیفیت 4K UHD است.

نام کمپانیعبارت به کار رفته برای نام استاندارد 4K در تلویزیون
تلویزیون های سامسونگUHD TV
تلویزیون های سامسونگ4K Ultra HD TV
تلویزیون های سونی4K Ultra HD TV
تلویزیون های ویزیو4K Ultra HD TV

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر این عبارت ها را بر روی تلویزیون مشاهده کردید، به آن معنی است که تلویزیون شما از کیفیت UHD با همان رزولیشن و وضوح 3840*2160 پشتیبانی می کند.

what-is-suhd-tv

ویژگی ها و عملکرد تلویزیون SUHD سامسونگ

SUHD از کنار هم قرار گرفتن حروف اول عبارت  Super Ultra High Deffinition یا سوپر اولترا اچ دی حاصل می شود. این نوع از تلویزیون ها دارای ویژگی هایی هستند که باعث شده است نسبت به سایر تلویزیون ها برتری داشته باشند. برخی از این ویژگی ها عبارت است از:

 • تلویزیون‌های SUHD روشنایی صفحه‌ نمایشگر تلویزیون را افزایش می دهد. این مدل ها تقریبا از مدل های دیگر 5/1 تا 5/2 برابر روشنایی صفحه نمایشگر را بیشتر می کند
 • با اینکه می گوییم این مدل از تلویزیون ها روشنایی را تا 2.5 برابر افزایش می دهد به معنای افزایش مصرف برق نیست. در واقع با سایر تلویزیون ها همان میزان مصرف برق را دارد
 • دلیل اینکه این مدل از تلویزیون ها برق یکسانی را با سایر مدل ها مصرف می کنند این است ساختار پنلی و الگوریتم آنالیز تصویر انحصاری سامسونگ بهبود یافته است
 • این محصول نه تنها مصرف برق یکسانی با سایر مدل ها دارد حتی ممکن است در صورت بهینه شدن برق کمتری را نیز مصرف کند و این موضوع برای محیط زیست امتیاز ویژه ای محسوب می شود
 • ویژگی دیگر این مدل ها این است که در ساخت تلویزیون‌های SUHD از لامپ‌های LED بدون جیوه استفاده شده است
 • این محصول از حسگر زیست‌ محیطی برخوردار است، این حسگر نور پس‌ زمینه را با توجه به نور محیطی تنظیم می‌کند و با تنظیم نور این پس زمینه باعث می شود که برق کمتری مصرف شود
 • کمپانی قدرتمند سامسونگ همراه با استفاده از این تکنولوژی، قابلیت های انحصاری نیز استفاده کرده است که این ویژگی ها باعث شده است که کارایی تکنولوژی فوق العاده‌ی SUHD افزایش یابد

برای اینکه تلویزیونی با این تکنولوژی بخرید باید بدانید که در هر برند از تلویزین ها این تکنولوژی را با چه عبارتی معرفی می کنند. در جدول زیر هر کمپانی برای شناساندن این نوع از کیفیت تصویر محصولات خود از نام های دیگری استفاده می کند. نام هایی که در هر شرکت به کار می رود بیانگر کیفیت SUHD می باشد.

نام کمپانینمایشگرهای بالاتر از 4K در تلویزیون
تلویزیون های سامسونگSUHD
تلویزیون های سامسونگSuper UHD
تلویزیون های سونی4K HDR
تلویزیون های ویزیوUltra HD HDR

what-is-suhd-tv

تلویزیون SUHD از کجا آغاز شده است؟

وقتی تکنولوژی تلویزیون های رنگی با استفاده از کریستال مایع در صنعت تلویزیون به کار رفت شرکت‌های سازنده تلویزیون به دنبال بهبود آن بودند و تلاش کردند که برای نمایش طیف وسیع‌تری از رنگ‌ها، ماده‌ای در کنار کریستال مایع استفاده کنند که تصویری ایده‌آل و بی‌نظیر ارائه دهد. در واقع این هدف را داشتند که ماده ای به کریستال مایع اضافه کنند تا رنگ های بیشتری را برای کاربران به ارمغان بیاورند. شرکت های تولید کننده برای رسیدن به این هدف با هم رقابت می کردند تا کیفیت تصور بهتر شود.

فرق تلویزیون UHD ال جی با تلویزیون SUHD سامسونگ چیست؟

تلویزیون SUPER UHD ال جی  و سامسونگتلویزیون های معمولی ال جی و سامسونگ UHD
تلویزیون های ال جی نسخه “بهبود یافته” از تکنولوژی Quantum Dot با نام Nano Cell را داردفاقد فناوری نانوسل و نانو کریستال می باشند
در تلویزیون های ال جی یک صفحه بین لامپ LED و صفحه LCD  وجود دارداز فناوری معمولی برای تولید رنگ و وضوح استفاده می کنند
SUPER UHD به بهبود رنگ و دامنه پویا و در عین حال بهبود کیفیت تصویر کمک می کندتلویزیون معمولی از HDR High Dynamic Range پشتیبانی می کنند
این فناوری رنگ های روشن تر و رنگ های عمیق روی صفحه توالید می کندتلویزیون های SUPER UHD گران‌تر از تلویزیون معمولی UHD هستند
این فناوری خلوص رنگ های RGB را تقویت می کندکیفیت تصویر بسیار بهتری نسبت به بسیاری از تلویزیون های غیر HDR 4K در بازار دارد
تلویزیون های SUHD سامسونگ از فناوری نانوکریستال بهره می گیرند نانو کریستال ها رنگ ها را‌‎ با دامنه گسترده و نوردهی بالا تولید می کند
قیمت تلویزیون سامسونگ در مدل های SUH کمی بالاتر است اما کیفیت انها بی نظیر است
تلویزیون های SUHD بهترین نمایشگر 4K در بازار هستند

ذرات نیمه هادی نانو کریستال در تلویزیون ها

شرکت های تولید کننده تلویزیون به تدریج دانستند که اگر ذرات نیمه هادی نانو کریستال را به کریستال مایع اضافه کنند کیفیت تصویر بهتر می شود اما برای ساخت این مواد احتیاج به ماده سمی کادمیوم است. به همین دلیل بسیاری از شرکت های تولید کننده‌ تلویزیون از ادامه‌ راه منصرف شدند، اما بسیاری هم بدون توجه به خطرات احتمالی به راه خود ادامه دادند.

what-is-suhd-tv

کادمیوم چه ماده ای است؟

این عنصر شیمیایی برای سلامتی انسان مضر است زیرا سمی می باشد. استنشاق بلند مدت این ماده باعث مسمومیت شود و ممکن است که عوارض جانبی برای سلامتی انسان داشته باشد. ماده ی کادمیوم در جدول تناوبی عنصر های شیمیایی «مندلیف» با نشان Cd و با عدد اتمی 48 نشان داده شده است. سامسونگ تنها برندی است که از تکنولوژی نانوکریستال فاقد عنصر کادمیوم در تلویزیون ‌های جدید خود استفاده می ‌کند. البته اتحادیه اروپا استفاده از نانوکریستال را از سال 2018 به بعد ممنوع کرده است و تلویزین هایی که بعد از این برند ساخته شده اند فاقد این ماده هستند.

what-is-suhd-tv

کیفیت تصویر در تلویزیون سامسونگ SUHD

در آن زمان سامسونگ به مدت محدودی ادامه دادن این فناوری را کنار گذاشت، اما در سال 2001 آن را به بخش R&D خود واگذار کرد این بخش در مورد این فناوری تحقیق کرد. هدف این بخش این بود که بتواند بدون استفاده از ماده‌ سمی کادمیوم، نانو کریستال بسازند و این بخش پس از تحقیقات فراوان توانست که در سال 2015 به این موفقیت دست یابند. و سرانجام سامسونگ از تلویزیون های SUHD خود پرده برداشت و این تکنولوژی انحصارا در دست سامسونگ می باشد.

تلویزیون SUHD سامسونگ چگونه است؟

عبارت SUHD از کنار هم قرار گرفتن حروف اول Super Ultra High Deffinition تشکیل شده است. این فناوری انحصارا در اختیار سامسونگ می باشد. این فناوری به این معناست که در آن مدل از تلویزیون ها رزولوشن UHD وجود دارد اما اینکه حرف S در اول عبارت به چه معناست، سامسونگ اعلام نکرده است.

نام تجاری SUHD سامسونگ برای نمایشگرهای با کیفیت SUHD می باشد. SUHD ترکیبی از رزولوشن UHD با صفحه نمایش و پنلی پوشیده از ذرات کوانتومی برای جذب نور بکلایت با طول موج و تبدیل و نمایش آن با طول موج بسیار گسترده تر برای هر یک از پیکسل ها و دیود های نمایشگر می باشد. UHD به معنی Ultra High Definition می باشد. این استاندارد در تلویزیون هایی وجود دارد که تعداد 3840*2160 پیکسل دارند. این فرآیند باعث شده است که طیف رنگ های نمایشگر، شفافیت و روشنایی پنل بسیار با کیفیت تر شود و آن ها نیز افزایش یابند.

ممکن  است این سوال برایتان مطرح شود که تلویزیون SUHD سامسونگ چه برتری هایی از سایر مدل ها دارند. به طور کلی مزیت های این کیفیت زیاد است اما برخی از آن ها عبارت است از : بهره گیری از فناوری نانو کریستال در تلویزیون سامسونگ. این مدل از تلویزیون ها HDR بالایی دارند، این مدل از تلویزیون ها از زاویه دید عالی برخوردار هستند به گونه ای که حتی از تلویزیون منحنی (Curved) نیز زاویه دید بالاتری دارند، موتور ارتقاء کیفیت تصویر بالایی دارند. در ادامه این مزیت ها را شرح می دهیم.

what-is-suhd-tv

موتور ارتقاء دهنده کیفیت تصویر در تلویزیون های SUHD سامسونگ

در این مدل از تلویزیون ها موتور ارتقاء دهنده وجود دارد یعنی اگر شما در حال تماشای محتوایی هستید که SUHD نیست یا حتی کیفیت آن به UHD هم نمی رسد، می تواند آن ها را ارتقاء داده و کیفیت شان را بهبود بخشد. این تکنولوژی از طریق آنالیز تصویر در 4 مرحله کیفیت تصویر را تا حد امکان به UHD ارتقا می دهد.

HDR  بالا در تلویزیون های SUHD

سامسونگ یکی از برترین HDR های جهان را دارد. سامسونگ اولین کمپانی تولید کننده تلویزیون است که فناوری HDR واقعی را به خدمت گرفته است. پس از آن حتی می توان با اطمینان گفت که سامسونگ بیشترین تلویزیون مبتنی بر HDR را تولید کرد. سامسونگ نقاط کوانتومی را به گونه ای حرفه ای طراحی کرده است که این قابلیت را دارد که شدت نور قابل عبور از هر پیکسل را افزایش دهد و روند حرکتی آنها را سرعت می دهد، به خاطر همین موضوع است که یکی از برترین کیفیت ها در جهان می باشد به گونه ای که برای اولین بار شدت HDR در پنل های سامسونگ به 1000 نیت رسید.

what-is-suhd-tv

زاویه دید عالی در تلویزیون سامسونگ SUHD

زاویه دید تلویزیون SUHD سامسونگ بسیار بیشتر از LCD های معمولی است زیرا SUHD های منحنی سامسونگ هیچ نقطه ضعفی در آن وجود ندارد و در واقع سامسونگ تمام نقطه ضعف های تلویزیون های منحنی اش را حذف کرده است. سامسونگ مدت های زیادی به تحقیق درباره برترین زاویه انحنا اختصاص داد. هدف سامسونگ از انجام این تحقیق، این بود که بتواند مناسب‌ترین شدت انحنا به نسبت انحنای چشم انسان را بیابد. مهندسان سامسونگ تلاش کردند که شکست رنگ و اشباع آن را کاهش دهند، به ویژه شکست و اشباع رنگ های گرم را کاهش دادند. شدت انحنا در اینچ های مختلف، وابسته به ارگونومیک بصری است. تلویزیون های  SUHD حتی در تلویزیون منحنی (Curved) زاویه ی دید عالی ای دارند که این ویژگی منحصر به فردی می باشد.

what-is-suhd-tv

فناوری نانو کریستال (Nano Crystal Color) در تلویزیون SUHD سامسونگ چگونه است؟

SUHD نوعی پنل می باشد که در ساخت آن از نیمه رسانا یا نیمه هادی های نانو کریستال استفاده شده است. حتی برای این نوع پنل ها میتوان فیلم هایی بهینه شده ساخت. این پنل ها در نهایت مجهز به QUANTUM DOT COLOR REPRODUCTION هستند که توانایی کنترل رنگ نقطه ایی را دارا است. این کنترل توسط پردازنده های جدید سامسونگ (اکثرا 8 هسته ایی) به طور بهینه ای مرور می شود. وجود فناوری نانو کریستال ها در تلویزیون های سامسونگ باعث شده است که رنگ هایی بسیار واقعی تولید شوند همچنین از طیف های گسترده ای نیز پشتیبانی کنند.

نام دیگر فناوری نانو کریستال (Nano Crystal Color)، نقاط کوانتومی (QD) می باشد، نانو کریستال اصلی ترین تکنیکی است که در پنل های SUHD به کار گرفته می شود. هدف از نانو کریستال ها این است که بتوانند رنگ ها را با دامنه گسترده ایجاد کنند و نوردهی آن ها را افزایش دهند. وجود این فناوری در تلویزیون ها باعث شده است که دقت رنگ در تلویزیون بالا رود و همچنین تصاویر بسیار واضح تر شوند. نقاط نانو در 3 مسیر اصلی فضایی نشان داده می شوند. ابعاد نانو کریستال ها در مقایسه با طول موج DC Broglic در حامل های بار، کوچکتر هستند. نقاط نانوی نیمه رسانا اغلب در یکی دیگر از ماتریس‌های نیمه رسانا دی الکتریک قرار شده است.

سامسونگ ادعا کرده است که حداکثری REC.2020 را برای تلویزیون های SUHD 2016 پوشش می دهد. البته باید گفت که سامسونگ تنها برندی نیست که تلویزیون هایش را با نانو کریستال ها تولید می کند ولی منصفانه است بگوییم که در تولید تلویزیون های SUHD در جهان برترین و پیشرو ترین برند است.

what-is-suhd-tv

فناوری REMASTER در تلویزیون سوپر الترا اچ دی SUHD سامسونگ

سامسونگ فناوری جدیدی به نام (REMASTER) را ارائه کرده است این فناوری در تلویزیون های SUHD به کار می رود. کارایی این فناوری این است که می تواند به طور هوشمند با توجه به اینکه چه تصویری بر روی تلویزیون است، روشنایی صفحه نمایش را کنترل کند. همین کنترل کردن روشنایی در کاهش مصرف برق تاثیر زیادی دارد.

تلویزیون سوپر الترا اچ دی SUHD ال جی

شرکت ال جی محصولات خود را با نام Super UHD ارائه داده است. این محصولات بر پایه ی فناوری نانوسل می باشند. مرکز تحقیق و توسعه LG یکی از فعال ترین مراکز تولید و ابداع در صنعت تلویزیون شناخته شده است. این مرکز هر سال محصولات جدیدی از را به بازار معرفی می کند. یکی از این محصولات جدید ال جی سری تلویزیون‌های نانوسل Super UHD می باشد.

فناوری Active HDR با Dolby Vision و طراحی زیبا در تلویزیون ‌های ۲۰۱۸-۲۰۱۷ ال‌ جی استاندارد جدیدی برای تلویزیون‌ های پیشرفته UHD می باشد. ال‌ جی با مدل‌ های تلویزیون ال جی SM8100، تلویزیون ال جی SM9000، تلویزیون ال جی SM9500 فناوری پنل LCD و پیشرفته‌ ترین رنگ تا به امروز دارند و به فناوری نانوسل (Nano Cell) مجهز هستند.

what-is-suhd-tv

تلویزیون‌ نانوسل Super UHD ال جی

فناوری نانوسل از طریق جذب طول موج‌ های اضافی نور منتشر شده عمل می کند که در نتیجه‌ خلوص نمایش رنگ‌ ها را در پنل تلویزیون افزایش و طول‌ موج‌ های اضافی را حذف می کند. این افزایش خلوص رنگ و حذف طول موج های اضافی باعث می شود که پنل‌ های ال‌ سی‌ دی ال‌ جی فیلتر بهتری برای نمایش بسیار دقیق رنگ‌ ها داشته باشند و هر رنگی را در بهترین حالت ممکن نمایش دهند.

نسل سوم تلویزیون‌ های نانوسل Super UHD ال‌ جی همراه با فناوری Nano Cell هستند که باعث شده است تصاویر را بسیار واقعی نشان دهد این قابلیت حتی دقیق‌ ترین و ریزترین جزئیات را از دست نمی دهد و آن ها را در هر زاویه دیدی که باشد بوجود می آورد. تلویزیون‌ های جدید تلویزیون‌ های نانوسل Super UHD به وسیله فناوری Active HDR با Dolby Vision این امکان را به کاربران می دهد که چندین فرمت HDR را مشاهده کنند و محتواهای فوق العاده با کیفیت را ببینند.

مدل‌ های تلویزیون‌ نانوسل Super UHD ال‌ جی با جدیدترین نسخه از پلت‌ فرم هوشمند و ملموس WebOS، ترکیب شده اند. این ترکیب قابلیت‌ های صوتی قدرتمند با طراحی چشم‌ نواز، باریک و بسیار شگفت انگیز را در اختیار کاربران قرار می دهد. کاربران به راحتی می توانند تلویزیون مورد علاقه خود را با تمام امکانات مورد استفاده قرار دهند.

نانوسل طول موج‌ های نور اضافی را جذب می کند و رنگ‌ هایی که در صفحه وجود دارند را خالص تر می کند. قابلیت جذب نور توسط نانوسل باعث شده است که نمایشگرهای جدید LCD هر کدام از رنگ‌ ها را با دقت بسیار بیشتری فیلتر کنند و هر رنگ درست مثل رنگ اصلی آن در طبیعت نمایش داده شود. به عنوان مثال، رنگ سبز در تلویزیون های متداول می تواند با طول موج های دیگر رنگ، مانند زرد یا ابی، ترکیب شود و در نتیجه محو یا کیفیت پایین تری بیاید و در برخی تلویزیون های دیگر رنگ سبز به سایه هایی متمایل به زرد یا آبی تبدیل شود، نانوسل از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری می کند و محوشدگی، ناپایداری و افت کیفیت‌ ها رنگ را کاهش می دهد. فناوری نانوسل درخشش نور صفحه را نیز کم می کند حتی زمانی که صفحه با نور محیط فرا گرفته شده است، تصویر با کیفیتی ارائه دهد.

what-is-suhd-tv

مزیت های نانوسل چیست؟

 • در تلویزیون های نانوسل زاویه دید توسط تکنولوژی IPS فعال شده است
 • در این تلویزیون ها توسط تکنولوژی جدید جذب نانو ذرات گستره وسیعی از رنگ (WCG) فعال شده است
 • تلویزیون ال جی SUPER UHD با وجود فناوری Nano Cell ™ Display رنگ های باور نکردنی و زاویه دید گسترده ارائه می دهد
 • این نوع از تلویزیون ها از محتوای Premium HDR که توسط Dolby Vision ™ پشتیبانی پشتیبانی می کند
 • این مدل از تلویزیون ها با HDR10 و HLG سازگار هستند
 • نانوسل ها صحنه تصویر HDR را به صحنه ای بهینه تبدیل می کنند
 • صفحه نمایش Nano Cell ال جی صدای بسیار قوی  Dolby Atmos را دارد. این قابلیت  360 درجه ای صوتی را برای کاربران ایجاد می کند
 • تلویزیون SUPER UHD الجی به AI هوش مصنوعی مجهز است این هوش مصنوعی همچون دستیار صوتی گوگل عمل می کند
 • هوش مصنوعی در تلویزیون های ال جی این امکان را به کاربران می دهد که دستگاه را با صدای خودشان کنترل کنند
 • این قابلیت ها خانه کاربران را به خانه ای هوشمند تبدیل می کند
 • این مدل از تلویزیون ها می توانند با آمازون الکسا نیز کار کنند

معایب تلویزیون SUHD سامسونگ

آیا تلویزیون SUHD معایبی نیز دارد؟ در جدول زیر مزایا و معایبی که این مدل از تلویزیون ها دارند را برایتان نشان داده ایم.

مزایا تلویزیون های SUHDمعایب تلویزیون های SUHD
نمایش فوق‌العاده رنگ‌هامشکلاتی مثل اشباع رنگ بیش از حد در بعضی موارد
پردازش قوی تصاویرقیمت بالا
نهایت لذت از تماشای تلویزیوننبود محتوای مناسب

ویژگی های تلویزیون سامسونگ KS9500

 • تلویزیون سامسونگ ks9500، کیفیت SUHD را دارد
 • تلویزیون سامسونگ KS9500 دارای صفحه‌نمایش بزرگ است
 • انحنای تصویر در این تلویزیون 4200R است
 • صفحه‌ نمایش تلویزیون KS9500 سامسونگ کیفیت تصویر 4K را دارد. این کیفیت تصویر با موتور تصویر SUHD Remastering، استاندارد HDR، قابلیت Supreme UHD Dimming، شاخص کیفیت تصویر 2400PQI و هچنین فناوری بهبود خودکار تصویر همراه شده است
 • تلویزیون سامسونگ دارای بلندگوهایی با توان 60 وات همراه با ساب ووفر می باشد
 • امکان اتصال به اینترنت وجود دارد
 • امکان اتصال  سیستم عامل تایزن به بخش هوشمند تلویزیون سامسونگ وجود دارد
 • تلویزیون سامسونگ به پورت های USB و HDMI دسترسی دارند
 • این تلویزیون ها به کمک WiFi Direct می توانند ارتباط مستقیم برقرار کنند
 • این تلویزیون ها دارای کامپوزیت، پورت LAN، ورودی RF، صفحات Teletext، هستند
 • صفحات این تلویزیون ها به طور خودکار خاموش می شود
 • در این مدل از تلویزیون ها امکان جستجوی خودکار کانال وجود دارد
 • این تلویزیون ها به حالت بازی نیز امکان تغییر دارند
 • این تلویزیون ها دارای سنسور ECO هستند
 • این مدل قابلیت اتصال به موبایل را دارد
 • این مدل کنتراست بی نظیر و در نتیجه غلظت مشکی بهتری دارد
 • طراحی این مدل بی نظیر و چشم نواز است
 • این مدل کیفیت صدای عالی ای دارد
 • تاخیر ورودی این مدل بسیار کم است و در نتیجه بهترین گزینه برای گیمینگ می باشد

what-is-suhd-tv

ویژگی های تلویزیون ال جی SM8100

 • تلویزیون ال جی SM8100 از مدرن ترین محصولات تولیدی این کمپانی کره ای می باشد که قاب باریک و شیوه دیزاین خاصش توجه هر کسی را به خودش جلب می کند
 • کیفیت تصویر این مدل 4K  است
 • این مدل از قابلیت هایی چون 4K Active HDR ،HDR10 و HLG پشتیبانی می کند
 • این مدل کیفیت تصویر بی نظیری ارائه می دهد
 • این مدل این قابلیت را دارد که می تواند به کمک ارتقاء کیفیت تصویر 4k Upscaler، محتوا های با کیفیت پایین تر را تا حد 4K  ارتقاء دهد
 • تکنولوژی نانوسل جزئیات و رنگ های هر صحنه را به صورت کاملاً روشن و طبیعی نمایش می دهد
 • سیستم صوتی این تلویزیون توان خروجی 20 وات است
 • سیستم صوتی این مدل از تلویزیون حالت فراگیر DTS Virtual:X  را دارد این حالت صدایی واضح و فراگیر را به گوش می رساند
 • این مدل توانایی اتصال به اینترنت دارد
 • این مدل دارای سیستم عامل منحصر به فرد webOS  است
 • این تلویزین امکان وب گردی را به کاربران فراهم می کند
 • کاربران می توانند برنامه های مورد علاقه خود را دانلود کنند یا ویدیو ها را به صورت انلاین تماشا نمایند

what-is-suhd-tv

ویژگی های تلویزیون ال جی SM8600

 • تلویزیون ال جی SM8600 کیفیت تصویر Super UHD دارد
 • این مدل از فرمت استاندارد HDRبرخوردار است
 • سرعت رفرش تصویر این مدل 120 هرتز است
 • این مدل از تکنولوژی نانوسل برخوردار می باشد
 • توان صدای این تلویزیون ال جی 20 وات است
 • این مدل قابلیت اتصال به اینترنت از طریق Wi-Fi یا کابل LAN را دارد
 • این مدل انکان وب گردی را برای کاربران فراهم کرده است
 • این مدل از تلویزیون سیستم عامل webOS دارد
 • امکانات دیگر این مدل از تلویزیون عبارت است از: پردازنده چهار هسته ای، پورت های HDMI ،USB، قابلیت بلوتوث، گیرنده های DVB-T2، DVB-C و DVB-S2، قابلیت اتصال به موبایل از طریق Miracast  و پردازنده هوشند آلفا 7

what-is-suhd-tv

ویژگی های تلویزیون ال جی SM9000

 • LG SM9000 یک تلویزیون 4k  عالی مجهز به پنل IPS است
 • LG SM9000 یکی از بهترین LED های ال جی با کیفیت 4K در سال 2019 است
 • این تلویزیون جایگزینی برای LG SK9000 2018 می باشد
 • این مدل تقریبا شبیه به مدل SM9500 می باشد
 • این مدل  قابلیت لوکال دایمینگ دارد اما نمایشگر آن به اندازه SM9500 روشن نیست
 • رقبای اصلی SM9000 عبارتند از LG SM9500، LG SM8600 و تلویزیون هایی با پنل VA همانند Sony X9500G و Sony X8500G
 • زاویه دید این تلویزیون بسیار گسترده است
 • این تلویزیون اوج روشنایی مناسبی دارد که می تواند به خوبی تصاویر را نشان دهد
 • این تلویزیون برای بازی کردن بسیار مناسب می باشد. زیرا تاخیر ورودی بسیار کمی دارد و زمان پاسخ دهی لحظه ای برخوردار است
 • این مدل تلویزیون از فناوری جدید HDMI Forum VRR پشتیبانی می کند
 • این مدل تلویزیون دارای چهار پورت کامل با پهنای باند HDMI 2.1 است
 • تنها ایراد این مدل تلویزیون این است که رنگ مشکی عمیق و یکنواختی را نشان نمی دهد به همین دلیل برای اتاق های تاریک مناسب نمی باشند

what-is-suhd-tv

 

لیست قیمت بهترین تلویزیون های SUHD موجود در بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم
مشاوره رایگان در واتساپ